Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A 2021. évben megmaradt...

A 2021. évben megmaradt szabadság be számítható e, a 2022. év eleji rendes felmondás 30 napos időbe?

Figyelt kérdés
202. évben az előre megadott szabadságjaimat a sok sok év végi munkák miatt kiadni nem tudta a munkaadóm. a Munkáltató elfogadta azon kérésemet, hogy ezt janurában szeretném kivenni.Közben úgy döntöttem, hogy rendes felmondással megszüntetem a munkaviszonyom. A felmondási időbe bele számít e a 2021. évben ki nem adott fizetett szabadság? Vagy a felmondási időt 30 napot le kell e dolgoznom, ez esetben a fizetett szabadságot azt a munkaadónak kötelessége ki fizetnie? Hogyan szól az erre vonatkozó törvény?
2022. jan. 8. 12:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A szabadságot is bele lehetett VOLNA számítani, HA azt megkezdted VOLNA még december 31-én.

Előző évről megmaradt szabadságot csakis úgy lehet kiadni, ha azt még abban az évben megkezdik és folyamatosan, megszakítás nélkül van kiadva amíg le nem telik.

Vagyis ha január 1-el van a felmondási időd és maradt 5 nap szabadságod 2021-ről, akkor december 31-én (vagy az utolsó 2021-es munkanapodon) kiadnak belőle 1 napot, majd folyamatában tovább maradsz szabadságra elkönyvelve január 1. után is munkanapokon, a maradék 4 szabadságodat is el lehet így számolni. de ha december utolsó munkanapjára nem voltál szabadságra elszámolva, akkor nem lehet megtenni. Bár a felmondásra vannak külön szabályok és lehetnek kivételes esetek, ehhez munkajogász kell.

2022. jan. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nekem ezt úgy mondták, a főszabálytól ugyanis közös akarat esetén van lehetőség eltérni. Na nekem ilyen van, mivel a 2021. évben tervezett szabadságomat a munkáltató figyelemmel az év vége, és az év elejei sok munkájára nem tudta már kiadni, ezért agy 2022. évre átvitt szabadságomat a munkaadó írásban egyeztetve elfogadta.
2022. jan. 8. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!