Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha a fóbia szó jelentése...

Ha a fóbia szó jelentése félelem valamitől, akor miért használják hibásan a homofób kifejezést arra, aki nem fél a homoszexuálisoktól, csak útálja őket?

Figyelt kérdés

"A fóbia indokolatlan viszolygás vagy ösztönös félelem meghatározott tárgyaktól, helyzetektől vagy személyektől." Pédául aki klausztrofób, az fél a bezártságtól, aki arachnofób, az fél a pókoktól. Tehát a klausztrofób ember nem útája a zárt helyeket, hanem fél tőle.

Viszont a homofób és transzfób kifejezést a homoszexuálisok helytelenül használják azon személyekre, akik nem kedvelik őket. Ezen emberek nem félnek sem a homoszexuálisoktól, sem a trenszneműektől, sem a homoszexualítástól, egyszerűen csak más a véleményük a témáról, esetleg ellenszenvet tanusítanak irányukba valamilyen okból kifolyólag, netán gyűlölik őket, de félni semmi esetre sem félnek tőlük. (Ha tehát a transzneműeknek a nő, férfi szavakkal bajuk van, akkor miért nem néznek elősször magukba, hogy ők is helytelenül használnak kifejezéseket.) Szóval mit lehetne tenni, hogy a hoszexualításpártiak ne használják helytelenül a homofób és transzfób szavakat olyanokra, akik nem félnek tőlük?


[link]



2022. jan. 20. 13:12
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

#19,20: Na ezzel pont magad mondtad ki, hogy tényleg ugyanannyi joguk van a melegeknek, mint bárki másnak. Te olyan további jogokat akarsz, ami a megegeken kívül senkinek sem jó és a társadalom nagy részét nem érdekli.

Ezen az alapon akkor lehessen meztelenül is lenni bárhol, hiszen a naturista kisebbség meg úgy érzi jól magát.

De mindemellett továbbra is arról van szó, hogy nagy ívben teszek, arra, hogy te kivel és mikor csinálod, felőlem szart is ehetsz, ha neked az ízlik. De ettől még nem fogok félni tőled, csak legfeljebb szánalmasnak tartalak.

Vagy kötelezővé esetleg nem akarod teni a melegséget, ha már ennyire lelkesen propagálsz mellette?

2022. jún. 15. 11:39
 22/31 Godaime ***** válasza:
54%

Te még mindig nem érzed a különbséget a HIÁNYZÓ jogok és a TÖBBLETJOGOK közt. Próbáltam a te szinteden elmagyarázni, de úgysem esett le a dolog. Olvasd el még párszor, talán megérted. De ha nem, nekem úgyis mindegy. A véleményed nem mérvadó az igazsággal szemben.

" De ettől még nem fogok félni tőled"

A fóbia nem feltétlenül csak a félelemre vonatkozik. Lapozz fel egy értelmező szótárat ha nem vagy tisztában a szó jelentésével.

Ha tényleg nem érdekelne, hogy ki mit csinál akkor az se kellene érdekeljen, hogy ki kivel házasodik amíg ezzel mást nem bánt a dologgal. Tehát most döntsd el mi vagy, hazug, vagy homofób, de ne takarózz tovább szarságokkal.

"Vagy kötelezővé esetleg nem akarod teni a melegséget"

Miért akarná bárki is kötelezővé tenni a dolgot? Ha jól látom te vagy itt az egyetlen, aki kötelezővé akarja tenni a heteroszexualitást, legalább is jogi értelemben.

2022. jún. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
70%

"Na ezzel pont magad mondtad ki, hogy tényleg ugyanannyi joguk van a melegeknek, mint bárki másnak."


Nem, baz+, arra akartam rávilágítani, te egybites, hogy a jogegyenlőség nem az, hogy mindenkinek ugyanazon jogai vannak papíron. A jogokat a gyakorlatba is át kell ültetni, mert a jogok nem valami éteri, megfoghatatlan dolgok. Te neked jogod van összeházasodni a szerelmeddel, a meleg pároknak meg nincs. Tessék, máris nincs jogegyenlőség.

2022. jún. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
#23: Na csak kibújt a szög a zsákból. baz+ meg mindenki egybites, aki nem a ti perverz nézeteiteket valja. Ilyenek vagytok, és ezért útálnak titeket, nem amiatt, mert mások vagytok. Te nem tudod elfogadni, hogy a többség nem vevő erre a stílusra.
2022. jún. 15. 18:07
 25/31 A kérdező kommentje:
Amúgy meg szerinted mindenkinek joga kellene hogy legyen arra, hogy összeházasodhasson a szerelmével? Csak mert mi van akkor ha nekem például egy kutya, vagy egy kisgyerek lenne a szerelmem? Vagy nem kell meghúzni semmilyen határt? Vagy amit te csinálsz az belefér, a másik meg nem? Akkor ki is az aki nem toleráns?
2022. jún. 15. 18:11
 26/31 anonim ***** válasza:
83%

"Csak mert mi van akkor ha nekem például egy kutya, vagy egy kisgyerek lenne a szerelmem?"


Nem, mert sem a kutya, sem a kisgyerek nem tud beleegyezni egy házasságba. Azt hitted megfogtál, mi?


Továbbra sem tudsz a sorok között olvasni, mert szobahőmérsékletű IQ-val és egyszámjegyű agysejtszámmal a fáról való lejövetel is gondokat okozott az őseidnek, és sajnos a több évezredes belterjesség hatására nem sikerült ezen evolúciós hiányosságokat pótolni a családodban. Megint csak arra akartam rávilágítani, öcsisajt, hogy ez a duma, miszerint pontosan ugyanannyi jogai vannak a homoszexuális embereknek, mint a heteroszexuális embereknek, annak függvényében változik, hogy te azt hogyan definiálod. De sajnos úgy néz ki, mindent egyszerűen, óvódás szinten kell leírnom, hogy felfogd.


A házasság a mai világban egy szerelmi viszonyon alapuló, állam által elismert párkapcsolati intézmény. Két felnőtt ember közös beleegyezése, illetve a megfelelő szertartási követelmények és papírmunka kielégítése szükséges hozzá. Azáltal, hogy garantálod egy férfi és egy nő számára, hogy szabadon, saját akaratukból házasságot köthessenek, de nem biztosítod ugyanezt a jogot az azonos nemű párok esetében, kialakul egy jogegyenlőtlenség. Az nem jogegyenlőtlenség, hogy egy felnőtt ember és egy kiskutya nem házasodhat össze, mert a kiskutyának nincs meg a szükséges mentális kapacitása ahhoz, hogy értelmezni tudja a döntéssel járó felelősséget. Ugyanez igaz a kiskorúakra, ezért van az, hogy maximum szülői beleegyezéssel és felelősségvállalással lehetséges a kiskorúak házassága, 16 éves abszolút alsó korhatárral (tudtommal ez még azokra is vonatkozik, akiket a bíróság nagykorúnak nyílvánított a 18. életévük betöltése előtt, de ez olyannyira ritka, hogy szerintem a magyar jogrendszer még nem látott ilyen esetet). Két felnőtt ember esetében az, hogy milyen neműek, semmilyen szerepet nem játszik a döntéshozatali képességükben. Megjegyezném, ez az elv akkor is érvényesül, ha két ellentétes nemű, nagykorú személy szeretne összeházasodni, de az egyikük mentális kapacitása meggátolja őt a felelős döntéshozatalban, ilyen esetekben az állam semmisnek tekinti a házasságukat.


A határt pontosan ott kell meghúzni, ahol mondtam: két, nagykorú, felelős döntésre alkalmasnak minősülő emberi személy nyugodtan házasodhasson össze.


Mondom ezt egyébként úgy, hogy nemhogy meleg nem vagyok, házas vagyok álmaim nőjével, és van két gyerekünk. Ha az egyikükről kiderült, hogy LMBT-nek született, ugyanúgy szeretni fogom, és továbbra is minden tőlem telhetőt meg fogok tenni azért, hogy egy nap egy olyan országban élhessen, ahol az ő jogait is pontosan annyira tartsák tiszteletben, mint mindenki másét.

2022. jún. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
79%
A homofób szidhat mindenkit össze vissza, az én értelmesen megfogalmazott válaszom törlik. Gratulálok, tényleg.
2022. jún. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
#27: Először is itt senki sem homofób, csak te akarod annak beállítani. Aztán meg az nem értelmesen megfogalmazott válasz volt, hanem alpári jelzőkkel teletűzdelt pocskondiázása a heteróknak. Viszont valóban kár volt törölni, mert nagyon jól mutatta, hogy milyenek is vagytok valójában.
2022. jún. 18. 12:14
 29/31 anonim ***** válasza:
54%
De, kérdező, te homofób vagy.
2022. jún. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:

#29: Persze, hiszen te mindenkinél mindent jobban tudsz. Te vagy a legügyesebb legokosabb, legcukibb, legszupcsibb kis csuporka, így mindenki csak az lehet, aminek te baállítod.

Amúgy meg ha az is lennék, lehetnék rá büszke is.

2022. jún. 18. 13:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!