Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Van olyan hogy egy bank...

Patrik920831 kérdése:

Van olyan hogy egy bank visszatartja az utalást?

Figyelt kérdés
Marketplacen hirdetek egy terméket és írtak angliából hogy megvennék. Mondtam hogy olyan messzire max előreutalás után postázok. Erre másnap írt az érdeklődő hogy elindította a tranzakciót a bankban de csak akkor küldik tovább nekem a pénzt ha bemutatom a papírt hogy feladtam a csomagot. Ez elsőre elég átverés szagú mondván mi van ha elküldöm a csomagot a pénz meg sose érkezik meg.

2022. márc. 3. 15:17
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

Örök dilemma:

-előbb fizesd ki

-előbb küldd el

-nee, ha nem fizeted ki nem küldöm el

-mivan ha nem küldöd el?


Általában az ilyen oldalakon van az adásvételeknek egy menete, annak nézz utána. Hogy mind két felet megóvja az átveréstől.

2022. márc. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A bank teljesíti a megbízást ha van fedezet, jó a számlaszám, nincs embargó stb. Pont nem érdekli, hogy vettél valamit, ajándékba küldöd stb.
2022. márc. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Át akarnak verni. Nemrég olvastam hasonló sztorit, szintén Angliából volt a vevő. A lényege az volt, hogy egy kamu banki igazolást mutattak arról, hogy befizették a pénzt, ami alapján várták, hogy postázzák a csomagot.

Amúgy nem hiszem, hogy bankoknak lenne ilyen szolgáltatása, hogy ők ellenőrizgessék a megtörtént postai feladást.

2022. márc. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/watch?v=fo6Ni5qvV4E


Ezt a videót érdemes megnézned, pont ez a fajta átverés van benne.

2022. márc. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenről még nem hallottam, pedig bankban dolgozom.

Tuti átverés.

2022. márc. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ismert atveres.


Photoshopolnak egy kamu brit bankos igazolast es arra hivatkoznak amit leirtal.


Hihetetlen szamomra h 2022ben ban aki meg bedol ennek..

2022. márc. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!