Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha túl konzerva...

Mit csináljak, ha túl konzervatív vagyok a mai világhoz, és hátrány ér emiatt, valamint mások le is néznek?

Figyelt kérdés

Egy fórumon kifejtettem a felháborodásomat amiatt, hogy levontak 2000 forintot a bankkártyámról, mert az egyik telefonos alkalmazásban nem mondtam le a megrendelést.

A hozzászólók szerint természetesen bennem volt a hiba, mert a talpig becsületes cégek beleírják kis betűkkel a felhasználási feltételekbe, hogy le fognak vonni. Szerintük teljesen normális, hogy a 21. századi fogyasztói társadalomban az embereknek a nemfogyasztási igényt külön kell jelezniük. Hogyan érezzem jól magam egy világban?


2021. okt. 12. 12:48
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem neked van igazad.
2021. okt. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Hát figyelj, téged is de a szolgáltatót is meg lehet érteni. Youtube, Netflix, mindenhol ott van hogy 1 hónapig ingyenes a próbaverzió, viszont utána automatikusan levonnak. Mert franc sem gondol arra hogy olyan veszi igénybe a szolgáltatást akinek az a 2000 forint akkora gazdasági hátrányt jelent. Ez ilyen helyeken így megy, jól keresel, rendszeresen igénybe veszed a szolgáltatást ők meg automatikusan levonnak hogy zavartalanul használhasd. Mondjuk ha nem is olvastad el az apróbetűs részt (ami igen nagy butaság volt) legkésőbb ott fel kellett volna hogy tűnjön a dolog mikor kártyaadatokat kértek az ingyenes próbaidőre is.
2021. okt. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Mondjuk előtte el kéne olvasni, hogy mégis mire fizetsz elő és az hogy működik?
2021. okt. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%
Sok mindent nem tudsz csinálni mert más világba nem tudsz költözni.esetleg elmész alaszkába és elvágod magad a civilizációtól,halászgatsz meg vadászol,építesz egy kunyhót és boldog leszel a természetben.
2021. okt. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%
Egyetértek veled, a mai mocskos fogyasztói társadalom már csak ilyen!!
2021. okt. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem menj pl Amerikába. Ott van Alaszka, oda sokan mentek/mennek ki akik el akarnak zárkózni a világ elől, és ott megfelelően el lehet így élni, vagy Montana, ami hasonló, ott lehetsz farmer is, vagy ugyanúgy kunyhó és önellátás (az Unabomber is Montanában élt), beállhatsz az Amishok közé.


Egy másik lehetőség a vidéki Oroszország (főleg az Uralon túl.) Ott aztán Yakutok és hasonló népek között tenyészthetsz rénszarvast, vagy vidkázhatsz a kocsmában.



Itt az országban a legegyszerűbb lehetőség, hogy keresel egy mélyszegény falut mondjuk Nógrádban, és oda letelepszel. Munkát valószínűleg kapsz közmunkát, a Fidesz küldi a krumplit, a közmunkáért kapott pénzt elkocsmázhatod és nem nagyon ér utol a modern világ.

2021. okt. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#2

Nem volt ingyenes próbaidő, az első hónapot szándékosan fizettem ki. A "zavartalanul használd" dolognál felröhögtem. Ha használod, azt zavartalanul megteheted. Ha nem használod, akkor már meg kell dolgoznod érte.

2021. okt. 12. 15:55
 8/8 A kérdező kommentje:

#5

De sajnos a 2-es, 3-as és 6-os válaszoló szerint ez szép és jó.

2021. okt. 12. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!