Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ma Magyarországon bűncselekmén...

Ma Magyarországon bűncselekménynek számít az, ha valaki nyilvánosan megosztja azt, hogy kire/mire szavazott?

Figyelt kérdés

Teszem azt h elmegyek egy választásra, ahol a szavazóurnában lefotózom a beikszelt szavazólapot, majd a voks után megosztom a lefotózott képet valamelyik közösségi oldalon (Facebook, Twitter, Instagram), melyen nyilvánosan látszik, hogy mely pártra/jelöltre/válaszra szavaztam, akkor azért kaphat az ember büntetést?


Ha igen, milyet?



2017. máj. 19. 12:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem, nincs büntetés emiatt. Szólás szabadság van, nyugodtan felvállalhatod hogy kire szavazol. Csak persze lehetnek következményei, mások megszólnak miatta, kollégák, család, barátok, stb... De ez már nem volt kérdés. Szóval nem, nem büntetnek meg.
2017. máj. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én azt hallottam, hogy tavaly novemberben Trump egyik fia tette ugyanezt (hogy kiposztolta a lefotozott szavazólapot, hogy az apjára szavazott) és majdnem megbüntették ezért mert az USA-ban állítólag börtön is járhat ezért.
2017. máj. 19. 13:48
 3/4 anonim ***** válasza:
Ilyen amerikában sincs. De lehet, hogy pl. kampánycsend alatt csinálta, akkor lehet necces a dolog.
2017. máj. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem büntetnek, kétfarkú kutyapártot próbálták felelősségre vonni, h érvénytelen szavazatokat lefotozzák meg stb, abból se lett nagy wasistdas
2017. máj. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!