Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért utálnak minket a szlovákok?

Miért utálnak minket a szlovákok?

Figyelt kérdés
2008. dec. 11. 14:04
1 2 3
 11/28 anonim válasza:
100%
Figyeljetek én itt lakom szlovákiában Nagyon sok norm. szlovák haverom is van. Csak a hulye hegyi totok (szlovákok) gondolják hogy szornyek vagyunk
2009. ápr. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim válasza:
83%
Utálnak...de amióta euróval fizetnek azóta tucatosan járnak át hozzánk...érdekes
2009. ápr. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

az apostoli kereszt nem ilyen egyszerű téma.


Van feletvés miszerint bizáncból származik,nem is apostoli,már a magyarok ide érkezése előtt elterjedt volt a térségben.

Az viszont nem kizért,hogy magyar közvetítéssel került aszlovák címerbe. Talán így mi használtuk elöbb.

2009. ápr. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
76%

én is Szlovákiából írok. amit a média és a politikusok tálalnak, az szépen ki van színezve és mindenki úgy adja elo, ahogy neki épp akkor jól jon. Magyarként elvégeztem egy nehéz szlovák egyetemet, vannak szlovák barátaim és egy-két megjegyzéstol eltekintve nem volt semmi baj. azok is leginkább abbol adodtak, hogy az ujdonsult szlovák ismeroseim nem láttak még élo magyart és akkor szembesultek vele, hogy nem politizálunk és nem kovetelunk országot magunknak suliban, munkahelyen, tehát hogy pont olyanok vagyunk, mint ok csak a média alapján másként képzeltek el. Aztán itt van egy-két nagyokos bujtogató, akik épp hatalomra is kerultek, nekik a gyuloletkeltés a céljuk, ezért mindent meg is tesznek, na ok utálják a magyarokat.

en ennek az ellenkezojét is tapasztaltam: Magyarországon nem nagyon szeretnek minket, határon túliakat (bárhonnét is legyunk, ha csak nem amerikából). kivéve a szélsoségeseket, abbol meg ha lehet, inkább nem kérnénk, mert csak rontanak a helyzetunkon és semmivel sem kulonbek, mint a mi vezetoink.

2009. máj. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok, én Szlovákiából írok. Na szoval nem titeket utálnak, hanem minket akik itt élünk a földjükön, de csak azért mert sokan nem beszélik a nyelvüket, és főleg a nyugyat szlovákiaiakat. Amugy ha kiderül, hogy magyar vagyok akkor többnyire elön a kérdés mikor költöztem ide vagy valami hasonló, sajna már én is találkoztam néhány bunkó tottal, és még ott is naon szeretnek ahol épp lakok albérletben. Na de mindegy míg nem verekszenek addig jo, amugy sincs nagy kedvem ebben az országban maradni, sok bunkó ember közt, igaz, hogy nem minden szlovák az, de ha még egy szlovák is azt modnja egy másik szlovákra hoyg bunko, meg hogy milyen hülye kormány van, akkor ott már lehet valami. Na mindegy nem bosszantom tovább magam, amugy meg ha minden jól megy akkor elhuzok innen minnél hamarabb Csehországba. Ja amugy meg szlovákia 1993 ban lett önnáló, na pápá
2009. jún. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
76%

"Na szoval nem titeket utálnak, hanem minket akik itt élünk a földjükön"


Röhög a vakbelem az ő földjükön? Amit úgy loptak össze maguknak? Szlovákia történelme című könyv ugye már elfogyott, de kérésre elküldik SMS-ben.

2009. jún. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
89%
Tudom, hogy ez a nagy magyarországhoz tartozott szlovákia egész terület, de most nem volt kedvem szétírni. Reméltem, hogy így is megértitek mire gondolok, de látom azért így is elémkötöttek, de nem naon zavar, mindegy. Köszönöm, hogy felajánlottad azt a könyvet, én is tisztában vagyok vele, hogy naon minimális a történelmük, és hogy egy igazi nemzeti hősük sincs, akit meg annak tartottak, az is magyar volt, de hát ezt magyarázd el egy igazi szlovák hazafinak, ugysem hallgatna meg csak a saját nótáját fújná. Amugy meg a szlovákoknak nem lenne velünk semmi baja (szlovákiai magyarokkal) ha mindeki beszélné a nyelvüket. De sokan vannak itt olyanok, hogy azért sem, én ezzel már naon nem foglalkozom, rajtam észre sem veszik, hoyg magyar vagyok uyghogy engem nem bántanak, meg ha megtudják, hoyg magyar vagyok akkor sincs semmi bajuk velem, vagyis én még annyira magyar ellenessel nem találkoztam, pedig egy kemény tót városban tanulok, ahol minimális magyara él. Na nem akartam ennyit írni. remélem nem untattalak titeket, amugy meg semmi kedvem itt maradni Tototrszágban ill. Szlovákiában, megyek inkább a csehekhez azok legalább nem bunkok, mint a tótok. sziasztok
2009. jún. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
A szlovákok sosem utáltak minket. Csak után jöttek csehek és megírták a csehfajta történelem könyvet,ami kiírta hogy évszázadokon keresztül sanyargattuk a tótokat. Nézd, Petőfit szlovák szülőktől van mégis mi tartjuk legnyagyobb nemzeti költőnket. Ez csak cseh proaganda volt, amit viszályt keltettek.
2009. okt. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim válasza:
100%
szerintem ez az utalat dolog ugyanúgy megy mind a két oldalról.....én szlovakiai magyar vagyok, s tapasztalatból mondom, h ha elmek mo.-ra akkor ott k****a tót vagyok.. ha pedig itt szlovakiában elmegyek egy tiszta szlovak városba akkor ott pedig hülye magyar :) .
2010. jan. 5. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim válasza:
100%
A szlovákok szánalmas népek. Az ott élő magyarokat haza kell telepíteni, a többit kiírtani gépfegyverrel.
2010. márc. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!