Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Más is átverve érzi magát a...

Más is átverve érzi magát a kötlező 3-ik oltás miatt?

Figyelt kérdés
Tavaly tavasszal covidos voltam. Most ősszel meg kaptam a két pfizerem is. Eldöntöttem, hogy nem szeretnék többet kapni, ennyi elég volt ebből. Erre ma bedobják a kormányinfón, hogy 2 oltás nem oltás? Ez azt jelenti, hogy márciusban már nem szamítok majd védettnek. Ezt mást nagyon bosszant?

2022. jan. 13. 11:33
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
49%

20


De azok nem kísérleti vakcinák voltak!


Ha tudnám, hogy ez sem az, akkor kérnék ötöt is belőle!

2022. jan. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
77%

Én azért érzem magamat átverve, mert most decemberben szereztem a védettségit és azt mondták az okmányirodában, hogy bárhányszor lehet a 4 hónapot hosszabbítani, ha az ellenanyagteszted pozitív.


Mintavételtől számítva újabb 4 hónapra hosszabbítanak, kb. egy-két nap az átfutása.


Szépen elmondta a nő. És most meg...

2022. jan. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
40%

#17, bár simán kinézem, hogy december 1-jén is hazudott róla a kormány, így január közepére már végképp nem igaz az állítás


[link]


Ha Izlandot nem számoljuk, Dánia vezet 53%-os harmadik oltási aránnyal, mögöttük Írország és Ausztria 47-48-cal. Mi 33-cal csak a keleti államok között állunk az élen. Gondolom nem kis részben azért, mert a kínai löttyel és Szputnyikkal oltottak siettek felvenni az utazáshoz szükséges nyugatiakat.

2022. jan. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
66%

#23

Pont ezt akartam írni. A 17-es álltal linkelt, az nem egy statisztika, csak egy kormány propaganda. Józan ésszel gondoljunk bele, a nyugati országokban 80+ %-os átoltottságról beszélünk. Mégis mi alapján előznénk őket 50 %-os összolltottság mellett?

2022. jan. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
0%

#24 ha kicsinykét kihúznád a fejed a 444 se@@éből és a valóságra figyeltél volna az elmúlt évben akkor láthattad volna, hogy Európában a leggyorsabban nálunk történtek meg a tömeges oltások, nálunk volt előszőr elegendő oltóanyag arra is hoyg második, majd pedig harmadik oltások lehessenek.

Azért voltunk ebben vezetők, mert itt lehetett hónapokkal korábban hozzájutni a védőoltásokhoz. Amikor a többi országban még az első oltását se kaphatta meg mindenki, nem hogy a másodikat, nálunk már a harmadik körös oltásokat szervezték - mert volt oltóanyag hozzá.

Csak a hozzád hasonlók úgy döntöttek, hogy nem kérnek belőle és másokat is hergelnek az oltás ellen, ezért maradt meg az átoltottságunk alacsonyabb szinten.

2022. jan. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
81%
Mi az hogy a hozzám hasonlók? Miről beszélsz? Háromszor oltattam.
2022. jan. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

A nagyobb gond, hogy "kártya-ügyben" nem számít, ha átestél a covidon

Egy oltás ennyivel többet érne annál, mintha a szervezetem önerőből győzne le egy betegséget?

2022. jan. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
88%

#27

Megpróbáltam értelmezni a megjelent rendeletet, de nekem nem egyértelmű, hogy a betegség az most miképpen is szerepel.

[link]

Egyrészt az van benne, hogy az oltástól számított 6 hónapon belül meg kell lennie a harmadik oltásnak, csak akkor érvényes, akkor számít az ember védettnek, ugyanakkor a 2§ (5) és (6) részeiben és az 5§ (4) részében meg az van, hogy kivételt képez ha valakinek az oltást követően volt antianyag tesztje vagy igazolt fertőzése, mert ez kitolja a határidőt a teszttől 6 hónappal.

Az én olvasatomban az új rendelet is figyelembe veszi a betegség adta védettséget, de bonyolult a szöveg és az első § éppen az ellenkezőjét sugallja, mintha nem számítana.

2022. jan. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
70%

Igen 28


Én is ezt kaksiztam ki belőle. Mivel december 16-tól érvényes (még) a védettségim, akkor ezek szerint nemhogy áprilisig lenne érvényes, hanem egyenesen június közepéig!


Mert úgy jön ki a hat hónap!

2022. jan. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!