Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Engedélyeznéd a 18 év alattiak...

Engedélyeznéd a 18 év alattiak transznemű fiatalok számára a nemi átalakító műtétet?

Figyelt kérdés

Ellenzékiként én személy szerint 18 éves korig nem engedélyezném a műtétet. Nyugodtan prezentálja magát máshogy a tinédzser (öltözködés, hajviselet, viselkedés), mivel fontos, hogy meg tudja élni az identitását, de szerintem ezt a döntést a műtéttel kapcsolatban csak egy felnőtt képes meghozni.

Azonban nagyon sok kormánypárti helyről azt hallom, hogy a baloldaliak a hatéveseket nem átalakító műtétre küldenék, így kíváncsi vagyok, ti mit gondoltok.



2021. aug. 7. 22:32
A kérdező szavazást indított:
Igen, kormánypárti
Nem, kormánypárti
18 év felett is betiltanám ezt a műtétet, kormánypárti
Igen, ellenzéki
Nem, ellenzéki
18 év felett is betiltanám ezt a műtétet, ellenzéki
80 szavazat
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Elírtam, úgy értem, 18 év alatti transznemű fiatalok.
2021. aug. 7. 22:32
 2/29 anonim ***** válasza:
98%
Egyértelműen nem, mondom ezt úgy, hogy a baráti körömben is van transznemű. 18 éves kor előtt egyszerűen ennek nem is lenne értelme, még bőven fejlődik a szervezet, nem is felnőttek, ha jól tudom, még tetoválást sem csináltathatnak, és ez szvsz így van rendjén. 18 éves kor előtt öltözzön úgy, ahogy akar, szedhessen hormonokat, ha a szakorvosa szerint erre van szüksége, de a nemváltó műtétek igen komoly fizikai és mentális mellékhatásokkal járnak, és szerintem ezt egy kiskorú még nem tudja érdemben mérlegelni.
2021. aug. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 steven95 ***** válasza:
87%

A kérdés azt a rossz megközelítést sugallja, hogy civil hozzá nem ertő emberek hozzáállása kell hkgy ezt eldöntse. Hát nem. Összetett nemzetközi orvosi szakmai alapon kellene. Ezt hívnák szakértői politizálásnak...


Az interszexuális egyén nemi korrekcióját is érinti a kérdés? Mert az meg megint hótra nem mindegy!

2021. aug. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
#3 nem, az utóbbit nem érinti.
2021. aug. 7. 22:56
 5/29 anonim ***** válasza:
22%
Nem támogatom. A bátyám angyalnak képzeli magát, aki folyamatos csatát vív a sátán ellen. Egyszer megpróbált kirepülni az ablakon. Természetesen visszafogtuk, az orvosa is írt fel neki gyógyszereket, amelyek csökkentik a hülyeségutáni vágyat, és nem biztattuk arra, hogy csak ugorjon és műttessen magának szárnyakat.
2021. aug. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
6%
Én igen, de jól megadóztatnám. A hülyeségek általában amúgy is síkba kerülnek.
2021. aug. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
90%
De a bátyád skizofrén, annak semmi köze a transzneműséghez.
2021. aug. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
19%
#7: Mindkettő beképzel valami hülyeséget.
2021. aug. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
7%
*sokba
2021. aug. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
24%
#7: A bátyám nem ismeri el, hogy beteg, azt gondolja, hogy ő tényleg angyal. A transzok úgy gondolják, hogy rossz testbe születtek... A kettő egykutya.
2021. aug. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!