Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A mozgóurna iránti kérelmet...

A mozgóurna iránti kérelmet mennyi idő alatt bírálják el?

Figyelt kérdés

Állítólag még a szavazás napján is lehet igényelni. Én tegnap adtam be, de egy automata visszaigazoláson kívól semmit nem kaptam eddig.


Egyáltalán kihozzák az urnát szerintetek? Mert pozitív covid teszttel házi karanténba kerültem a bejelentett lakóhelyemtől eltérő választókerületben, vagyis egyben átjelentkezésnek is minősül a kérvény. Aminek viszont már lejárt a határideje március 25.-én, szóval nem tudom ilyenkor mi van...



2022. ápr. 2. 15:00
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem fog menni.

Eleve, fordítva van. Az átjelentkezés helyén is lehet mozgóurnát igényelni, akár az átjelentkezéssel együtt, akár utána; de nem fordítva, hogy a mozgóurnaigénylés átjelentkezésnek is minősül, pláne az átjelentkezési határidő letelte után.

Azért van az átjelentkezésnek korábbi határideje, mert az átjelentkező számára az átjelentkezés helyére kell juttatni az átjelentkező lakóhelycíme szerinti választókerület egyéni szavazólistáját, továbbá a lakóhelycím átjelentkezéseket számláló szavazóköréhez címzett borítékot, mert csak az abba helyezett és lezárt borítékos szavazat érvényes.

2022. ápr. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy igazad van, de az átjelentkezéses részt innen vettem: [link]


"Ha

a választópolgár olyan címre kér mozgóurnát, amely nem abban a szavazókörben található, amelynek névjegyzékében szerepel, illetve

az átjelentkező választópolgár olyan címre kér mozgóurnát, amely nem azon a településen található, amelynek névjegyzékében szerepel,


a kérelmét egyben átjelentkezésre irányuló kérelemnek is kell tekinteni."


A jegyző tegnap azt írta hogy ma reggel fogja a szavazatszámláló bizottság elbírálni, de továbbra sem kaptam semmit.


Mindenesetre, ha igazad van az elég gáz, ezek szerint covidosan 38 fokos lázzal át kéne bumliznom egy másik városba szavazni, és útközben is meg a szavazóhelységben is összefertőzni mindenkit... hát ez szuperül hangzik.

2022. ápr. 3. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!