Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Akik szerint a fegyverviselés...

Akik szerint a fegyverviselés rossz dolog, azok tisztában vannak ezzel?

Figyelt kérdés
Nemrég Amerikában egy Dennis Butler nevű, többszörösen büntetett előéletű néger illegálisan tartott géppuskával támadt egy parti résztvevőire. Az egyik résztvevő, egy nő, legálisan tartott pisztolyával lelőtte, így mindenki megúszta a lövöldözést. Ha a szabad fegyverviselést tiltanák, akkor a négernél lett volna csak fegyver, hiszen ő illegálisan jutott hozzá, és valószínűleg több tucat áldozata lett volna.

2022. jún. 16. 17:49
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
19%
#38 soksorosára? Juj. Gondolom szlovákoknál, cseheknél napi 6 millió ember hal meg, igaz kevesebb gyilkosság van náluk, mint nálunk, de az usa is, csak 2%-al roszabb nálunk.
2022. jún. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 Shai-Hulud ***** válasza:
77%

@37

Hát nem tudom, de én pl. simán átmentem a pszichológiai vizsgán. Igaz, soha nem is akartam lövöldözni olyanokra, akik nem fenyegetik az életemet, vagy a testi épségemet. Tisztként megtanultam felelősséggel bánni a fegyveremmel, de szükség esetén nem félnék lőni, és ezt a pszichológus is tudta, mégis simán alkalmasnak ítélt.


@38

Erről van valami konkrét statisztikád? Csak mert tudtommal ezt még sehol sem bizonyították, hogy ha valahol enyhítenek a fegyvertartási szabályokon, akkor ott sokszorosára nő az ártatlan áldozatok száma... Többnyire a gondatlan fegyverbalesetek száma szokott nőni.

2022. jún. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:
77%

"Erről van valami konkrét statisztikád? Csak mert tudtommal ezt még sehol sem bizonyították, hogy ha valahol enyhítenek a fegyvertartási szabályokon, akkor ott sokszorosára nő az ártatlan áldozatok száma... "

Úgy értettem, a halott bűnözőkhöz képest (amihez ugye a kérdező lelkesen tapsikolt) lesz sokszorosa a halott ártatlanok száma.

2022. jún. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 Shai-Hulud ***** válasza:
68%

"a halott bűnözőkhöz képest (amihez ugye a kérdező lelkesen tapsikolt) lesz sokszorosa a halott ártatlanok száma."


Jelenleg a betörés közben elhunyt bűnözők száma elég erősen tart a nullához. Hacsak nem a szívkórház betegei mennek betörni.

Ennél jelenleg sokkal több ártatlan ember hal meg betörés közben, akár szívrohamban, akár pl. bántalmazástól (vagyis agyonverik).

Nem hiszem, hogy a szívrohamban elhunytak száma jelentősen emelkedne egy szabályozott fegyvertartástól - viszont az elhunyt betörőké szerintem jelentősen.


És erre én is azt mondom: nem tudom sajnálni azt, akit bűnelkövetés közben lelőnek. Igen, ő is ember, vannak emberi jogai... Például jogában áll NEM betörni.

2022. jún. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
76%
39: a cigányoknál is lenne akkor fegyver, nemde?
2022. jún. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 Shai-Hulud ***** válasza:
76%

@45

Ha a #35. pontban leírt alkalmassági vizsgálatokon megfelelnek, akkor igen. De szerintem a többségük (IGEN túlnyomó többségük) nem felelne meg.

2022. jún. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:
35%

Jaj te kérdező,még gyerek vagy...

Mivel magyarországi szinthez elmagyarázom mi lenne HA pár hónapon belül radikálisan könnyebb lehet fegyhoz jutni:

1.Tételezzünk fel hogy magyarországnak lesznek fegyver,és golyógyárai,mert hát magunknak gyártani fegyvert olcsóbb mint vásárolni és importálni.

És minden mocslék törvényt ami felsorolnak vagy lenynegítenék vagy eltörlnék.

2.És tegyük fel lesz következő 5 évben minden hülyének fegyverre,tudod mi lesz?

-Annyi iskolai/munkahelyi lövöldözés lesz,mint a jóélet.

-Megnő a bűnözés.

-Mindenkinél lesz fegyver

3.Ész logika:

Jó,nyilván mo-n lesz olyan hogy xy-nél lesz illegális fegyver,lesz is meg van is.

Gondolj bele kiknél van fegyver gyakorlilag mo-n:

Vannak ügye akik rendőrkapitányok,meg ilyen rendézeti emberek(rend-katarószfa),utánna jönnek akik minden hülyeséget elvégeztek jogilag meg pszihikalilag,meg orvosilag stb és kaptak,és vannak akik maffiózok.

Az ügye tudod,hogy azért mert vannak gyilkosságok amerikában,meg néhányszor is van,és lesz még is mert mondjuk ilyen az élet,akkor még nem fog változni?semmi

Vagyis neked mint sima állampolgár,aki annyi jogod van hogy itten beszéljél arról hogy "jaj,tök rossz nekem mert nincs pisztolyom stb,és mivel védhetném meg magam".

Vagyis ha ilyen logikán gondolkozzunk,miért van az hogy ennyi lövöldözés van?

Vagyis bemegy a kattant bolond gyerek a fegyverboltba,vesz egy olcsóbb fegyvert,és lelő mindenkit akit meglát és csá.

Ez ellenben akik legálisan és okkal tartanak fegyvert,főleg magyarországon azok kik?

-Vállalkozók

-Egy adott valaki,aki már bocs,több "dolgot le pakolt a asztalra" (pl:Ügyvéd,jogász,rendőr stb)

-sztár

-politikus stb

Itten magyarországon az a baj,hogy emberek ennyire csökönyösek és buták,mert hány olyan esett van hogy légpuskával lövöldöznek?

Vagy gázpisztolyal?

Az a baj hogy míg amerikában az kell hogy xy azért lövöldözzön mert bekattan mert folyton zaklatják,míg magyaroszágon már a embernek az is baj hogy "rá mertek lépni a cipőjére"..

2022. jún. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:
79%

Nem vagyok rola teljes mertekben meggyozodve, hogy jo otlet lenne az egyszeri ember kezebe adni masok eletenek kioltasa feletti dontes jogat.

Egyebkent pedig szerintem az eletszinvonalat kellene novelni, amivel egyutt jarna a bunozes visszaszorulasa, semmint vadnyugatot letesiteni Magyarorszagon.

2022. jún. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 Shai-Hulud ***** válasza:
3%

@47

"1.Tételezzünk fel hogy magyarországnak lesznek fegyver,és golyógyárai"

Magyarországnak VANNAK fegyvergyárai. (És Balatonfűzfőn VAN lőszergyára.)


"2.És tegyük fel lesz következő 5 évben minden hülyének fegyverre"

Nem, ne aggódj, hülyéknek nem adnak fegyvert, csak azok kaphatnának, akik megfelelnek a feltételeknek. Nyugi, neked sem kell viselned...


"Jó,nyilván mo-n lesz olyan hogy xy-nél lesz illegális fegyver,lesz is meg van is."

Ha esetleg a kínai negyednél jársz (józsefvárosi piac, Kőbányai út) csak említsd meg egy-két árusnál, hogy szívesen vásárolnál valami hatásos önvédelmi eszközt... Ha túl sokszor említgeted, akkor a rendőrök kapcsolnak le, de ha nem feltűnően csinálod, előbb utóbb halkan megkérdezik a hátad mögött, hogy használt 9 mm-es érdekelne-e?

Ma Magyarországon kb. ENNYIRE könnyű illegáléis fegyverhez jutni. Vagyis csak annak a bűnözőnek nincs, aki lusta utána járni.


"míg magyaroszágon már a embernek az is baj hogy "rá mertek lépni a cipőjére".."

Ismétlem, fegyvert csak annak szabad a kezébe adni, aki pszichikailag alkalmas rá. Annak viszont miért is ne?

2022. jún. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:
20%

49

Drágaságom,mielőtt sárgaföldig kioktatnál,és szavamat kifordítanád:

Igen tudom,vannak lőszergyárak,meg stb.

"Nem, ne aggódj, hülyéknek nem adnak fegyvert, csak azok kaphatnának, akik megfelelnek a feltételeknek. Nyugi, neked sem kell viselned..."

Meg vicces az,hogy ilyen főértelmisségi szól be mint te..

Meg amúgy többit nem magyarázom..

Legalább nem írnád le a hülye kötekedő személyiségkedő szövegedet.

Az a baj,hogy ilyenek miatt is szabályozzák a nyavadék bicskákat,mert az ilyen megkeseredett egoista "akkor is nekem van igazam" emberek miatt nem lehet semmit se csinálni.

2022. jún. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!