Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Transzneműeket az adott...

Transzneműeket az adott neműnek tekinted?

Figyelt kérdés

Először is próbáljunk meg civilizáltan beszélni a dologról, vélemények, gondolatok jöhetnek természetesen.


Tehát a dolognak az a lényege, hogy miként tekintetek arra az emberre, akit mondjuk a tudomány jelenlegi állása szerint teljesen átalakítottak a másik nem felé.

Most nem a hivatalos részre gondoljunk, hogy a papírokon melyik nem szerepel, hanem, hogy ekkor már az adott nem tagjaként is tekintenél rá, vagy még nem teljesen esetleg egyáltalán nem.



2022. jan. 25. 02:56
A kérdező szavazást indított:
Születési nemét venném figyelembe
Úgy kezelném mint ami a jelenlegi neme de nem tekintem teljesen annak
Teljesen a jelenlegi neme alapján tekintenék rá
56 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%

A genetikát veszem figyelembe, hogy milyen kromoszómái vannak, mert gyakorlatilag ez a nem definíciója. Aki rendellenesség miatt nemi szerv nélkül születik, azt se tekintjük nemtelennek vagy 87. neműnek.


Hogy ő minek érzi/képzeli magát, az meg már az ő dolga, nekem semmi közöm hozzá. Van, aki macskának érzi magát, úgy is él, de én speciel nem tekinteném macskának akkor sem, ha Whiskas-t eszik.

2022. jan. 25. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%
Napoleone vagyok az amazon csaszarno :)))
2022. jan. 25. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
38%
Tudod ezt a dolgot a termeszet ugy kezeli a falka allatoknal, hogy vannak az egeszsegesek akik magat a falkat alkotjak, a korcsokat es beta jellemueket meg elzavarjak maguk kozul a francba, aztan boldoguljon magaban. Ez a termeszet torvenye!
2022. jan. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%

Ferfi-No >>> atvitt ertelemben legyen most gazdag es szegeny ...


Szoval ha csoringernek szulettem, hiaba kepzelem magam gazdagnak (persze megprobalhatok ugy viselkedni mint a gazdagok), de ettol meg nem lesz egy fillerem sem.

2022. jan. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%
Jelenlegi nem = születési nem. Akinek pénisze van, az férfi; akinek vaginája van, az nő. Ezen még egy "nemváltoztató" műtét sem változtat, mert az csak a külső nemi jellegeket érinti. A nemünk az összes sejtünkbe bele van kódolva, ezen a tudomány mai állása szerint nem lehet változtatni. Az más kérdés, ha valaki szeretne az ellenkező nemhez tartozni, de attól még nem tartozik oda.
2022. jan. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
100%
Egyet értek az előző hozzászólokkal. Nem a nemi identitás, a faji hovatartozás mássága, vagy a nemi szerv megléte határozza meg azt hogy férfiak vagy nők vagyunk e. A kromoszómák által születéstől fogva van az emberbe a neme bele kódolva. Ez nem azt jelenti hogy valaki nem gondolhatja vagy állíthatja magáról hogy ő igenis a másik nemhez tartozik, de nem várhatja el hogy igazat is adjak neki ebben. Kívánom hogy minden ember találja meg a világban a számításait és a boldogságát, de ne legyünk álszentek. Attól hogy én átoperáltatom magam hogy úgy nézzek ki mint egy macska, attól még nem leszek macska. Viszont elfogadom azt hogyha valaki annak tartja magát és nem is szólok bele, mivel nincs semmi közöm hozzá.
2022. jan. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
22%

Röviden: vannak a cisz neműek(95%) és a transzneműek...legyen az akármi is.


Ennyi, nem több.

2022. jan. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
17%

Spartaban ezt ugy inteztek korabban ... kiallitottak az embert a Tajgetosz peremere es megkerdeztek:


- minek kepzeled te magad? Nonek?

(lelokik a sziklarol es utana kiabaljak)

- akkor most kepzeld magad madarnak!!!

2022. jan. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Az "új" neme szerint viselkednék vele, az új nevén szólítanám meg. Különösebben nem forszíroznám a dolgot, de bennem legbelül valószínűleg mindig is maradna egy ellentmondás, mindig eszembe jutna, hogy ő nem így született. Nem zavarna különösebben, csak nem tudom megérteni / átérezni.
2022. jan. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
94%
Születési nemét venném figyelembe, mert a "nem" szó azt jelenti, hogy milyen neműnek alkotott meg a természet, nem pedig azt, hogy mi szeretnél lenni. Ha megváltoztatnánk a "nem" szó fogalmát, akkor találnunk kéne egy új szót a születési nemre, és ugyanott lennénk, ahonnan indultunk. Ezért nincs értelme.
2022. jan. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!