Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egészséges ember kérhet...

Egészséges ember kérhet mozgóurnát?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy fogyatékkel élő kérhet, viszont én dolgozni fogok aznap 24h-ban és nem mehetek ki az épületből. Lehet ilyenkor beadni kérelmet vagy felesleges? Köszi 1

2014. okt. 3. 22:29
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

"A mozgóurna igénylést indokolni kell. Mozgóurnát az a választópolgár kérhet, aki mozgásában egészségi állapota, fogyatékossága vagy fogvatartása miatt gátolt."

[link]


Az ön esetében nincs rá jogalap.

2014. okt. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"én dolgozni fogok aznap 24h-ban és nem mehetek ki az épületből"


Ez személyi szabadság korlátozása.

2014. okt. 4. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Van rá jogalap, mert fogva tartják 24 órán át, hogy ne mehessen el szavazni.
2014. okt. 4. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenféleképpen el kell engednie szavazni,ellenkező esetben állampolgári jogaiban korlátozná a kérdezőt, ez véleményem szerint felülírja a munkáltató jogait.

"Ha a munkavégzés, illetve az ehhez kapcsolódó utazás a szavazás teljes időtartamát lefedné, és a munkavállaló emiatt nem adhatná le voksát, a munkáltató – kifejezett jogszabályi kötelezés nélkül is – köteles a munkavégzés alól mentesíteni a munkavállalót a szavazáshoz szükséges időre, azonban nem köteles erre az időre munkabért fizetni.

A „Mohamed megy a hegyhez” megoldás nem kivitelezhető, ugyanis mozgó urnát kizárólag a mozgásában egészségi állapota, vagy fogyatékossága, illetve fogvatartása miatt gátolt választópolgár vehet igénybe."

2014. okt. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindenképpen elmehetsz szavazni, különben korlátoz alkotmányos jogodban a felettesed. Úgyhogy szólsz neki, hogy mész és kész. Ha beléd köt, akkor feljelented.
2014. okt. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!