Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért ilyen erős a vegán...

Miért ilyen erős a vegán propaganda?

Figyelt kérdés
Normális ember nem gondolhatja komolyan, hogy a vegán étrend egészségesebb a normálisnál, így ez kizárva. A környezetvédelem szintén: míg húst bárhol lehet termelni, a speciális vegán nyúltápokat általában külföldről importálják, és a szállításuk bizony szintén szennyezi a környezetet. De akkor mégis mit akarnak ezzel elérni?
2021. szept. 30. 20:56
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

#20

Egy olyan évet, ahol nem volt forró a nyár ellensúlyozhat egy enyhe tél, és lehet, hogy az átlaghőmérséklet úgy jön ki, hogy 1-2 század fokkal a legmagasabb csak.

Ha a globális felmelegedés kamu, akkor mi a magyarázat arra, hogy az Északi-sark egyre kisebb, a gleccserek is egyre kisebbek a hegyvidékeken? Egymástól független kutatóintézetek is ugyanarra a következtetésre jutottak, hogy globális felmelegedés van.

Kinek érdeke szerinted a globális felmelegedést kamuzni?

2021. okt. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Az Északi-sark és a gleccserek zsugorodásáról is csak azt tudjuk, amit mondanak nekünk. Nincsenek egymástól független kutatóintézetek. A tudomány mindig is az aktuális diktatúrának volt alárendelve, ma sincs ez másképp. És hogy kinek érdeke? Természetesen a világot irányító multiknak, hogy erre hivatkozva adják el a környezetbarátnak hirdetett termékeiket.
2021. okt. 10. 11:18
 23/28 anonim ***** válasza:
90%

#22

Ezek szerint az orosz, kínai, kanadai, amerikai, francia, india stb kutatóintézeteket mind egyetlen globális hatalom irányítja? Ha így van, hogy lehet, hogy ezek közül a kutatóintézetek tagjai közül senki nem állt fel, hogy "Héló, nem is zsugorodak a hósipkák, kamu az egész!"


Nem látom mi érdeke a világot irányító multiknak globális felmelegedést kamuzni. Ezzel elsősorban az eddig is jól bevált környezetszennyező termékeiket kell lecserélni a drágább környezetbarát termékekre.

Vegyük az autóipart. Kb 4-5 évenete lecseréli egy ember az autóját. 100 évre elegendő benzin előállításához elég kőolaj van még kiaknázatlanul. A belsőégésű motorokkal még rengeteg pénzt lehet keresni. Mi értelme hirtelen kukába dobni ezt a jövedelmező technológiát és átállni a sokkal macerásabb elektromos atutókra? Rengeteg pénzt és energiát kellett feccölni a jól működő elektromos és hibrid járgányokba, az akkumulátor teljesítmény még mindig a béka segge alatt, nincs túl jó infrastruktúra sem kiépítve, és nem veszik annyira, mert drága meg macerás. Mi értelme az autóiparnak erre pénzt pazarolnia, mikor a kiforrott benzines/dízel járgányok jövedelmezőbbek?

Energiaszektor dettó. A fosszilis energiahordozókkal olcsóbb energiát lehet előállítani, amint a nap, szél, meg egyéb erőművekkel.

Én úgy látom, hogy a globális felmelegedés hisztéria a kapzsi multik érdeke ellen van, hisz gongatja a harangot, hogy nem lehet ész nélkül csak termelni és kiaknázni a bolygót, ami a multik érdeke.

2021. okt. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

A felsoroltak közül Kanada, az USA és Franciaország ugyanahhoz a birodalomhoz tartozik, így az ottani kutatóintézeteket mindenképpen ugyanazok vezénylik. A többi országban is diktatúra van, ezért még ha függetlenek is az említett birodalomtól, attól még a diktatúrát szolgálja ezekben az országokban is a tudomány.

Az elektromos autó egy jó nagy parasztvakítás, mivel ugyanúgy szennyez, mint a benzines, csak nem ott, ahol jár, hanem ahol a feltöltéséhez szükséges áramot megtermelik. Nem is beszélve az aksikról. Szóval ez nem jó példa.

Az áramtermelésről: világosan belátható, hogy a legtöbb ország energiaszükségletét nem lehet pusztán megújuló energiaforrásokból fedezni, mégis ezeket erőltetik. Itt is valamilyen lobbi kell, hogy legyen a háttérben, mert másképp ez esztelenség.

Amúgy ha már mindenképpen védeni akarod a környezetet, az önsanyargató és egészségtelen vegán étrend helyett inkább bojkottáld a világ legnagyobb műanyagszennyezőinek termékeit! Itt a lista: [link]

2021. okt. 10. 18:51
 25/28 anonim ***** válasza:

#24

Jó de véletlen pont mindegyik diktatúrában az az irány, hogy a globális felmelegedést kamuzzák.

És miért nem borította ki a bilit még senki?


Az elektromos autó tökéletes példa, mert attól függetlenül, hogy ugyanúgy szennyez (amely szennyezés csak addig áll fenn, amíg a fosszilis tüzelésű erőművek nincsnek kivonva a forgalomból) az egész technológiának a népszerűsítése, marketingje a globális felmelegedés címszóra épül. Attól függetlenül, hogy tényleg hatásos-e környezetvédelmi szempontból, az embereknek úgy van eladva, mint környezetbarát, globális felmelegedést akadályozó termék. Az autóiparnak bele kellett invesztálni rengeteget.

Nekem autóipari mágnásként az lenne az érdekem, hogy elhitessem a világgal, hogy nincs globális felmelegedés, a kipufogó füst pedig nem egészségkárosító, tessék csak szépen venni a kiforrott technológiájú belső égésű autókat. Amike néha megváltoztatom a formatervet, de a belseje kb. ugyanaz marad, így minimális fejlesztéssel el tudom adni ugyanazt.


Lehetne megújuló energiaforrásból fedezni a világ energiaszükségletét, csak még se nem elég hozzá a technológia, nincs eléggé kiépítve az ehhez szükséges infrastruktúra sem, és gazdaságos sem lenne. Miért nem maradunk a szén- olaj- gázerőműveknél helyette? Miért propagálják ezeknek a bezárását, ha nincs rá nyomós ok?

2021. okt. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

A klímaváltozás nem egy hoax, hanem egy zajló folyamat és az is kimutatható, hogy az emberiség hatással van rá. Pont.


Bennem ugyanakkor felmerül a kérdés, hogy az-e a megoldás, hogy nem eszek húst? Szerintem nem. A csirkét meg tudom venni a helyi piacon is helyi termelőtől, ugyanúgy az IDÉNY zöldséget és gyümölcsöt is meg tudom venni a helyi piacon. Töredék időt és távolságot utaz az áru, amíg elér a fogyasztóhoz, kevesebb a kibocsátás. A magyar eredetű élelmiszereket is érdemesebb ilyen szempontból választani.


Még a marhahús is belefér, ha nem minden hétvégén van steak party, hanem mondjuk csak félévente vagy negyedévente. Vannak környezetbarát húsfélék is, pl. a csirke és a pulyka, vagy a tojás és a tejtermékek is ott vannak.


De nekem mindegy ki mit eszik, meg mit csinál, amíg nem kezdi el a többi embert b*szogatni.

2021. okt. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
90%

Mert a húsevést nem kell propagálni, az emberek nagy többsége ugyanis magától ezt az életmódot követi :]

Nem, de amúgy komolyan, ti hol találkoztok vegán propagandával? Én négy éve vagyok vegán, és szerintem egy kezemen meg tudnám számolni, hogy hányszor találkoztam olyan vegán tartalommal, ami "propagandának" minősíthető, tehát tényleg erőszakos, lenéző a húsevőkkel szemben. Pedig követek is vegán receptekkel, termékekkel foglalkozó oldalakat Instagramon például, egyiket sem nevezném propagálónak, csak tájékoztatónak, ismeretterjesztőnek. A legtöbb ilyen oldal, legalábbis azok biztos, amiket értelme van nézegetni nem akarja erőszakkal senkire ráerőszakolni ezt az életmódot, csak bemutatja, elmagyarázza a lényegét.

2021. okt. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
67%
Mutass már egy vegán propagandát. Szintén évek óta vegán vagyok, még egyel sem találkoztam.
2021. nov. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!