Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A fehérek elleni rasszizmussal...

A fehérek elleni rasszizmussal miért nem foglalkoznak szinte sehol? Vagy a fekete privilégium miért nem kerül szóba?

Figyelt kérdés

Ami Dél Afrikában folyik szerintem nem sok embernek kell bemutatni, de az USA-ban is valahogy ha fekete öl fehér embert meg sem fordul senki fejében, hogy gyűlölet motiválta, viszont fordított esetben már egyből nyomoznak, hogy nem-e rasszista volt az indíttatás.


Itthon is tény, hogy rengeteg ember romagyűlölő, de senki nem akar arról beszélni, hogy sok cigány meg magyargyűlölő. Olykor mind2 fél már instant előítéletes a másikkal szemben. Persze van aki még le is tagadja, hogy ilyen létezhet :D. De vajon akkor miért lehet hallani/olvasni mikor ők "büdös magyaroznak". Jómagam is pár hete lettem le "büdös magyarozva" holott semmit nem ártottam az illetőnek.

Egyszerűbb lenne elkerülni a konfliktust a két nép között ha arra is fordítanának időt és energiát, hogy megmutassák a romáknak, hogy nem minden magyar ítéli el őket instant.


A másik amitől falra mászok, hogy most már elvárják, hogy fehér szinkronszínész ne legyen fekete karakter mögött, de fordítva meg teljesen okés? Komolyan, hogy tarthat ennyire unfair irányba ez a liberális nyugati világ? Most már történelmi viking férfi figurát is színesbőrű nő játszhat? Aki nem tudná Haakon Sigurdssonra gondolok.

Csináljon már valaki egy Martin Luther King életrajzi filmet ahol Blake Lively alakítja :D


Ez mi ha nem fekete privilégium?



2022. ápr. 16. 14:08
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Mert a fehér keresztény férfi az elnyomó nép, őket szabad gyűlölni.
2022. ápr. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

#1

Legalábbis ezzel próbálják megmagyarázni..

2022. ápr. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
29%
A gyarmatosítást Amerikában, Afrikában, Ausztráliában és Ázsiában is fehér emberek hajtották végre. Mi fehér emberek tettük a mi "rabszolgánká" a különböző népcsoportokat vagy írtotuk ki őket. Sajnos most visszanyal a fagyi, biztos sokat átkoztak minket, hát most majd fog rajtunk. Ja, hogy ebben fehér politikusok is részt vesznek. :D Az csak azért van, mert mi is rabszolgák vagyunk/voltunk/leszünk az elitnek, hogy még gazdagabbak legyenek.
2022. ápr. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A kérdést tökéletesen beárazza, hogy amikor a fekete aktivisták beszélnek a fehér privilégiumról, akkor olyan dolgokat hoznak fel, mint például a fehér városrészekbe több pénzt fektet az állam, jobb minőségű ott az oktatás, ritkább a fehérek elleni rendőri erőszak. Ezzel szemben a kérdező szerint az a fehérek elleni rasszizmus, amikor a fehérek által törvénytelenül ellopott földet államosítják, meg amikor fehér színész nem szinkronizálhat fekete karaktert, viszont fekete színész játszhat fehér történelmi személyt :D
2022. ápr. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#4 Szerintem nem definiáltam a rasszizmust csak hoztam pár példát :D. A színész dolgot ráadásul nem is rasszizmuzhoz hanem a fekete privilegiumhoz hoztam fel.
2022. ápr. 16. 14:48
 6/7 anonim ***** válasza:

"A gyarmatosítást Amerikában, Afrikában, Ausztráliában és Ázsiában is fehér emberek hajtották végre. Mi fehér emberek tettük a mi "rabszolgánká" a különböző népcsoportokat vagy írtotuk ki őket."


Ez nem érv. Az arabok is a rabszolgáikká tették a fekete afrikaiakat, az arab rabszolga kereskedelem jóval az észak-atlantai rabszolga kereskedelem előtt kezdődött, és hosszú évekkel tovább tartott. Meg egyébként sok fekete afrikai törzs eladta rabszolgának egy másik törzs tagjait.


Egyébként a kérdésre a válasz a kettős mérce.

2022. ápr. 17. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A fekák a mai napig csirkét tollaznának a havi ünnepjaikon ha nem lennének a fehérek...trágyakunyhóban csövelnének tehénvért szopogatva...gyakorlatilag az összes mainstream feka beintegrálodott a fehèr kultúrkörbe,mi meg mutogatjuk hogy húha ilyen is van ám..."egy fecske nem csinál nyarat"...
2022. máj. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!