Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Na, ki számít magyarnak?

Na, ki számít magyarnak?

Figyelt kérdés

Engem kissé irritálnak egyes "nagy magyarok". Újra felteszem a kérdést, mert a moderátorok leszedték arra hivatkozva, hogy nem tartalmaz kérdést, így csupán provokáció. Pedig szín tisztán ott van a kérdés címében, és egyértelmű, hogy alternatívákat és véleményeket vártam, de úgy néz ki az ember szájába kell rágni a dolgot.

Szóval a példák:


Vitatkoztam már itt gyakorin a magyar népről mással is, hogy végül is ki számít magyarnak. Le is írom miket látni itt általában.

Az magyar aki...

-...papírral igazolni tudja. Ez logikus, és lehet cigány, kínai, néger, zsidó, bárki.

-...szereti Magyarországot, Magyarország kultúráját, és a hagyományait. Ez lehet ugyanúgy cigány, kínai, néger, zsidó, bárki.

-...generációk óta rendelkezik Magyarországon ősökkel. Ez szintúgy lehet cigány, kínai, néger, zsidó, bárki.

-...annak vallja magát. Ehhez nem tudok mit hozzáfűzni. De ez is lehet cigány, kínai, néger, zsidó, bárki.

-...aki rendelkezik az "ősmagyar" vérrel. Volt olyan időszak Magyarországon, hogy csupán relatív többségben voltunk. Voltak itt nagy keveredések, és naív dolog azt állítani, hogy az őseid között tényleg volt igazi magyar. Mellesleg egy cigány, kínai, néger, zsidó, bárki rendelkezhet "ősmagyar" felmenővel.

Na de kik az őseink? Én úgy tudtam, hogy a hunok azok, akik belső Ázsiából vándoroltak ide. Láttam olyat, hogy valaki még ezt is tagadta, annyira ragaszkodott az "ember színe fehér" elmélethez. Persze ezt lehet tagadni, de jobban hiszek a történészeknek mint nektek. Remélem azért megértitek.

[link]


Még hozzáfűzném hogy egy ország nem más, mint egy képzeletbeli kerítéssel elhatárolt földterület. Pont mint az összes többi.


Jöjjön az, hogy felteszem a kérdést még szájbarágósabban.

Ki számít magyarnak? Alternatívák?

Tévedek, ha azt mondom, hogy csak az lehet magyar (a hunok ázsiai származása ellenére) aki fehér?

Tévedek, ha azt mondom, hogy ez csak amolyan "az ember színe a fehér" mentalitás?

Ha emiatt a kérdés miatt "anti-magyarnak" tituláltok, az miért van?


2010. aug. 24. 22:26
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
65%

Kedves Kérdező,


Nekem mégjobb kérdésem van. Miért irrtálnak a "nagymagyarok"? Hogyha pont azért kritizálod őket, mert értelmetlennek tartod a viselkedésüket, akkor abból pont az jön, hogy neked teljesen más az értékrendszered és gondolkodásod mint nekik, ezért a számukra képviselt értékek számodra nem értékek. És akkor ennyi. Ők ezt szeretik csinálni, te meg valami mást.


Ha ezek a "nagymagyarok" nem mennek oda hozzád, nem vernek meg téged, nem tesznek keresztbe neked, nem lopnak tőled meg ilyenek, csak azért mert te nem vagy "nagymagyar", akkor miért zavar a viselkedésük?


Ezek szerint zavarnak téged a csuhában mászkáló arab nők, a mélyen vallásos papok, az ausztrálok, vagy akár a szado-mazo szubkultúra tagjai, csak azért mert más az értékrendszerük, mint neked.


Amíg nem mennek oda hozzád és bántanak/keresztbe tesznek neked, mert te nem azt vallod amit ők, akkor addig miért zavarnak téged?

2010. aug. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
42%

"Jöjjön az, hogy felteszem a kérdést még szájbarágósabban."

Nem vagy egy kicsit pökhendi?

2010. aug. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
50%
"csak azért mert más az értékrendszerük, mint neked" mondat végén kérdőjel*
2010. aug. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:
Nos rendben, első három válasz: Ez nem válasz, semmibe vettétek a kérdésemet.
2010. aug. 24. 22:34
 5/45 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudom, hogy mások szerint ki magyar, de elmondom, hogy szerintem ki. Szóval:


- Fehér ember (európai, kaukázusi embertípus)

- Magyar az anyanyelve, és hibátlanul beszél magyarul (nem Pákó, nem Dr. Pierre Daher, nem Kuki), a beszédhiba mint pl. Fajkasházynak nem számít, attól még magyar.

- Magyarnak vallja magát (nem magyar állampolgárnak, hanem magyar nemzetiségűnek)

- Valamelyik szülője magyar volt (lásd fentiek)


Szerintem ezt jelenti az hogy magyar valaki. Mindegyik együtt.

2010. aug. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:

22:35

Rendben, leírtad ugyanazt, amiket én, és megerősítetted hogy "az ember színe a fehér" mentalitású vagy. Mert az összes többi más rasszoknak is lehetséges. Mellesleg a zsidók általában fehérek. De egyben ellentmond ez a magyarságodnak, mert eredetileg az őseink belső Ázsiából származnak, és a történelem szoros kapcsolatban áll a hazaszeretettel.

2010. aug. 24. 22:38
 7/45 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem az magyar, aki annak érzi és vallja magát.


Petőfi pl. származsilag teljesen szláv, mégis az egyik leghazafiasabb magyar volt, aki valaha élt.

2010. aug. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
91%
Nem az ember színe a fehér, hanem a magyarok színe a fehér. Gondolj bele, adott egy mongoloid ember, aki irakban él 2 generáció óta. Ő arab? Nem... ő ugyanolyan mongoloid mint az ősei. Én így gondolom. És igen a zsidó vallású magyarok, is magyarok. Nem állítottam az ellenkezőjét.
2010. aug. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 A kérdező kommentje:

22:40

Egy francia, német, angol szerinted akkor lehet magyar. Érdekes elgondolás, de ez is csak a norma. De a mongolid emberke ősei is sokfélék lehettek, így ha úgy vesszük csupán külsőre különbözik.

2010. aug. 24. 22:47
 10/45 anonim ***** válasza:
61%

Számomra magyar az, akinek az anyanyelve magyar, illetve elsődleges hazájának Magyarországot tekinti.


A "nagymagyarokkal" nekem csupán annyi a bajom, hogy többségük a hazaszeretetet összetéveszti más népek, csoportok, kisebbségek gyűlöletével. Ez pedig az úgynevezett rajongásukat igencsak kétségessé teszi.

2010. aug. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!