Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Pest megyét fel kéne darabolni...

Pest megyét fel kéne darabolni, és szétosztani a többi szomszédos megye között?

Figyelt kérdés

2022. okt. 8. 17:56
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
43%

#17

"hogy hol vannak jobb dolgok értem akkor Németországban csakis kizárólag a Rajna vidék az értelmes mert az az ország legfejletebb régiója?"

Ismételni tudom magam, ha nem megy magyar, akkor másnál se kezdj el belekötni, mert magadat égeted.

Sehol nem írtam azt, hogy csak X terület az értelmes. Egymáshoz viszonyítottam két területet, így igen, ha az egyik területen több GDP-t termelnek, magasabb az iskolázottság stb-stb, akkor az értelmesebb, és nem csak az az értelmes, hanem értelmesEBB.

Tudom, hogy bonyolult ez a magyar neked, de azért mert 2 ember közt eldöntöd, hogy ki az értelmesebb, abból nem következik, ohgy a másik nem értelmes.


"Ez nem így működik. Mindig csak adatokkal jösztök amit mindig lehet manipulálni."

Ellenkezőleg, adatokat nehezebb manipulálni, sőt, ha te is értesz az adatokhoz, akkor gyakorlatilag lehetetlen. ÉN mérnök vagyok, értek hozzá, ezért elemzem én a nyers adatokat rendszerint.

Viszont tapasztalati dolgok elég könnyen félrevesznek, amira az ember rá is jön, ha nem teljesen ostoba.


Tegyük fel, hogy csak jobbkezes embert ismerek, akkor feltételezhetem, hogy a világon mindenki jobbkezes? A logikád szerint igen, és ez szerinted sokkal pontosabb, mint kutatás során kapott adat, ami szerint kb. a világ 15%-a balkezes.

Tessék, cáfolva is van a téveszméd.


"Én a személyes tapasztalatban bízok nem számokban."

Egyébként márcsak emiatt a kijelentés miatt is látható, hogy te nem tartozol az értelmesebb rétegbe.


"Éltem jóideig BP, de borosdban élek jelenleg és látom a különbséget te meg ismered Pest megyét és kB ennyi."

Nem, én kb. ismerem az egész országot, mivel van annyi pénzem, hogy beutazzam.

Egyébként laktam városban és faluban, szóval elég sok mindent láttam, csak nem vagyok olyan ostoba, mint egyesek, akik szerint a tapasztalat többet ér.


"akkor nyugat Magyarországon sokkal okosabbak az emberek mert sokan még nem is Magyarországon hanem a sokkal jobb oktatási rendszerrel büszkélkedő Ausztriába tanultak na ilyenkor mi van?"

Az, hogy ez pl. nem igaz. Az emberek töredeké vitte Ausztriába a gyerekét tanulni, a többség Mo.-on maradt, itt sosem beszélhetünk releváns létszámról.

De az pl. jól látszik, hogy Nyugat-Mo. lényegsen fejlettebb, mint Kelet-Mo. Ez szintén egy közismert adat.

2022. okt. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!