Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért kezdtek terjedni manapsá...

Miért kezdtek terjedni manapság ezek az úgynevezett férfijogi mozgalmak?

Figyelt kérdés

Angol nyelvű oldalakon futok bele ilyen "Men's Rights Movement" szószerint fordítva kb. "férfijogi mozgalom" írásokba.


Annó a nőket teljesen elnyomták pl. semmilyen életpálya nem állt rendelkezésükre a gyerekszülésen, háztartási munkán kívül, de ezek a férfijogi oldalak szinte semmi másról nem szólnak, minthogy egy csapat pasi dühöng, hogy a nők nem akarnak lefeküdni velük, és kevesebb jog kéne a nőknek, hogy engedékenyebbek legyenek a pasik felé.


Én időnként a Férfihang-ot is szoktam olvasni. A cikkekben még lenne is 1-2 logikus megállapítás, de bőven keveredik féligazságokkal. Ezt megspékelve a frusztráltsággal, rosszindulattal, sértettséggel és felelősséghárítással.


De nem értem, miért jöttek létre ilyen "férfijogi mozgalmak", mivel manapság sajnos ugyanazért a munkáért a férfiak még mindig több pénzt kapnak, mint a nők. Vagy állásinterjúkon nem a férfiakat küldik el 25-35 éves kor között, mivel biztos hogy szülni fognak.

Vagy nem a férfiaknak kell félniük éjszaka az utcán attól hogy esetleg megerőszakolják őket. És még tudnám sorolni.


Tehát mi értelme az ilyen férfijogi mozgalmaknak? Mit akarnak elérni?



2021. nov. 7. 20:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
81%

#10, imádom, hogy mennyire észre sem veszed a napi 1 match okát :)) Talán ha nem néznéd semmibe, meg szintek szerint áraznál be embereket, több sikered lenne a másik nemnél :D


Én tök átlagosan nézek ki, de hogy-hogynem, még életemben nem szorultam rá arra, hogy telepítenem kelljen a Tindert :D

2021. nov. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
43%

Kérdező: azért mert még mindig kevesebbet ér egy férfi élete mint egy nőé és semmivel sem jobb férfinak lenni mint nőnek, sőt.


A te nőjogi oldalaid, NANE, Patent, Gumiszoba, Női erdekerveyesito szervezet talán nem termel ki bődületes feligazsagokat? Amikor 2014es külföldi adatokra hivatkoznak, hogy mennyire rossz a magyar nőknek? :D vagy amikor frocsognek a nőket érintő káros sztereotipiakrol, utána csinálnak egy olyan plakátot ahol konkrétan a férfiakat potenciális veszelyforrasnak, a nőket meg ártatlan, nebancsviragnak állítanak be? Gyulolkodo, sivár életű, frusztrált nők akik a hozzájuk hasonló kaliberű nőket hergelik csak és csináljak a feszültséget feminizmus címszó alatt.


De jót röhögök azokon a szánalmas kliséken is amit a hozzád hasonló birka, elvakult nők mint a papagáj hajtogatnak.

,, Nem merek az utcán éjszaka sétálni, mert még eroszakolnak''. Drága kérdező, engem nagyobb eséllyel késelnek meg az utcán, mint hogy téged megeroszakoljanak. Háromszor több férfi ellen követnek el gyilkosságot vagy súlyos testi sertést, mint nő ellen. Toronymagasan több a férfi hajléktalan mint a nő. A befejezett öngyilkosságoknál szintén toronymagasan vezetnek a férfiak. Utóbbinál ha kicsit jobban mögé néznénk az adatoknak lehet hogy nem lovagolnanak annyit a családon belüli bántalmazás temakoren a feministák, mert rajonnenek hogy nem csak férfi lehet bántalmazo és nő bántalmazott.

És még spórolhatnám a végtelenségig..


Ezért kell minél több ferfijogi szervezet, kérdező.

2021. nov. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"Talán ha nem néznéd semmibe, meg szintek szerint áraznál be embereket, több sikered lenne a másik nemnél":


Miért, akkor több matchem lenne?

2021. nov. 11. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
32%

SBG08


"Háromszor több férfi ellen követnek el gyilkosságot vagy súlyos testi sertést, mint nő ellen. "


És ezt nők követik el? Nem értem, egy férfijogi mozgalomnak kellene megvédeni a férfiakat a férfiaktól?

2021. nov. 11. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
43%
#14 Nem nők követik el, de nem is ez a lényeg. A lényeg az az, hogy 2021-ben is sokkal veszélyesebb férfinek lenni, mint nőnek. Ennek ellenére a nőjogi szervezetek nonstop azon sirankoznak, hogy egy évben mennyi nő hal meg. Meg megy a vertyogás, hogy a ferfijogi szervezeteknek ki kellene állni a nők jogaiért, de fordítva már fel vannak háborodva, hogy ők minek foglalkozzanak a férfiak dolgaval? Hát ezért.
2021. nov. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
70%

SBG08


"2021-ben is sokkal veszélyesebb férfinek lenni, mint nőnek" "Háromszor több férfi ellen követnek el gyilkosságot vagy súlyos testi sertést, mint nő ellen. Toronymagasan több a férfi hajléktalan mint a nő. A befejezett öngyilkosságoknál szintén toronymagasan vezetnek a férfiak."


Még mindig nem értem, mi köze ennek a férfijogi mozgalmakhoz. Tüntettek azért, hogy jobb legyen a közbiztonság? Lelkisegély szolgálatot szerveztek a szuicidoknak? Hajléktalan szállókat működtettek az anyaotthonok mintájára? Vagy mégis, mit akartok elérni?

2021. nov. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
48%

#16 Jó. Feladom. Neked magyarázhatom 1000 válaszon keresztül, szándékosan nem fogod megérteni. Pont olyan beszűkült, csőlátású birka vagy mint a nőjogi aktivisták többsége. Képtelenek vagytok az együttműködésre és annak már csak a feltételezését is elutasítjátok. De akkor elmagyarázom utoljára.


A férfijogi mozgalmaknak úgy van köze az említettekhez, hogy a nőjogi szervezetek által beböfödött bődületes nagy áligazságokat, sztereotípiákat (lásd:amiket említettem) megdöntse és felhívja a figyelmet arra, hogy az éremnek van másik oldala is. Ez egy rendszerszintű probléma ami nemtől függetlenül érint mindenkit, ezért szükséges (lenne), hogy ne ilyen egyoldalúan közelítsék meg a témát. Mert tök szép, hogy Ők kiállnak a nők jogaiért, de amikor elmismásolják, bagatelizálják a férfiak elleni erőszakot meg köpködnek össze-vissza a patriachátussal vagy -mint akár te is tetted... - fröcsögnek, hogy ,,a férfiak megvédése a férfiak dolga, mégis mit foglalkozzon vele egy nő?" az gusztustalan.


Összefoglalva: Azt akarják elérni, hogy egyenlő fajsúllyal kezeljék a férfiak problémáit is, mint a nőkét és ne bagatelizálják meg fújjogjanak vagy kontrázzanak rá ha előkerül az, hogy egy férfit is bántalmaznak vagy kikészíti a nője otthon pszichikailag.


Nem vagyok egyetlen egy szervezet tagja sem, de:

Hajléktalan szállók vannak nemtől függetlenül, lelkisegély szolgálat szintén, apaotthonokat pedig szinte lehetetlen lenne működtetni a társadalomnak a problémához való hozzáállása miatt(ki a bántalanzó /bántalmazott klisék).

2021. nov. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

SGB08 ez amit leírsz mind szép és jó, csakhogy én még egyetlenegy men's rights activisttet sem láttam aki TÉNYLEG a férfiak jogaiért küzdene. Gyakorlatilag olyan dolgokat, hogy "apák is mehessenek GYESre", "férfiakat sem lehet megerőszakolni", "férfiak is mutathassanak érzelmet" stb. én eddig szinte csak feministáktól hallottam, sőt kevés feministával beszéltem eddig aki ezek ellen lett volna. Pont ezért lettek a férfijogi aktivisták ekkora mémek a feministák körében, mert tipikusan csak akkor hozzák fel a férfiak problémáit, amikor a feministák megpróbálnak megoldani valami problémát, hogy akadályozzák a feministákat. Amúgy meg maguktól nem csinálnak semmit. Mondjuk azt nem értem, hogy miért mindig a feministákat okolják az elterjedt álhazugságok miatt, amikor a nagyrésze pont hogy már a feminizmus előtt is létezett és a feministák általában pont meg akarják őket szüntetni. Pl. az hogy a férfiak aggresszívak nem a feministák találmánya, ahogyan az sem, hogy a férfiak nem értenek a gyerekneveléshez.


Ezért is van a legtöbb embernek olyan érzése, hogy a férfijogi aktivisták igazából csak félnek, hogy a mostani (jogtalanul birtokolt) előnyeiket a társadalomban elveszik tőlük és emiatt rinyálnak. És még egyszer mondom, nem azért, mert az amiért küzdenek nem jogos. Hanem mert ahogy küzdenek érte az teljesen kontraproduktiv.


Azt is kiemelném, hogy a feministák nem egyenlők a nőkkel. Sok férfit ismerek, akik küzdenek a férfiak jogaiért, viszont ők emellett ugyanúgy a nők jogaiért is küzdenek és sokszor feministának vallják magukat.

2021. nov. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!