Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy akik...

Ylyria kérdése:

Miért van az, hogy akik migránsellenesek, vagy csak úgy átlagban jobboldali gondolkozásuak nem tudnak vitatkozni csak veszekedni? Miért reagálnak rögtön hevesen arra, ha te nem úgy gondolsz valamit mint ők?

Figyelt kérdés

Ma előkerült az osztályban ez a migránskérdés és 4 másik gyerek határozottan kijelentette hogy az a megoldás ha lelőjük őket. Mondtam, hogy én nem így látom és értelmes indokokat akartam felhozni a véleményem mellet, de ők rögtön rám ordítottak, hogy: "Miért ha az anyádat ott erőszakolná a sarokban mit mondanál?! Megkínálnád csokival?!"

Pedig szerintem én nem vagyok az a nagyon szélsőséges migránspárti, mivel én úgy gondolom, hogy a háborút kellene megfékezni. A nagyhatalmak, ha akarnák egy hónap alatt végetvethetnének a háborúnak, megvannak hozzá az eszközeik aztán visszatérhetne mindenki a hazájába. A szegénység miatt bevándorlókkal pedig meg kéne ismertetni azt, hogy hogy miből élhetnek meg a (nagyhatalmak miatt) egyre inkább elsivatagosodó hazájukban és munka lehetőségeket és szakmatanulási esélyt kéne adni. Most nem mindegy, hogy az a Suzuki gyár jó termőtalajon vagy a sivatag közepén áll ha vannak képzett munkások.



2016. szept. 27. 14:59
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
57%
Miért van az, hogy "4 másik gyerek" alapján általánosítasz?
2016. szept. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
48%

Igazából, ha ezek nem tudták volna, hogy az EU beengedi őket, akkor Törökországban maradtak volna.

Csak hát Cipras meg az az ostoba, szélbal Siriza pártja utat nyitott nekik.

2016. szept. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
45%
Persze hogy buta vagy. 30-40 éves analfabétákat kezdj el dolgoztatni gyárban. És az életszemléletüket (aki nem muzulmán az hitetlen, aki hitetlenek azok szinte nem is emberek) nem tudod megváltoztatni. Elég bajunk van a romákkal úgy is.
2016. szept. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Most mondtam, hogy képzést is kéne biztosítani nekik. És akár így akár úgy a lövés nem megoldás. Nem miattuk általánosítok a neten is inkább ők védik erőszakosan az álláspontjukat. Én itt nem is azt kritizálom, hanem az átlag (tisztelet a kivételnek nem akarok megbántani senkit)stílusát ahogy ezt közli.
2016. szept. 27. 15:09
 5/23 A kérdező kommentje:
Ráadásul a 4-ből 3 normális, jó tanuló és más körülmények között kultúráltan viselkedik.
2016. szept. 27. 15:18
 6/23 anonim ***** válasza:
20%
Kis butus. Mennyibe kerülne többszázezer ember képzése, és minek? Először megtanítani magyarul, aztán írni olvasni, utána szakmát. És akkor sem biztos hogy dolgozni fognak, ahogy a romák zöme sem, hiába itt születtek. Saját magunkra sincs pénzünk. Plusz te rr or veszély. Plusz a nőket felmosórongynak nézik, akiket nyugodtan meg lehet erőszakolni. Ausztriában, Németországban tele van erőszakkal, csak a Tv nem mondja be.
2016. szept. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Az iszlám felebarátod szeretetére tanít, akár bármelyik nagy vallás. Azt meg küldön mondtam, hogy a saját hazájukban kell segíteni rajtuk, akkor miért kéne Magyarul tanulniuk? És ha sokba kerül a képzésük akkor az a megoldás, hogy lelőjük őket? Illetve máris lebutáztál, csak mert nem ugyanúgy gondolkodunk (oké ez nem agresszív, ez lekezelő). És amúgyis nem azt kérdeztem, hogy egyetértesz-e velem, hanem azt hogy találkoztál-e ilyen emberekkel és szerinted több-e a jobboldali nézetű köztük?
2016. szept. 27. 16:03
 8/23 anonim ***** válasza:
4%
Saját országukban, a saját GDP - ből tanítsák a saját tanáraik. Az iszlámjuk szerint aki nem iszlamista, az hitetlen. Aki hitetlen azt nyugodt lelkiismerettel megerőszakolják, felrobvantják.
2016. szept. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Vannak idióták jobb- és baloldalon egyaránt, a vitakultúra nem függ a politikai nézettől (kivéve ha az ember szélsőséges, mert akkor ugye erőből vitáznak, nem érvekkel).
2016. szept. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
A Fidesz vérük nem hagyja őket kulturáltan viselkedni. Viktor is megnyilvánult a minap a bekapcsolt kamerákat figyelmen kívül hagyva. Hát, amilyen a példakép csak olyan lehet a követője is.
2016. szept. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!