Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi értelme van ennek a nagyon...

Mi értelme van ennek a nagyon agresszív gerilla-marketingnek a reklámokkal?

Figyelt kérdés

Számítógépen még ugyan kordában lehet ezeket tartani az adblock-plus-hoz hasonló programokkal, viszont telefonon szinte már a videózás meg a telefonos játékok is élvezhetetlenek azért, mert minden előtt, alatt meg után reklámok vannak, amelyek hosszúsága egyre növekszik, a legtöbb már minimum fél perces.

Tudom, hogy sok letöltött programnak/játéknak ez az egyetlen bevételi forrása, de ahogy az értékeléseket olvasom az App Store-ban, egyre többen írják, hogy törlik is le a feltelepített dolgokat, mert már a használat közben is több reklám van, ami nagyon idegesítő.

Én is így jártam: letöltöttem egy játékot, de a játékmenet közben kb 3-4 percenként van egy fél perces reklám, amit nem lehet kiikszelni, megnézni kötelező.


Láttam olyan app-ot, melyet egyre többen törölnek, mert nem hogy a használat közben, hanem kb minden menüpontra való kattintás után is van már egy kötelezően megnézendő reklám.


Youtube-n ugyanez van telefonon. Az, hogy a videó előtt reklám van, az még nem is zavar, na de amikor egy 10 perces videót 3-szor félbeszakít egy fél vagy 1 perces reklám, az már nagyon irritáló.


Hová fog ez vezetni, vagy hol fog ez úgymond kicsúcsosodni? Mert ahogy olvasom a kommentárokat, megjegyzéseket, értékeléseket, kb mindenkit idegesít ez, és az egy dolog, hogy elvből a legtöb ember nem veszi azt meg, amit reklámoznak, de nagyon sok alkalmazás/játék/videó portál pont emiatt veszít folyamatosan a nézettségéből vagy a felhasználóiból, mert egyre többen vannak úgy vele, hogy inkább már le sem töltenek semmit, nem néznek meg semmit telefonon, mert a reklámok szó szerint mindent tönkretesznek.


Lesz ez valaha normálisabb keretek közé szorítva? Nektek mi a véleményetek?



2021. okt. 19. 11:06
A kérdező szavazást indított:
Igen, töröltem már le valamit, pont a reklámok miatt.
Nem, nem idegesítenek a reklámok.
9 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A gerillamarketing pont nem a reklámozásról szól, ne keverd össze a fogalmakat. Egyébként a youtube reklámok egy kattintással letilthatóak "ismétlődő" címszó alatt és már nem is kell végignézned, a videók előtti reklámokat át szoktam ugrani úgy, hogy az elsőt elnyomom 5mp után, aztán ráfrissítek a videóra és volt reklám, nincs reklám. Appokat pedig offline módban használok és wifi nélkül nem dob be semmilyen reklámot. Szóval én nem küzdök ilyen problémákkal, de elhiszem hogy valakinek zavaró. Erre vannak a fizetős alkalmazások. Sajnos ha te sem fizetsz és a reklámcégek sem, akkor nem tudnak miből appokat fejleszteni
2021. okt. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 hollófernyiges ***** válasza:
85%
Van ahol nagyon idegesítőek az állandóan felugró reklámok és van amit tényleg ezért hagytam abba. De arra is tudok példát, ahol úgy oldották meg, hogy a reklámnézés a játékban plusz erőforrást ad (de nem annyira hogy felborítsa az egyensúlyt) és csak limitált mennyiségben, negyedóránként használhatod, vagyis effektíve alig várja az ember, hogy nézhesse.
2021. okt. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Vannak, akik túlzásba viszik a reklámokat, mert gyorsabban szerentének pénzt keresni. Ez van, a reklámok nézésével fizetsz az ingyenes dolgokért. El lehet helyezni a reklámokat etikus, kevésbé zavaró módon is.

Régebben senki nem akarta elhinni, hogy ami elvileg ingyenes (ingyenes játék, ingyenes számlázó, ingyenes videó, egyéb ingyenes szolgáltatás, ingyenes közösségi oldal), akkor azért te vagy a reklámzézéssel, vagy az adataiddal fogsz fizetni. Most már látja mindenki. Mindenért fizetni kell így, vagy úgy. Nincs ingyen ebéd.

2021. okt. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kérdésedre közvetlenül válaszolva: az agresszív reklám hadjáratnak az értelme az, hogy naprakész lehess abban, mit NEM szabad megvenni! A reklámoknak és az agresszív nyomulásnak köszönhetően váltam olyanná, hogy kategorikusan kiirtok mindent a gépemről, telefonomból, hétköznapi életemből, ami nem köthető egy általam ismert emberhez. Email: gyalu! Felugró ablak, reklám: gyalu! Inkább nem olvasok el egy cikket, mint hogy az orromnál fogva hagyjam vezetni magamat szélhámosok által! -Ha "titok" valami, hát maradjon is az! :D Telefonhívás: gyalu! Sms: gyalu! Kapucsengő: gyalu! A tv távkapcsolóján általam leggyakrabban használt gomb a némítás és a csatornaváltó! Eléggé hatékony vagyok és következetesen NEM veszem meg azt a hányadékot, amit sikerül mindezek ellenére erőszakkal a képembe tolnia bárkinek is!
2021. okt. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Egyel több ok hogy ne tapadjak nagyon rá az okos telefonra nap közben, youtubet ritkán használok rajta max munkában ebéd szünetben egy videót ha megnézek, appokból/ játékokból semmit nem töltök le ami alá oda van írva hogy reklámokat taralmaz, mondjuk játszani nemigazán szoktam telefonon. Egyetlen dolog ami zavar hogy újabban már a spotify is használhatalan a hülye reklámjai miatt (jó tudom fizessek prémiumot, megtenném ha lenne mivel mert persze ezek egyike se fogad el paypalt bankártya nélkül hiába van ott pénz... ezt meg sose fogom megérteni, most kell nekik aza kva pénz vagy nem? :S) szóval újabban spotify is kuka, inkább letöltöm illegálisan a kedvenc zenéket és hallgatom saját tárról csak hadjanak engem békén az idióta reklámjaikkal meg a hülye fizethetetlen prémium szolgáltatásokkal -_-
2023. márc. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!