Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyarországon jelenleg...

Magyarországon jelenleg (2022) mekkora a cigány/roma kisebbség számaránya/hányan élnek az országban?

Figyelt kérdés
És ez mennyire terheli le a magyar szociális ellátás hálóját?

2022. febr. 2. 13:09
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
51%

"Az elmúlt harminc évben a cigánynak tekintett népesség száma 400 ezerről 876 ezer főre nőtt"


Na, akkor nekem volt igazam. Ez a 876 ezer reálisnak tűnik.

2022. febr. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
91%

A cigányokat életmódjuk viselkedésük miatt egyik európai országban sem kedvelik, és az európai civilizációhoz kultúrához való viszonyuk is elég gyenge.


Ne tegyetek már úgy, mintha ez csupán csak egy magyarországi probléma lenne.

2022. febr. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Itt olyan könnyű észrevenni, hogy ki a cigány hozzászóló és ki nem....
2022. febr. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

4 millió hogy lenne már!!!!!! 😅😅😂

Max 1-1,5 millió és akkor benne vannak a beasok és fél vérek is!

Meg az megvan hogy nem 9 millióan mennek el szavazni?! Multkor volt a legtöbb szavazó és ez is csak épphogy 5 millió volt!


Ez azt jelenti hogy csak 1 millió magyar ment szavazni ami meg azt mutassa hogy ez már nem Magyarország hanem Cigányország!

2022. febr. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
11%
13 ki lehet menni Spanyolországba meg Franciaországba ja meg Németországba is! És meglátod hogy a magyarországi cigány kérdés nagyon gáz!
2022. febr. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Odüsszeusz92 ***** válasza:
100%
1 millió környéke a reális szám. Ami minket zavar bennük, az a túlzott temperamentumosságuk, hangosságuk és az hogy a többségüknek nincs sok esze, ezekből fakadnak a problémák és nem a bőrszínből.
2022. febr. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Nem lehet megmondani, mivel önbevallásos alapon tartják számon. A városban, ahol felnőttem 12000 ember él, 11 vallotta magát cigánynak.

Ezzel szemben csak az osztályomban volt annyi 😂


Megnéztem a leggyakoribb vezetékneveket, a tipikus roma vezetékneveket összeszámoltam. Persze tudom, hogy egy Tóth is lehet cigány, meg egy Lakatos vagy Kulcsár is magyar, de ez mindkét esetben ritka, és úgy vettem, hogy kb ugyanannyi a kivétel mindkét esetben.


Tehát a tipikus roma vezetéknevet viselő emberek száma: 1.1 millió.

2022. febr. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Hydra, azt elfelejted, hogy egy csomó cigány nagy arányokban megváltoztatta a nevét, hogy ne hangozzon annyira cigányosan.
2022. febr. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Mivel önbevallás alapján megy, gyakorlatilag 20-30 százalék roma lakosságokat írnak olyan falvakra ahol gyakorlatilag mindenki cigány. Mert "ő magyar". Így nehéz lenne megsaccolni. De Borsodban komplett falvak vannak úgy, hogy "néhány öreg akinek nincs hová menni és a többi cigány".
2022. szept. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
16 éve nem is volt népszámlálás, most idéntől lesz újra. Meg amúgy is csak önbevallás alapon ment a dolog így ne várj reprezentatív adatokat. Én olyan 50-60%-ra teszem ma a roma lakosság arányát Magyarországon.
2022. szept. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!