Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi az hogy társadalmi nem?

Mi az hogy társadalmi nem?

Figyelt kérdés

Előre bocsátom, hogy nem kifogásolni akarom, ha valaki másnak képzeli magát, hanem a kifejezést magát nem értem.

Már több helyen hallottam ugyanis ezt a kifejezést, hogy társadalmi nem, de nem értem, hogy mitől társadalmi, mi köze annak a társadalomhoz, ha valaki másnak gondolja magát.

Alapesetben ha valaki nőnek születik, akkor nő, ha férfinek, akkor férfi. Ezt persze lehet másként gondolni, mert nem tetszik az illetőnek, de miért hívják akkor ezt a másként gondolást "társadalmi" nem-nek, miért nem egyénileg választott nem-nek? Mi köze ennek a társadalomhoz?

Sőt ezen az alapon akkor miért nincs társadalmi faj is, ha már ezek szabadon választhatók? Mert ha én mégsem embernek tartom magam, hanem mondjuk ufónak vagy kutyának, akkor ufó vagy kutya is vagyok és elvárhatom, hogy úgy is kezeljen a társadalom, tehát rám nem vonatkoznak az emberekre írt törvények? (Bár kétségtelenül sok ember viselkedik most is úgy, mint egy állat, és nem tartja magára nézve kötelezőnek a törvényeket, de ez másik kérdés.)


2021. szept. 13. 07:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
85%

10: "pl; Vidéken a szocializmusban nem is tekintették férfinak azt, aki nem volt alkalmas katonai szolgálatra. Azt mondták az nem is férfi. Szégyellte a család. Lesütve járt onnantól kezdve a faluban."


Hülyeség. Rokonságomban volt ilyen ember, szívbetegsége miatt volt alkalmatlan. Falun nőtt fel, egy másik faluban élő nőt vett feleségül. Sem az apósa, aki a II. világháborúban harcolt, sem a saját falujában élők nem nézték le, így természetesen a család sem járt szemlesütve.

2021. szept. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
32%

Hát én társadalmi nemem szerint nő vagyok, a férjem meg férfi. Ellátom a háztartást, ő meg megoldja a férfinak való munkát, fát vág, behordja, kertet ás, füvet nyír.

De egyre több ismerősömnél nincs társadalmi nemét tekintve férfi a családban, ki van herélve az összes. Anyu önmegvalósít a barátnőkkel, apuka meg egy hétig otthon a gyerekkel, háztartással...

2021. szept. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
81%

10#


A fenéket.

A szülők,nagyszülők mindig mesélik,hogy "egyezkedtek" az orvossal,hogy ne kelljen katonának menni és találjon ki valami betegséget, amit a papírra ír.


A szocializmusban a magyar férfiak többsége utált katonának menni, egyrészt, mert a szovjet mintából sok baromságot átvettek.Másrészt, megszállt ország volt Magyarország.



A fizikai képességeket pedig lehet javítani.Nem egy olyan dolog, ami megváltoztathatatlan.Nyilván olimpiai bajnokot nem lehet faragni bárkiből, de egy egészségesen sportos, férfias testalkat bárki számára elérhető, aki hajlandó megmozdulni érte.

2021. szept. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
79%
#10 A példád önmagában jó lenne a társadalmi nemre, baj csak azzal van, hogy maga a megállapítás nem igaz, nem volt ilyen a szocializmusban vidéken sem és máshol sem.
2021. szept. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!