Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért ilyen erős a vegán...

Miért ilyen erős a vegán propaganda?

Figyelt kérdés
Normális ember nem gondolhatja komolyan, hogy a vegán étrend egészségesebb a normálisnál, így ez kizárva. A környezetvédelem szintén: míg húst bárhol lehet termelni, a speciális vegán nyúltápokat általában külföldről importálják, és a szállításuk bizony szintén szennyezi a környezetet. De akkor mégis mit akarnak ezzel elérni?
2021. szept. 30. 20:56
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem erős csak a kisebbség hangosabb s próbálnak mindenféle figyelemfelkeltő performance-okat tolni.
2021. szept. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
10%
9) ezt különféle területeken dolgozó szakemberek állítják világszerte.attól hogy te,xy egy kueta mondatban leírod hogy ez nem igaz,inkább csak megmosolyogtató.
2021. okt. 1. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
77%

#12 Szerintem figyelj oda arra ki mit mondd!

A szakemberek nem azt mondják, hogy a szarvasmarha az egyedüli felelőse a metán kibocsátásnak és nem szabad húst enni egy falatot sem miatta, ettől fog megmenekülni a bolygónk, mert ha nem eszel húst akkor minden rendbe jön.

A szakemberek értelmes dolgokat mondanak, a valóságot, a sötétzöldek meg lefordítják a maguk történeteibe és neked ők tálalják már eltorzítva.

A kérődzők természetes "működése" az emésztésük és abban a metán termelődése. A szarvasmarha is kérődző. A metán is üvegház hatást okozoó gáz. Az is úgy van hogy az ember rengeteg marhát tart hogy megegye és ezek a marhák sok metánt eregetnek. Pont ahogyan az is igaz hogy egy ember szén-dioxidot bocsát ki minden pillanatban és a 7 milliárd ember rengeteg szén-dioxidot termel, a CO2 pedig szintén üvegházhatást okozó gáz.

Na de itt jön a lényeg amiről írtam, hogy a bolygó méreteiben sem a 7 milliárd ember nem tényező CO2 kibocsátásban, sem a sok milliónyi szarvasmarha, mert rajtunk és a marhákon kívül még sokkal nagyobb állat tömeg él és lélegzik, bocsát ki gázokat. Ahogy a metán sem egyedül a marhákkal kerül a levegőbe. Olyasmivel meg ne is cifrázzam már, hogy az üvegház hatás nélkülözhetetlenül fontos ahhoz hogy ne fagyjon meg a Föld, hogy maga a víz, bár gyengébben okozza, de tömegében nagyságrenddel több van belőle a légkörben, így a hatása is nagyobb, vagy hogy egy-egy vulkánkitörés mennyi mindent enged ki a légkörünkbe és mindez teljesen természetes.

A szakemberek éppen úgy nem állítják, hogy ha nem eszünk húst többet azzal mentjük meg a Földet, ahogy azt sem mondják, hogy helyes lenne hogy annyi húst egyen az ember, mint egyes amerikaiak.

Figyelj oda a szakemberekre és ne a haragoszöldektől vedd át a szövegeiket!

2021. okt. 1. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
12) én sem ezt mondom.a miért ilyen erős a vegán propaganda?-kérdésre válaszoltam, márpedig a zöldek egyik legerősebb érve pont ez.az megint más kérdés hogy ennek mennyi a valóságalapja,ezt én nem tudom és nem is kívánom eldönteni.
2021. okt. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
43%
13-as, azt ugye tudod, hogy a világon élő összes állat 5%-a vadon élő, 5%-a háziállat és 90%-a az, amit az ember megevésére nevelnek? Szóval de, a marhának van a legnagyobb szerepe a metánkibocsátásban, és ha mindenki bojkottálná a húsevést, azzal lényegesen csökkentenénk a felmelegedést. Csak a sok konzervatív, elkényelmesedett suttyót ez nem érdekli, mert “öööö, de hát a hamburger finom”. Röhej.
2021. okt. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
A globális felmelegedés egy hoax.
2021. okt. 9. 17:45
 17/28 anonim ***** válasza:
58%

Én vagyok a 15-ös. Indokoljátok meg, kérlek, hogy miért pontoztatok le.

Tényleg. Kutatások bizonyítják, amit leírtam. Esetleg a forrásaimat mellékeljem ide, és akkor felpontoztok? Kötve hiszem. Azért pontoztatok le, mert nem tetszik nektek a fájó igazság.

Melegetek volt idén nyáron? Nekem ez volt életem legmelegebb nyara. De gondoljatok bele: ezentúl az elkövetkező életemnek ez lesz a legenyhébb, leghidegebb nyara. És ebbe belegondolni is szörnyű.

Ez ellen persze sokféleképpen lehet tenni, de ne az államtól várjuk a megoldást. Ezt az egyénnek kell elkezdenie. Ne keressük tovább a kifogásokat, az emberiség elkövetett számtalan hibát - itt az idő, hogy ezeket kijavítsuk.

2021. okt. 10. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem volt melegebb a nyár, mint amilyen általában lenni szokott. A tavasz viszont a leghidegebb volt, amióta élek.
2021. okt. 10. 10:00
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

#18

A globális felmelegedés a globális atlaghőmérséklet emelkedéséről szól, nem arról, hogy lokálisan egyszer-kétszer milyenek a tavaszok, meg a nyarak, kérdező.

2021. okt. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Azóta nem hiszem el a globális felmelegedés kamut, amióta a 2014-es évről következő évben azt állították, hogy a valaha volt legmelegebb év volt Magyarországon. Egy olyan év, amikor konkrétan elmaradt a nyár. Akkor miért ne hamisíthatnák a világ többi részén is a statisztikákat?
2021. okt. 10. 10:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!