Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A csehek és a bolgárok hogy...

A csehek és a bolgárok hogy viszonyulnak a magyarokhoz?

Figyelt kérdés
A szomszédos országokkal kapcsolatban nagyjából tudjuk, kikkel jobb (horvátokkal, szlovénekkel, osztrákokal, ill. most már egyre inkább a szerbekkel, sőt a szlovákokkal is), kikkel kevésbé jó (románok, ukránok) a viszony, viszont a magyar-bolgár, ill. a magyar-cseh viszonyról nem sokat hallottam. Esetleg valaki tud konkrétat, hogy viszonyulnak hozzánk, vagy tapasztalt is valamit, amikor oda utazott?

2021. jún. 11. 07:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Aki nem szomszéd, azzal jó a viszony.
2021. jún. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább úgy, ahogy mi hozzájuk: sehogy, semlegesen.
2021. jún. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindketten a szimpatikusabb nemzetek között tartanak minket számon.


Bár ez kutatás nem túl friss, nem volt drasztikus változás:


[link]

2021. jún. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Csehek szeretik a magyarokat, a szlovákok nem, ez tök érdekes amúgy, mármint, higy a csehek miért nem utálnak minket?

Bolgárokat nem értem, mert nekem teljesen semlegesek, kb. mint a görögök vagy így random.. pl. Grúzok. ( direkt nem muszlim országot írtam ).

2021. jún. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
86%

A cseh lator nemzet Trianon miatt. Ők rabolták el a mai Szlovákiát (1 millió magyarral), telepítettek ki sok magyart, a cseh alkotmány szerint a magyarok kollektív bűnösök (hogy miben, azt nem tudom). 70 évig szállták meg Szlovákiát, ami amúgy egy másik nemzet, bár közeli. A háborúkban próbáltak helyezkedni, a németek ellen nem harcoltak, de orvul megölték Heydrichet, ugyanakkor gyártották a németeknek a fegyvereket. A háború után néhány jó kis tömegmészárlást tartottak a német kisebbség (és pár helyen a magyar) ellen. Meg amúgy több milliós német kisebbség élt az általuk megszállt területeken 1918-tól. Mivel ők károsítottak meg minket, és távol vannak, talán nem utálnak minket, de nekünk kellene őket. Nem egy szimpatikus nép.

A bolgárok érdekesek, mert ortodox szlávok, mégis mivel eggyel arrébb vannak, mint mi, nem közvetlen szomszédunk, sokszor közös ellenségeink voltak. Az egyik VH-ban egy oldalon is álltunk, az elsőben, de a másodikban sem voltak ellenünk. Romániát, Oroszországot ugyanúgy utálják, megkárosították őket. A törökök őket is nagyon sokáig terrorizálták. Területeket vesztettek, talán a szerbeket sem bírják. A komcsik is kiszúrtak velük. Anno ők is erősebbek voltak, úgy 1000 éve. Akkoriban mi hol ellenük, hol mellettük harcoltunk, talán akkor le is győztük és meggyengítettük őket. Szóval ők szerintem kedvelnek minket egy kicsit.

2021. jún. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!