Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nyelvvizsga amnesztia idén?

Nyelvvizsga amnesztia idén?

Figyelt kérdés

2022. jan. 20. 02:08
1 2 3 4 5
 31/46 A kérdező kommentje:
Most vagyok túl 7 vizsgán jövő hét után kezdődik a záróvizsga gyakorlat napi 8 órában, nem lesz mellette időm sajnos.
2022. jan. 20. 21:42
 32/46 anonim ***** válasza:
16%

Elég szégyen, hogy ha valaki egyetemre jár, de egy nyamvadt nyelvvizsgát nem tud letenni. A legfrissebb elérhető kutatások, szakmai tananyagok eleve csak külföldi nyelveken elérhetőek. Hogy végzel el egy szakot úgy, hogy csak magyarul tudsz, és nem tudsz elolvasni egy külföldi nyelvű tanulmányt sem?

Az meg nem kifogás, hogy az egyetem mellett nincs időd nyelvet tanulni. Amikor én jelentkeztem az egyetemre, akkor szinte minden osztálytársam már a középiskolás évei alatt megszerezte a nyelvvizsgáját úgy, hogy a nyári szünetben nyelvórákra járt a suli mellett. Mire felvettek minket egyetemre, szinte majdnem mindenkinek megvolt már a nyelvvizsgája. Senki nem akkor kezdett el nyelvet tanulni, miután felvették. Akinek pedig nem sikerült még a középsuli alatt megszereznie a nyelvvizsgát, az felvett az egyetemen 1 félvényi nyelvkurzust, és annyi elég is volt, hogy utána átmenjen a nyelvvizsgán.

2022. jan. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 A kérdező kommentje:
Sajnos én nem tehettem meg a magán órákat.
2022. jan. 20. 22:55
 34/46 A kérdező kommentje:

*magánórákat középiskolában

Egyetem mellett pedig bármilyen elképesztő nem lehet megcsinálni egy ilyen szak mellett

2022. jan. 20. 22:57
 35/46 A kérdező kommentje:
Egyébként a szakdogával most végzek kb, sokat kell fordítani külön, több időmben is telt mint a többieknek (német az első nyelvem), egész nyáron azt írtam gyak mellett, most leszek kb jövő héten kész vele, de a temavezetőmnek szerencsére tetszik, így azért ennek örülök.
2022. jan. 20. 22:59
 36/46 A kérdező kommentje:
Azért szomorú, hogy valakit szánalmasnak nevezellek emiatt.
2022. jan. 20. 23:01
 37/46 A kérdező kommentje:
*nevezel
2022. jan. 20. 23:01
 38/46 anonim ***** válasza:
23%
#36 nem tudom mire értette azt hogy szánalmas, de az hogy feltetted ezt a kérdést (függetlenül attól hogy nyolcadszorra vagy nyolcadikként a héten), az önmagában is elég szánalmas.
2022. jan. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 A kérdező kommentje:
Én nem neveznék senkit szánalmasnak, egyrészt önbizalom romboló, másrészt nem ismersz.
2022. jan. 21. 00:25
 40/46 anonim ***** válasza:
23%
#39 én sem neveztem senkit szánalmasnak, annyit mondtam hogy szánalmas hogy feltetted ezt a kérdést.
2022. jan. 21. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!