Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért gondolja úgy sok ember,...

Miért gondolja úgy sok ember, hogy az ő szavazata nem számít?

Figyelt kérdés
Gyakran hallom azt a véleményt, hogy "az én szavazatom nem számít". Igazából nem értem ezt a dolgot. Miért nem képesek belátni, hogy PONT, hogy számít? Hiszen 1 embernek 1 szavazata van, szóval ugyanannyi beleszólása, mint bárki másnak. Teljesen mindegy, hogy mi a nemed, szexuális hovatartozásod, bőrszíned, anyagi helyzeted, mert az 1 szavazatod pont annyit ér, mint bárki másé. Akkor mégis, miért érzi úgy sok ember, hogy "az ő szavazata nem számít"?

2022. okt. 20. 18:42
 1/6 anonim ***** válasza:
32%
Mert egy ember szavazata nem számít 5 millióhoz viszonyítva.
2022. okt. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
25%

Sok a kamu szavazat, választási csalások, miegymás...

Te hogyan vélekednél, ha kihozzák az eredményeket és amire te szavaztál az az eredmények szerint 1db szavazatot sem kapott??????????


Ezért nem vesztegetem az időt szavazásra menéssel!

2022. okt. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Nem hinném, hogy túl sok ember gondola azt, hogy az ő szavazata nem számít, akik ilyen ürüggyel nem szavaznak, azokat leginkább nem érdekli az egész vagy lusták ezzel foglalkozni

Akárhogyanis, az eredmény megszületik úgy is, hogy ő nem vesznek részt benne és ők ezt pontosan tudják

2022. okt. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Mert képtelenek kollektívában gondolkodni, csak a saját egyéni szerepüket nézik.
2022. okt. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
47%

Számos oka van.

Elmondom, hogy én miért gondolom így, hogy nem számít a szavazatom.


Első, és legfontosabb: azt tapasztaltam az eddigi felnőtt létem során, hogy a saját életem szempontjából totál mindegy, miféle hülye f-sz üldögél a bársonyszékben - és nem huszonéves hülyegyerekként osztom az észt nem létező tapasztalatokról, hanem kétszer annyi idősen.

Volt itt már hatalmon szoci, libsi, jobbos, balos, mégjobbosabb, de az, hogy az én életem jó vagy sz-r, az mindig is rajtam múlt.

Ha jó döntéseket hoztam, ha megtettem, amit meg kellett tenni azért, hogy jó életem legyen, akkor jól éltem, ha meg belesz-rtam, ellustultam, rossz döntéseket hoztam, akkor meg sz-rul éltem.


Második:

Szélsőségesen libertárius és individualista vagyok, és nincs olyan párt a politikai kínálatban, aminek akár csak a leghalványabb köze lenne az ilyen eszmeiséghez és felfogáshoz.

Sőt, mivel a magyar egy birkamentalitású, gyermeteg társadalom, gyakorlatilag mindegyik párt szöges ellentétben áll ezzel.

Akkor mégis miért mennék el szavazni?

Mondok egy hasonlatot:

Tegyül fel, hogy nagyon szeretem a jó csípős halászlét, számomra az az ideális étel.

Persze még mondjuk egy jó csípős marhahúslevessel vagy jó csípős chilli-vel is kiegyezek, ha lehet azt választani.

De ami előttem van, az egy cukrászda, ahol ugye süti van meg fagyi, de én alapvetően utálom az édességet.

Tök logikus, hogy ilyen esetben én nem fogok bemenni a cukrászdába és választani a süti meg a fagyi között, mert mindkettőt utálom, hanem inkább hazamegyek és főzök otthon magamnak egy fasza csípős halászlét.


És végül a harmadik:

Kíváncsiságból meg szoktam nézni rendszeresen, hogy a lakóhelyem szerinti szavazókörzetben kire mennyien szavaztak.

Még egyszer sem fordult elő olyan, hogy 1 szavazatnyi különséggel nyert a győztes, tehát a fenti, szubjektív érveket leszámítva az objektív valóság is az, hogy ha el is megyek szavazni, akkor kvára nem számított volna a szavazatom, nem múlt volna rajta semmi

2022. okt. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
79%

"Hiszen 1 embernek 1 szavazata van, szóval ugyanannyi beleszólása, mint bárki másnak....mert az 1 szavazatod pont annyit ér, mint bárki másé. "


Éppen az a rendszer egyik hibája,hogy mindenkinek ugyanannyi beleszólása van.Nem ismer minőséget csak mennyiséget.Nem számít,hogy egy semmirekellő gazemberről vagy egy hazáját szerető becsületes személyről van szó.Darab darab aztán kész.

2022. okt. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!