Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hová vezet a véleménydiktatúra...

Hová vezet a véleménydiktatúra? Jordan Peterson nyíltan kritizálni merészelt egy plus size modellt, rázúdúlt a népharag.

Figyelt kérdés

[link]


Több kérdést is felvet a jelenség:


- Létezik még olyan, hogy véleményszabadság? Már egy, a testéből élő, hivatalosan is közszemlére tett embert sem lehet kritikával illetni?

- Mennyi értelme/milyen célja van ilyen szinten "védeni", támogatni a mind esztétikailag, mind egészségügyileg hátrányokkal járó kövérséget?

- Milyen jövője van a "hópehelygenerációnak", amely minden - neki nem tetsző - kritikát diktatórikusan torol meg? Tkp gyűlöletcunamit áraszt az ellenvéleményt megformálóra.


Ui - A plus size modellek szerepeltetése nálam kontraproduktív. Egyre inkább kisebbséégbe szoruló karcsú nőként nem fogok olyan ruhát megvenni, amit kövér emberekkel reklámoznak, hiszen azt üzeni a hirdetés, hogy abban a ruhában csodás bálnatestem lesz nekem is. Nice.


2022. máj. 18. 06:39
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Ez nem véleménydiktatura, hanem egy társadalmi reakció. Szerencsére ott még nem tartunk, hogy facebook és társai jogerős hatalmi ág legyen.
2022. máj. 18. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Isti22 ***** válasza:
70%
Érdekes, hogy a véleményszabadság nevében fel vagy háborodva azon, hogy egy véleményt véleménnyel illetnek :)
2022. máj. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
19%

Kérdező, kövér emberként állítom, hogy a karcsúság múló állapot és nem mindig az illetőn múlik. Ettől még nem kell reklámozni a kövérséget, nem jó dolog, mert nehezíti az életet, rontja a hosszútávú életkilátásokat, egészségügyi problémákhoz vezet stb. stb. Az, hogy ezt tudom, nem jelenti azt, hogy tudok "nem-kövér" lenni, pedig próbáltam. Az elmúlt pár évben a kolléganőim között is sorra voltak akik mindenféle módon (mozgás, táplálkozás stb.) próbáltak csökkenteni a testsúlyukon, pedig a munkánkból adódóan van hétköznap is elég mozgás az életünkben. Időlegesen sikerült is egyiknek, másiknak, aztán pár hónap alatt szépen visszaállt az az állapot/testsúly ahonnan indultak. Magam most adtam fel pár hete a legújabb kísérletemet, mert fogyás helyett ismét nehezebb lettem pár kilóval a végére.

De ez csak mellékszál, ettől még a kövér ember nem szép, a testét - enyémet is - jogosan lehet bírálni, és aki úgy akarja megszüntetni a rossz érzését a saját kövérsége miatt, hogy rákényszerít másokat hazugságra vagy a véleményük elfojtására az nem csak a testében van elhízva, de az agya is elsorvadt mellé.

A megszégyenítés, beszólogatás, bunkó megnyilvánulás az amit nem szabad csinálni, de ha valaki kimondja, hogy a kövér ember nem szép, a kövér modellek kizárólag üzletet jelentenek, mert a kövéreknek is van pénze és ők is vásárolnak ruhákat, tehát azok gyártóinak, forgalmazóinak is érdeke, hogy megvegyék a termékeiket és ehhez kellenek modellek, az nem rossz dolog. Az csak tény.

Egyre inkább kisebbséégbe szoruló karcsú nőként nem fogok olyan ruhát megvenni, amit kövér emberekkel reklámoznak, hiszen azt üzeni a hirdetés, hogy abban a ruhában csodás bálnatestem lesz nekem is. "

Ez nem így van. Ezek a reklámok normál esetben nem is neked szólnak, neked az összes többi reklám szól. Képzeld magad elé, hogy kizárólag olyan reklámok vesznek körül amiben plus size modelleket látsz és a legkisebb méret amit általában az üzletekben találhatsz, az a 42-es lenne, a többsége 46-ostól 54-es között. Külön kellene a boltokban megkeresned azt a kis polcot vagy fogast, ahol van pár divatjamúlt, nyanyás ruhadarab, ami a te méretedben elérhető és be kell járnod a várost, hogy találj egy rád jó és divatosabb ruhadarabot, miközben te éppen úgy kifizeted, és hozzád hasonló méretű emberek nagyon sokan szeretnének vásárolni.

Vagy ha úgy egyszerűbb, képzeld magad elé milyen lenne ha a lábad 35-ös lenne. Hol találnál magadnak cipőt ha most mennél venni? A gyerekosztályon.

Ahogy van helye a lányomhoz hasonlóan rettentően vékony nőkhöz hasonló modelleknek is, a 32-es meg 34-es női ruháknak is, éppen úgy a tiednek is meg az enyémnek is. Mindez teljesen független kellene legyen a véleményszabadságtól és attól, hogy kimondjuk, nem egészséges ha valaki túl kövér, vagy megjegyezzük, ronda hogy gyűrődik rajta a hája. Ez az üzlet, amibe megpróbálnak pont amiatt egyéb elemeket is belevinni, mert akkro beszélnek róla és belekerül ingyen is a médiába. Te sem foglalkoznál ezekkel a plus size modellekkel meg azzal, hogy mit gondol az általam amúgy nagyon tisztelt Jordan Peterson (hozzá hasonló gondolkodókra kellene az emberekre hallhatni a tiktok meg facebook világa helyett), ha nem kötöttek volna bele abba amit mondott. Azért csinálják mert ezzel a modelljeik és cégük, a ruhák és egyéb dolgok amit a kövéreknek akarnak eladni, azok fényt kapnak amiért nem kell reklámpénzt fizetniük.

2022. máj. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Én bírom azt az embert. Megnéztem, hogy most miről mondta, hogy nem szép. Hát, igaza van, és enyhe kifejezés, hogy nem szép az a kép, szétfolyik az a nő abban a kis bikiniben.
2022. máj. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%
A "plus size" az a dagadt politikailag korrekt neve?
2022. máj. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

A sok bálna hogy megsörtődött.

Mozdulni sem bírnak, akkorára híztak.

Talán nem kellene éjjel zabálni.

2022. máj. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#3 "Ahogy van helye a lányomhoz hasonlóan rettentően vékony nőkhöz hasonló modelleknek is, a 32-es meg 34-es női ruháknak is, éppen úgy a tiednek is meg az enyémnek is."


Xs és xxs a méretem, de nem vagyok "rettentően vékony" :D és nem, nekem nem tetszik, hogy a kifutókon olyan nők vonulgatnak az elfogadás jegyében (ahhaaaaaa na persze - egyszerűen csak rájöttek a gyártók, hogy egyre több a kövér ember, és így az ő méreteiket kiszolgálva nagyobb lesz a profit), akik nem oda valóak. Ez az elfogadás egy jó nagy álszent szöveg.

2022. máj. 18. 14:30
 8/10 anonim ***** válasza:
45%

Szegenykenek valahogy fenn kell tartani a hirnevet. Ha az intellektualis kepessegevel nem is tudja, akkor kamu problemakat kell kitalalni. De lenyegeben kit erdekel ez az eset? Nem hiszem el hogy valakinek ez a legnagyobb problemaja az eleteben.


A transzok ellen is ugy uszitotta a tarsadalmat hogy sajat bevallasa szerint azt se tudta hogy mirol szol a torveny ami miatt ugy fel volt haborodva.

2022. okt. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 VZ2 ***** válasza:
0%
8# Proof, hogy igazalt beszélsz rágalmazó?
2023. febr. 13. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk ha elolvasod Bill C16-n, akkor kiderül, hogy senki nem megy azért börtönbe, mert nem megfelelő személyes névmást használ.


[link]

2023. febr. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!