Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Anne Frankék haját leborotvált...

Anne Frankék haját leborotválták, miután megérkeztek Auschwitz-ba? Illetve Margot nem hordhatta a szemüvegét?

Figyelt kérdés

Olvasok egy könyvet, ami arról szól, hogy mi történt a Frank családdal a napló után és kicsit összezavarodtam.


Az elején azt írják, hogy Anne, Margot meg az édesanyjuk megtarthatták a hajukat, mert csak annak borotválták le, akik tetvesek voltak és semmilyen dokumentum nem utal arra, hogy velük ez történt volna.


Most pedig azt írják, hogy a nőknek minden szőrüket leborotválták, a hajukat is, van akinél levágták kicsire és leborotválták, nem volt kivétel, aztán lefertőtlenítették őket és, mivel a rab ruhák elfogytak, kaptak valami random ruhát, aminek a hátára festettek meg klumpákat, illetve a ruhákon és a bőrön is ott volt a sorszám, míg pl volt olyan tábor, ahol a bőrön nem, miközben itt idővel a ruhán nem volt a sorszám. (auschwitz-birkenau)


Láttam egy filmet, ott ollóval levágták rövidre a hajukat és onnantól kezdve a film során nem kopaszok voltak csak rövidhajúak.


Illetve a filmben az volt, hogy elvették Margot szemüvegét, de a könyvben ezt nem írták le, csak, hogy a személyes dolgaikat elvették a nőknek.


Ebbe a szemüveg is beletartozott?


Ha igen; azt is írják a könyvben, hogy csak olyanokat nem küldtek gázkamrába, aki munkaképes volt, tehát, ha valaki mondjuk szemüveg nélkül alig látott, az is erre a sorsra jutott? Vagy ezt nem így kell elképzelni?


2022. márc. 18. 23:51
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Anna Frank is tífuszban halt meg, nem gázkamrában. Aki munkaképes volt, azt általában dolgoztatták.
2022. márc. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

Melyik könyvet olvasod? Éb egyben olvastam, hogy szemtanúk szerint le volt vágva a hajuk, és Anne még így is kiemelkedett a sorstársai közül a személyiségével.

Úgy tudom, a szemüveget is elvették, de attól még fizikálisan képes volt dolgozni.

2022. márc. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Bas Von Benda-Beckmann: A napló után, Anne Frank és társai sorsa a lágerekben.


***


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!


Azt tudom, hogy Margot tífuszban halt meg és nem a gázkamrában, viszont azt nem tudtam, hogy a szemüvege megvolt-e és ahogy megfogalmaztam a kérdést, a gázkamra csak úgy külön jutott eszembe, hogy a többiek, akik alig láttak a szemüvegük nélkül azok mentek-e a gázkamrába, de akkor ezek szerint nem.


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, akkor most már tudom, hogy rövid volt a hajuk és Margot nem hordhatta a szemüvegét.

2022. márc. 19. 00:55
 4/6 A kérdező kommentje:
(122. Oldalon járok)
2022. márc. 19. 00:57
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]


Ha jól emlékszem, még az egyik barátnője is nyilatkozott ebbe a könyvben, aki a kerítésen keresztül még látta a halála előtt, mert ő a "szomszédban volt".

2022. márc. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a lányok Bergen Belsen-ben haltak meg.

Otto azért maradt életben, mert mikor ürítették ki a tábort a közelgő felszabadító seregek elől, a menetelés helyett inkább a kórház barakban maradt. Próbálta Petert is rábeszélni, de a fiú nem mert maradni, útközben halt meg.

2022. márc. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!