Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az mennyire normális, hogy...

Az mennyire normális, hogy nem értem meg Puzsért?

Figyelt kérdés

Nem azt mondom, hogy soha nem értem meg, tud azért úgy fogalmazni, hogy értsem de az esetek túlnyomó többségében olyan "szakszavakat", illetve annyira bonyolult szó szerkezeteket használ, hogy alig értek valamit abból amit mond.


Ezzel más is van így? Ez mennyire normális?



2022. jan. 27. 21:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
Kell hozzá némi olvasottság, hogy értse az ember. El lehetne ugyanazt mondani egyszerűbben is, de szándékosan tudálékosan fogalmaz, hogy fitogtassa az intellektuális fölényét.
2022. jan. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

#1 ugyan már! Használ néhány idegen szót, néha kicsit túltolva, de nagyon egyszerűen utána lehet nézni és megjegyezni a jelentésüket.


Aztán lehet ivós játékot és csinálni rá, például akkor iszik az ember amikor Puzsér azt mondja hogy posztmodern 😆

2022. jan. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
23%
2: egyértelműen inkább az értelmiségnek beszél. Ez nem a miniferis primitivizmus.
2022. jan. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem meg nem az értelmiségnek beszél, hanem azoknak a "prolilnak" akiket lenéz, és szándékosan fitogtatja nekik, hogy ő milyen művelt. Rengeteg a felesleges modorosság a dumájában. De igazából mindegy is, a stílusa ígyis-úgyis taszító és vállalhatatlan.
2022. jan. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
17%

#3, a #2 Robi álintellektuális stílusára akarja felhívni a figyelmet. Ahogy te is írtad az elsőben: tudálékos, okosabbnak akar tűnni, mint ami.


Nem az értelmiségnek beszél, hanem az átlagos középosztálybelieknek, de a szemükben óriási tudornak akar látszani. Viszont olyan egyszerű a lelkem, hogy ez egyfajta nigériai spamleveleket idéző szűrőként is működik: csak az veszi be ezt a dumáját, aki maga sem túlzottan tanult és bedől a szinonimaszótárkodásának.

2022. jan. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%
Reális. Elkezd beszélni, és egy egszerű "Süt a nap." mondatot is olyan stílusban adná el, mint akinek aszorulása van, és nagyon azon van, hogy meginduljon a Barnabás.
2022. jan. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%

6os, én konkrétan nem tudom őt hallgatni 2 percnél tovább, mert még akkor is, ha arról beszél, hog ymilyen jól érzi magát, akkor is azt várom mikor kap agyvérzést az idegtől és kezd el ordítva habosat okádni:D

Megértem, hogy ő a helyi Hulk, akinek az a szuperképessége, hogy mindig minden körülmények között ideges, de.. hát nem jó hallgatni:D

2022. jan. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%
Aki az intellektusát fölényeskedésre használja, az igazából nem intellektuális.
2022. jan. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
25%
Puzsér azokhoz a középosztálybeliekhez szól, akiknek a művészetből, kultúrából csak a felszín érdekes, érthető, az igazi mélységek nem, de mégis azt gondolják magukról, hogy ők a kultúremberek.
2022. jan. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!



Én nem vagyok az a művészetek és irodalmak iránt rajongó egyén. Utáltam az irodalmat az iskolába is és nagyon ritkán vettem kezembe könyvet (valószínűleg ez is egy oka ennek) A politika természetesen érdekel és meg is van a véleményem róla, képben vagyok a dolgokkal olyan szinten amilyen szinten képben kell lennem. Szoktam tájékozódni különböző forrásokból, úgyhogy nagyjából tisztában vagyok a világ történéseivel is.


Viszont én világ életemben az egyszerűség elvét követtem. Sosem bonyolítottam túl a mondandómat és nem is tudok olyan emberrel hosszútávon beszélgetni aki túlságosan választékosan és "irodalmikusan" fogalmaz. Ettől egy idő után lefáradok mentálisan, mert túlságosan koncentrálnom kell, hogy mindent megértsek.

2022. jan. 28. 01:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!