Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Aki nem szokott élni az...

Aki nem szokott élni az állampolgárságával járó szavazati jogával, az abszolút ne pampogjon a magyar kormánypártok és/vagy ellenzék későbbi "húzásai" miatt?

Figyelt kérdés
Csak mert elég sok ilyen ember van a környezetünkben (megy a szájkarate ezerrel, de szavazni már lusta volt)...?

2022. jan. 31. 19:18
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
17 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Személy szerint én 18-ban voltam előszőr szavazni (Jobbik) és az ideit meg nagy valószínűséggel kihagyom, mert nincs olyan párt, amelyikre jó szívvel leadnám a voksomat. Szóval nálam nem a lustaság játszik közre, ha úgy lenne esőben is ott állnék a sorban, de tényleg nincs olyan párt, amelyiknek az értékeivel azonosulni tudnék.
2022. jan. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%

#1-es


Erre való a szándékosan érvénytelen szavazat.

Azt fejezed ki vele, hogy te ugyan szeretnéd gyakorolni állampolgári jogodat, de megfelelő választék hiányában ezt nem tudod megtenni. És ennek megfelelően jogod van háborogni is a következő 4 évben, mert te megtetted amit lehet.


Ha egyszerűen csak nem mész el, az az érdektelenséget jelenti, hogy neked mindegy - és ezért az esetleges háborgásnak sincs morális alapja, mert amikor lehetett volna te lesz.rtad és nem tettél semmit.

2022. jan. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 árokpart ***** válasza:
65%
Dehogyisnem szuverén jogunk nem szavazni viszont az önrendelkezési jogunkkal élni fogunk és remélhetőleg ha a lakosság mellénk áll, talán rendszert tudunk majd váltani.
2022. jan. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%

Nem lustaságból nem megyek szavazni. Ha nem indulok el a szavazókör nyitása előtt, akkor is 13 órám van arra, hogy megtegyem a szükséges 120 métert. Annyira azért nem vagyok lusta, hogy erre képtelen legyek.

Másnál sem gondolom, hogy a lustaság az ok. Annyi szavazókör van, hogy ha bekötött szemmel ráböksz a térképre, jó eséllyel eltalálsz egyet, vagy legalábbis igencsak a közelébe mutattál.

Nem azért nem eszem tökfőzeléket sem és tejbegrízt sem, mert lusta vagyok enni, hanem azért, mert egyiket sem szeretem.


Felesleges a tilalmad, az ésszerű viselkedésem nem engedi, hogy pampogjak.

Azért nem megyek szavazni, mert egyiket sem kívánom a hátam közepére sem. De vannak, akik félreértelmezett segítségnyújtásként megszavazzák nekem valamelyiket. Melyiket? Az egyik olyat, amelyiktől semmi jót nem várok. Ezt kifogástalanul teljesítik. Minden rendben, mi okom lenne pampogni?

2022. jan. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem lustaságból, de nekem egyik oldal sem szimpi. A baloldal egyszerű, a jobb oldal totál el van szállva, de már zsarnokian. Egyik sem kell.

Valami totál újat szeretnék.

Valami normálisat.

2022. febr. 2. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!