Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért csináljuk ezt a vakcinák...

Miért csináljuk ezt a vakcinákkal?

Figyelt kérdés
Az, hogy a legtöbb ember a Pfizert tartja a legbiztonságosabb és legjobb oltásnak, tény. Akármit is mondanak a médiában, ha Pfizer van, akkor biztos hogy sokan mennek oltakozni. Annak ellenére, hogy a TV-ben azt mondják, hogy minden vakcina hatásos, mégis az emberek nagy része nem akar Sinopharmot, Szputnyikot, stb. De akkor kérdem én, miért nem Pfizert veszünk többet? Miért tonnányi kínaira pazarolják a pénzt, mikor látják, (mert nyilván nem hülyék) hogy a Pfizer sokkal közkedveltebb. Vagy Orbán hazugsággyárának már végzetes döfés lenne, ha hirtelen megváltoztatnák a "vakcinapilitikájukat"? Fontosabb a hazugság fenntartása, mint hogy minél több ember akarhassa magát beoltati? A háziorvosok pénzt kapnak, ha elsózzák a Sinopharmokat, mert szinte senkinek nem kell. A gyerekeket csak Pfizerrel olthatják. Ezután mondja nekem valaki hogy ugyanolyan hatásosak. Értem én, hogy puszipajtásoknak kell lennünk Kínával meg Oroszországgal, a nyugat meg "fúúúj" de most az egyszer nem lehetne félretenni ezt a hülyeséget, mikor emberekről és emberéletekről van szó? Nem úgy lehet az embereket oltakozásra bírni, hogy megfosztják alapvető emberi jogaiktól, és diszkriminálják őket (khm. védettségi kártya), hanem hogy olyan vakcinát hozatunk be, ami közkedvelt. Én is csak Pfizerrel vagyok hajlandó oltani, ha muszáj, (mert amúgy nem oltatnék) mint sok más mindenki. Ha a kormány nagy átoltottságot akar elérni, akkor az embereket nem diszkriminálni kell, hanem jó vakcinával beoltani. Ígyis, az is elmond valamit a helyzetről, hogy az embereket jogik fosztásával akarják oltakozásra kényszeríteni. Kérdem én, ha a helyzet súlyos, veszélyes, halálos, miért nem olt mindenki unszolás nélkül is? Hát mert a helyzet se nem súlyos, se nem veszélyes, se nem halálos. Az emberek már nem is azért oltakoznak, hogy ne kapják el a vírust, hanem hogy ne diszkriminálják őket, így a XXI. Században. És ez épp eleget elmond az egész járványról.

2021. máj. 4. 08:52
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

#9 Ha beteg vagy és bemész a gyógyszertárba akkor melyik a drágább gyógyszer, Amelyiket meg tudod venné mert ott van, vagy amelyiket majd egy hét vagy egy hónap múlva tudod csak megvenni?

Megpróbálták az uniós közös beszerzést. Azért vettek meg 10,5 millió adagot. De nincsen belőle. MOST nincsen. MOST csak az orosz meg kínai drágább vakcina van - ami a világ minden pontján ugyanennyibe kerül.

A pfizer adagja 4000Ft de -70°C-on kell tárolni és nincs belőle elég, a kínai vakcina ára 18000Ft, de sima hűtőben tárolható 8°C alatt és VAN BELŐLE!

Tényleg azt akarod mondani hogy sokba kerül az adagonként 18000Ft, amikor hónapokkal korábban lehet nyitni vele az országot és százmilliárdokat lehet megtakarítani a költségvetésnek?

2021. máj. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
#11. Ott a pont.
2021. máj. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
0%

#11 ha annyira nincs pfizer akkor miből kótyavetyél el a kormány 40000-et Csehországnak?

[link]

2021. máj. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

#13 a linkeden mindösszese 1 azaz 1 mondatból álló hír van és ezt sem sikerült elolvasnod.

"Magyarország - Ausztriához és Szlovéniához hasonlóan - segít Csehországnak és 40 ezer vakcinát ad május első felében, addigra ugyanis Magyarországnak lesz annyi oltóanyaga, hogy mindenkit be tud oltani - közölte a külgazdasági és külügyminiszter szombaton a Facebookon."

2021. máj. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

#14 érdekes módon, engem még nem tudott beoltani. Nem beszélve arról, hogy az oltóanyag nem egyenlő a vakcinával. Az ország egy jelentős részének a kínai oltóanyag nem helyettesítő terméke pl a pfizer-nek. És ameddig a sinopharm nem szerepel a WHO listáján, nem is lesz. Ugyanis a WHO az a szervezet ami hivatott megmondani nekünk laikusoknak, hogy mi vakcina és mi nem.

De kíváncsian várom, meddig tart a május első fele, ameddig ugye engem is be fognak oltani. A háziorvosom szerint még kb másfél hónapig a korosztályom max kínait kaphat. Esetleg szovjetet.

2021. máj. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

#15 Neked, laikusnak az orvosok hivatottak megmondani mi a vakcina és mi nem. A magyar orvosok akik a magyar hatóság alkalmazásában illetékesek ezt eldönteni.

Te hülyébb vagy egy németnél, franciánál vagy szudáninál, hogy azt hiszed az orvos ha magyar akkor nem tud felelősségteljes és jó döntést hozni a WHO nélkül?

Hisztizel amiatt hogy neked pfizer kell, de az cseppet nem érdekel, hogy azért van rá lehetőséged belátható időn belül, mert a pfizer mellett más oltóanyagokkal is oltanak embereket, akik megelőznének téged az oltási sorrendben.

2021. máj. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Egy pillanat. Honnan vesszük, hogy az a 40 ezer ajándék vakcina mind Pfizer? Lehet indiai vagy kínai. Az is lehet, hogy ebből ausztria ad 35k- és mi csak 5k kínait
2021. máj. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
#16 azok az orvosok akik jutalékot kapnak ha kínaival oltanak? Ezt ugye nem kell kommentálni.
2021. máj. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
#18 Jutalékot? Miből te egyszerű? Az orvosok nem kapnak pénzt az oltóanyagért, nem ők választják, azt a beteg vagy elfogadja amikor az állam felkínálja neki vagy nem. Mit találtok még ki?
2021. máj. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
#17 A napokban jelent meg hogy a moderna vagy pfizer oltóanyagok közül adnak át a cseheknek. De csak ha nálunk már nem létszükséglet és majd visszaadják ugyanilyen oltóanyagként amikor már nekik is lesz elég.
2021. máj. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!