Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Auswitz állami müzeumban...

Auswitz állami müzeumban belépőjegyet kell venni és szigorú a látogatotság szabályzása, mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés

Voltam anno régen az auswitz-i múzeumban ingyen és csak lazán lehetett bemenni és ott viszonylag kötetlenül sétálni nézelőzlotydni...


Most voltam ismét és tapasztaltam hogy már a kapuban parkolási díjat kérnek(10 zloty) és a belépő 30.

És ami még meglepőbb volt számomra hogy a belépés nagyon korlátozva.szabályozva van...

Önnálóan csak 8-10 ig lehet be menni, utána csak csoportosan idegenvezető álltal írányitott csoportokban ahol nem arra megy az ember amerre akar hanem amerre a csoport megy, és kötelező ilyen fülest bérelni(benne van az árban) amin halgatható amit az idenvezető mond.

Ami nagyon izgi, igen ám de magyar nyelven nem elérhető.

Vagyis a 3 órás "túrán" hallgathatom a számomra nem érthető nyelvű írányított magyarázatot és nem mehetek arra amerre akarok

Vagyis

Régen 0.0 költségen önállóan látogatható volt a tábor(múzeum), jelenleg meg a parkolási díjat és a belépési dijat is számolva 70 zloty(2 főnek mert hát egyedűl nem megy az ember ilyen helyre)

Én ezt túlzónak tartom és nem értem miért van ennyire a pénzre kihegyezve ez a dolog, és miért van ennyire szabályozva a múzeum látogatása?

Miért nem lehet a nyitvatartási idő allatt bármikor önállóan is bemenni, és miért kell idegenvezető információit hallgatni?

Miért nem engedik hogy mindenki saját maga tapasztalja meg a tábor hangulatát?


Én például nem mentem be 60 zlotyért(ketten voltunk).

És a 10 zloty-s parkolási díj is szánalmas szerintem

És mondom.....

Régen ingyen volt.

Miért változtattak ezen...?



2016. máj. 4. 15:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én is voltam 2008-ban. Már akkor is fizetni kellett. Vajon miért. Ezeknek az épületeknek a fentartása vagyonokba van. Mikor voltam mondták az idegenvezetők,hogy ha jól emlékszem 5 évente olyan anyaggal permetelik az épületeket,ami mondhatni teljesen visszafogja azépületek falak,fák korrodálását. Valami hasonló,mint egy müanyag,vagy viaszos réteg. Ellenáll nagy részben esőnek,hónak. Másképp már rég nem lennének meg az épületek. És ha valakik elmennek ingyen nézelődni,és összevissza koborolni,akkor 1-2 éven belül semmi nem maradna a táborból. Azonkívűl ha van vagy 600 km-re pénzed,akkor 30 zlotyi is legyen. Nekünk Nyíregyháza és a tábor kaputol kapuig 631 km volt autóval. A tábor melletti parkolót követően egy hotel van ahol anno Isten nyugtassa apám,nejem és én is megszálltunk. Három fő 10 ezer ft volt átszámolva 2008-ban. Mely tartalmazott egy svédasztalos reggelit is
2016. máj. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Je és még egy kérdésedre a válasz. A füles ami magyarul nem beszél. Vajon miért? Világnyelv a magyar? Nem. Viszont a magyarok fele már vagy angolt,vagy németet beszéli. Kivéve az idősödő korosztályt. De a mostani 30 évtől lefele a zömének nyelvismerete van
2016. máj. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Régen ingyen volt!

Jó akkor hagyjuk a belépő jegyet.


De most ennek az emlékmüzeumnak mia célja?

Az hogy valaki megismerje a holokausztot?

Vagy csak a pénzszerzés?

A költségekről csak annyit, hogy ahogy néztem kb 20 embert azért alkalmaznak hogy a jegyeket árulja ellenörizze.

Szerintem nyáron vagy 2-3000 ember tuti bemegy.

Mennyibe kerül csak az álllag megóvas?

Tuti nem ennyibe.

Üzletszerüvé vált a holokauszt bemutatása.

És ez irritáló számomra.

És így már nem is áldozok rá.

Egyéblént nem auswitz miatt voltunk ott.

Krakkóban kirándultu nk a hétvégén és gondoltunk megnézzük auswitzot.

De aztán nem néztük meg.

Inkább ettünk a belépőjegy árán egy jót.


Mint mondtam régen ez ingyen volt...

Miért csínálnak üzletet ebből?

Szerintem ez morálisan nem össze egysztethető azzal hogy minden fronton a holokauszt "igaz" történetét nyomják!

2016. máj. 4. 16:34
 4/15 anonim ***** válasza:

Mi nyáron voltunk. A nagy tábor a nagy barakkokkal ingyenes volt, a parkolásért lehet, hogy kértek ott pár zlotyt.

A másik tábornál a parkolás ingyen volt, igaz, pár száz méterrel távolabb tettük le a kocsit.


Vannak ingyenes időszakok és fizetős csoportos időszakok. Mi fizetős csoportosban mentünk, de élelmesek voltunk. Találtunk egy magyar csoportot, és megkérdeztük, mehetünk-e velük, az idegenvezető 20 zlotyért kettőnket bevitt, fülest is adott, és úgy mentünk a csoporttal. Amúgy amilyen terrorveszély van, én nem csodálom, hogy szigorúak a szabályok, meg egyébként is elég nagy volt a tömeg bent.

2016. máj. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Fenntartási költségek.

Ez így sem drága, az ott dolgozók fizetését és a fenntartást épp, hogy állja.

70 zloty, 4900 forint. Egy főre 2100.

Egyébként, amikor mi voltunk, volt magyar idegenvezető is...

"Egyéb kérhető nyelvek: magyar, horvát, cseh, angol, héber, francia, német, olasz, japán, orosz, szerb, szlovák, spanyol, portugál, holland, norvég és svéd."

Csak előre kell lefoglalni mindent, meg még mielőtt elmennél kirándulni utánanézni. :D

2016. máj. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
45%
Nekem inkább az volt a fura, hogy a legtöbb ember, aki meghalt ott, magyar volt. Ehhez képest magyarul nem volt kiírva semmi, bár egy csomó nyelven kiírtak mindent.
2016. máj. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Ott 1 magyar sem halt meg


Haltak meg magyar állampolgárok de az nem ugyanaz.

2016. máj. 4. 17:44
 8/15 anonim ***** válasza:

"Másképp már rég nem lennének meg az épületek."


Hát ezzel vitatkoznék.

Téglaépületek évszázadokon keresztül bírják a strapát.


A gyulai, nagyváradi vár téglából van.

Nem is beszélve a hatalmas Malborkról.


Elhiheted, hogy semmilyen védőanyaggal nem kenegetik őket, mégis állnak és még ezer évig állni fognak.


Szóval az állagmegőrzésre nemigen kell költeni, max. filléres összeg lehet.

2016. máj. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Mert Auschwitz egy gondosan elkészített, téglából és megfelelő mennyiségű kötőanyagból készül erődítmény, ami mint végvár funkcionált és ellenállt ágyuknak, torbuséknek, katapultoknak és egyéb hajítógépeknek...


Ja, nem.

2016. máj. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Mert zsidók üzemeltetik.
2016. máj. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!