Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ki gondolja még azt rajtam és...

Ki gondolja még azt rajtam és egy ismerősömön kívül, hogy nagy baj van a világban, nagy baj lesz ebből, csak még nem merik bevallani?

Figyelt kérdés
Több ismerősöm nyugaton elveszítette az iparban az állását, nem termelnek a gyárak eleget, látom, hogy az élelmiszer boltokban kisebb a választék, a motorszerelő és a traktorszerelő ismerősöm nem kap alkatrészeket a gépekhez, motorokhoz...és szerintünk már a koronavírus előtt is baj volt, ez csak az utopsó csepp volt a pohárban.(Japán motorkerékpárhoz alig van alkatrész,holland traktorhoz alapvetô alkatrész hiány van), segítsen eszmecserével valaki ha tévedek!

2021. máj. 14. 07:19
A kérdező szavazást indított:
Igen, nagy baj van a világban, csak még nem vallják be!
Nincs baj, csak idô kell, amíg a koronavírusból kilábalunk.
13 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20%
Így járnak azok az emberek akik nem hisznek az "összeesküvés elméleteknek"
2021. máj. 14. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%
A kettőnek egymáshoz nincs köze. A probléma, hogy az emberknek egyre nagyobb igényei vannak, légkondis önvezető traktor amiben lassan több az elektronika mint a mechanika stb. Nyilván már nem is fogod tudni csavarhúzòval javítani, ha éppen akadozik a gyár vagy szállítás, megszívtad. Márpedig most akadozik. Ebből azt a tanulságot kéne leszűrni, hogy legyen tartalékod, nem azt, hogy a világ összemlik, de amúgy lof.szt se tenni ellene csak károgni és nézni - amit most te csinálsz.
2021. máj. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
"élelmiszer boltokban kisebb a választék" melyikben? Mert Lild, Aldi, Es sorolhatnam ragyasig van mindennel
2021. máj. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
Gazdasági válság van, nagyobb a kínálat, mint a kereslet. Ezt a vírussal magyarázzák.
2021. máj. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Én nem ,,károgok'' hanem feltettem egy kérdést,és nem légkondis önvezetô traktor,hanem New Holland főtengely 25 éves régi modellhez, teszek ellene, mert nem használok eldobható dolgokat, nem járok gyorsétterembe, és még autóm sincs, csak egy 20 éves robogóm van amivel doohozni járok,és van rajta katalizátor is hogy kevésbé szennyezzem a környezetet,de elektromosat vennék ha lenne rá pénzem!Alapvető apkatrészekről beszélek, s több ismerősöm a gyártó iparban veszítette el a magas beosztású állását( volt aki az Airbus-nál mérnök volt) s megmondta, hogy nincs alkatrészgyártás, az Airbus- nál 50%-al csökkentették az alkatrész gyártást! Van buszvezető ismerősöm, a szerelője azt mondta,alig kapott első fékbetétet egy 330-as 8 éves Volvo buszhoz,alig van termelés bitonyos területeken, nem mondom, hogy mindenhol, de sok helyen!
2021. máj. 14. 07:54
 6/13 A kérdező kommentje:
Bizonyos iparágakban szerintem van visszaesés, az élelmiszerboltokban (Stockholm) azt vettem észre az elmúlt 2 évben, hogy egyre több a lejárt, vagy hamarosan lejáró termék, egyszerűen nem veszik. Motorkerékpárhoz( a sajátomhoz) alig kaptam külső gumit pedig átlagos méretű, nem csak ehez a típushoz kell ez a méret, s a motorosboltban közölték, hogy nehéz beszerezni,mert nincs gyártás, csak a tartalékokból kotorásznak külső, vagy külföldi raktárakból....
2021. máj. 14. 08:03
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én németeknél vettem azt észre, hogy az építőanyagból lesz hiány és nyomják fel az árakat. A zöldség 3x annyi mint tavaly. Ezt pl. azzal magyarázzák, hogy kína felvásárolja. Élelmiszerben csak az elején volt hiány (liszt/olaj/tészta), most viszont folyamatosan mennek fel az árak.

Az egyik hegységben hirtelen elkezdték összefüggő óriási mezőkben kidönteni a fákat, ahol eddig csak a betegeket volt szabad.

Véletlenül az usában megnőtt az igény, mert kanada nem szállít nekik.


Szóval érdekes folyamatok zajlanak, közben meg lehet leépíteni, meg kiárulni mindent a covidra hivatkozva.

2021. máj. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
És ezért azok az árulók is felelőssek, akik lepaktálnak a Kínaiakkal, holott mi lennénk az elsők, a saját népünk. 😡 Szerintem is baj van , csak sokan még nem látják, s ez a baj már 2008- ban elindult, azóta a vírus csak rátett egy lapáttal, s szerintem az illegális migránsok is ezért jönnek, mert nincs elég élelem a főldön, túlszaporodott az emberiség, s most még tudnak sakkozni, kisebb háborúkkal,vakcinákkal,erdôírtással, hogy pálmaolajat termeljünk a nutellához például...stb.stb. a mi jólétünk fenntartásáért, de lesz egy pont amikor már nem marad több lépés a sakktáblán, nem lesz tőbb Joker a pakkliban....akkor mi lesz? S ez nem ,, károgás" -ahogy egy kedves hozzászóló mondta, hanem a vég! És mi átlagemberek fogujuk majd megszívni ha nem lesz élelem....a migráció és a vírus csak egy előjel szerintem, lesz ez még roszabb is.
2021. máj. 14. 08:55
 9/13 A kérdező kommentje:
A megnézitek Leonardo di Caprio , "előttünk az özönvíz" című filmjét, mindent elárul, de rajta kívül sok világutazó van aki sokmindent látott, s elmesélt, s ez nem károgás, hanem a valóság, s egyedül nem tudunk elle tenni semmit!
2021. máj. 14. 09:00
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha már a migrációt szóbahoztad, nekem is volt olyan ismerősöm aki csukott szemmel jár. Illetve elvan a kis munka-bilt-otthon háromszögében. Nap 30 ezer bevándorló után állította, hogy nem látja, hogy változott volna valami.

Pedig pont abban az időben az afrikaiak jöttek a boltokban, és a kapott pénzből telitömték olcsó cuccokkal a kocsikat. Elötte max a tősgyökeres török családok voltak jelen.

2021. máj. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!