Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogyan vélekedik a társadalom...

Hogyan vélekedik a társadalom azokról az emberekről, akik sohasem mennek el szavazni?

Figyelt kérdés
Szeretném megkérdezni, a társadalom milyen véleménnyel van azokról az emberekről, akik sohasem mennek el szavazni? Mi a társadalom meglátása ezzel a jelenséggel szemben, hogy sokan vannak, akik sohasem mennek el szavazni?

2022. okt. 14. 17:44
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Én sem voltam, simán mert annyira nem érdekel az egész, hogy arról döntsek, hogy melyik párt tagjai tömhetik jobban a zsebüket a következő időszakban.
2022. okt. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

Notórius nem szavazó vagyok, sose megyek szavazni, az ismeretségi körömben hírhedt is vagyok erről, mert sajnos a többségük elvakult rajongója/gyűlölője valamelyik oldalnak.

Leírom, hogy a szavazni járó droid ismerőseimmel, barátaimmal, családtagjaimmal milyen beszélgetések szoktak lezajlani.

Több fajta érvvel szoktak b-sztatni.


1-es számú érv, a "te szavazatod is számít"


Ő: hát de mi van, ha pont a te szavazatodon múlik, hogy marad-e ez a mocskos kormány / átműti-e márkyzay a gyerekedet(pártszimpátiától függően nyilván)?

Én: pont lesz-rom, sose függtem a kormányok kénye-kedvétől, nincs befolyással az életemre egyik sem.

Ő: Hát ha neked mindegy, akkor akár el is mehetnél és szavazhatnál X pártra a kedvemért(az ő pártjára, nyilván)

Én: nem pazarlom erre az időmet, és amúgy se múlik semmi egy szavazaton

Ő: És ha mégis?

Én: Ha mégis, akkor rámfoghatod majd, hogy sz-r az életed

Ö: ööö, jó, hagyjuk inkább


Természetesen még soha, egyszer sem fordult elő a választókerületemben, se országos listán, hogy egyetlen szavazatnyi különbség volt.


2-es számú érv, a "ha mindenki így gondolkodna"


Ő: ha mindenki így gondolkodna, akkor sose lenne leváltva ez a mocskos óbán/gyúcsány/horngyula/stb.

Én: A valóságban soha nincs olyan, hogy mindenki, meg senki, ezek elméleti kategóriák, nincs olyan, hogy mindenki úgy gondolkodik, mint én, de olyan sincs, hogy senki se. Egyébként is, ha mindenki így gondolkodna, mint én, eleve hatalomra se került volna óbán/gyúcsány/akárki, mert senki se szavazott volna

Ö: ööö, jó, hagyjuk inkább


3-as számú érv, az "akkor ne panaszkodj majd, ha.."

Ő: de akkor ne szidd majd a rencert, meg ne panaszkodjááál!!

Én: Panaszkodtam valaha is?

Ő: Nem de.. ööö, jó, hagyjuk inkább

2022. okt. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 meszike91 ***** válasza:
100%
Meg tudom őket érteni. Én elmegyek, de nem látom semmi értelmét.
2022. okt. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
12 éve aki nem megy el szavazni az is a Fideszre szavaz. A rendszer úgy lett átalakítva, hogy ha 10 ember megy el szavazni, és mind a tíz fideszre szavaz, akkor 10 ember döntött milliók sorsa felett pl. A szívhangtörvény, katások, tanárok,
2022. okt. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
Ilyen ügyesen senki sem mondott még önmagának rögtön ellen utolsó. :D Most akkor a 10 ember szavazott vagy az összes többi? :D :D
2022. okt. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Én eljárok szavazni, de a négyeshez hasonló pofátlan pártkatonák miatt egyszer lehet, csakazért sem megyek.
2022. okt. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Joguk van arra, hogy aminek az értelmében vagy tisztességében nem hisznek, arra ne pazaroljanak időt. Foglalkozz a saját lelkiismereteddel - és dönts belátásod szerint! Senki nem fog ezért elítélni!
2022. okt. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sosem megyek szavazni, és nem is érdekel különösebben hogy mit gondol rólam a sok ostoba. Azon gondolkodnának inkább, hogy párttól függetlenül élhetetlen az ország, mert az összes tetves politikus saját zsebre dolgozik.
2022. okt. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Laylah ***** válasza:
100%
4 választás volt, mióta betöltöttem a 18-at. Ebből a legelsőn vettem részt, a további háromnál nem tartózkodtam a bejelentett lakcímem közelében a választás napján, annyit meg nem ért, hogy emiatt utazzak 200-400 kilométereket vagy végigmenjek a bürokrácián, hogy máshol szavazhassak.
2022. okt. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!