Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A jobboldali, konzervatív...

A jobboldali, konzervatív hangokat tényleg elhallgatattja a facebook vagy ez csak egy hoax? Ha igen akkor miért? Mi olyat mondanak ami miatt tiltják?

Figyelt kérdés
2021. nov. 22. 22:27
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Ha elég sok fanatikus jelent valamit akkor azt a facebook/ youtube/ twitter/ reddit simán leveszi. Mivel többségében baloldali/liberális érzelmű emberek látogatják az ilyen oldalakat, meg náluk nagy hagyománya van az ilyen semmin való felháborodásnak így valószínűleg ők jobban szeretnek jelentgetni is.


Plusz még vannak "nagyon jól működő" szűrések kifejezésekre, hogy minden kisebbség legyen védve aztán máris ott tartunk, hogy kb. semmit se lehet leírni mert az valakit sérteni fog és hogy az esetleges bonyodalmakat elkerüljék inkább törlik a posztot.

2021. nov. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
28%

Tényleg elhallgattatja őket a facebook.

Nem kell semmit mondaniuk, benyögik a szabványszöveget: megszegték a közösségi irányelveket és ennyi. Hogy mikor, mivel és hogyan, az már lényegtelen, akik döntenek azoknak nem számít.

Sorozatosan törölnek oldalakat, tiltanak le posztokat vagy éppen korlátozzák az elérhetőségeiket. Rákay Philipnek tüntették el nemrég az oldalát, nulláról kellett újra csinálniuk.

2021. nov. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Hogy miért? Mert nem tetszik nekik és kész. A Te fiókodat is bármikor megszüntethetik, amikor regisztráltál ezt elfogadtad a másik kismillió szabállyal együtt. A facebook nem egy állami cég, a saját oldalukon azt törölnek amit csak akarnak. Hozhatnak bármilyen szabályt, amihez kedvük van, ameddig ez nem ütközik az országok törvényeibe. De neki lehet menni ha nagyon akarunk, és akkor az lesz a vége hogy kivonulnak és egész egyszerűen nem lesz elérhető se a facebook se az instagram magyarországon, mert ők nem fognak olyan országban működni, ahol az állam a saját kedve szerint akarja megszabi a szabályaikat... Aztán majd lehet utána sírni hogy jajj hát mégis csak jó lenne az a facebook meg mégis csak hiányoznak a közösségi felületek
2021. nov. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%

Nem. Mindent letiltanak és törölnek, ami kicsit is nem PC, vagy nem PC-nek deteltálja az algoritmus.


Én két fidesz paródia oldalt csináltam, volt amikor háromnapos pihenőre küldtek azért mert azt mondtam valakinek hogy ő egy kutya...

Aztán néhány hónap után mind a két oldalt törölték mert megszegtem a közösségi feltételeket. Persze azt nem írta hogy melyiket, nem is lehet reklamálni (ja de, lehet nem egyetérteni, a legutóbbi esetnél 10 másodpercen belül megerősítették hogy jól döntöttek és marad visszavonva az oldal közzététele), majd pár hónap után törlik az oldalt, még privátban sem láthatod többé.


A Facebook egy undorító diktatúra, kim-book. Nem kell az elnyomott "jobboldali" figurát előadni. Bárkit törölnek.

2021. nov. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Volt egy olyan 444-es vagy hvg-s cikk, ahol arról írtak, hogy egyre sikeresebb a 4 napos munkahét, egyre több helyen fogják bevezetni, erre az egyik jobbkonzerv fideszes csávó azt írta a cikk alá, hogy ezek a rohadék libsik örülnek ennek, mert lusták dolgozni. Abban a pillanatban elég szar kedvem volt, elég durván elküldtem melegebb éghajlatra azt a tagot és jelentettem gyűlöletkeltésért. Engem 24 órára tiltott a facebook, a csávó kommentjét nem találták problémásnak. Most akkor tényleg jobboldali, konzervatív elnyomás van? :D Nem lehet, hogy csak az alogoritmusok döntenek és dönthetnek jól is, de tévesen is? Szoktam nézni Rákay Phillipet néha van igazság abban amit mond, de full propagandisztikus a csávó annyira, hogy a NER vett neki egy több tízmillió forintot érő autót. Annyira nem sajnálom, hogy az ilyen propagandistákat korlátozza a facebook. Bár az egy más téma, hogy annyira mégse normális az, hogy egy nagyvállalat szabja meg azt, hogy mit mondhatsz és mit nem, ráadásul nem mi szavaztuk meg őket.
2021. nov. 23. 07:55
 6/7 anonim ***** válasza:
#5 Itt mondani valamit arról mi történt meg a valóság ami történt gyakran nem fedi egymást. Gyanítom a szövegedből, hogy az a jobboldali nem ilyen stílusban és ezekkel a szavakkal mondta el a véleményét, ezért nem is büntették, ellenben rólad könnyen el tudom képzelni hogy olyan stílusban reagáltál ami viszont kiverte a biztosítékot. Ennek semmi köze a kérdésedhez.
2021. nov. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
7%
#6 ja, a "jobboldali" így szokta pl: "dögöljetek meg rohadt hazaáruló lipsy komenisták, mert lusták dolgozni" ezek a tapasztalatok hasonlóan szoktak érkeznie a fideszes "jobboldaliak"-tól, mert a munkásőrség nem veszezt ki belőlük.
2021. nov. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!