Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért ilyen nagy a szegénység...

Miért ilyen nagy a szegénység Magyarországon?

Figyelt kérdés

Sokan a gázfűtést sem engedhetik meg maguknak és szeméttel fűtenek.

Sokan örülnek hogy ételre jut a fizetésből.

És a többi? Szórakozás, utazások stb?

Olvastam hogy a magyarok egészsége is katasztrófális, lehet nem hiába.

Olcsó káros élelmiszerek, rossz minőségű levegő, stressz, jelentős munkaterhelés, kevés szabadidő...



2022. okt. 27. 10:42
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
89%

#17

Rendben. És akkor a jelenleg alulfizetett szakmákat ki fogja megcsinálni? Komolyan érdekelne.

2022. okt. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
2022. okt. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
7%

Lehet én mozgok gazdag körökben, de én inkább azt látom, hogy “mindenki” teli van.


Egyetemen két jó barátom lett, az egyiknek lakást vettek Pesten a szülei, a másiknak a Váci utcában béreltek egyet. A gyerekkori barátaim is mind ingatlant, telket, autót kapnak a szülőktől (pedig sima állami suliba jártam, nem gazdag magánsulisokról beszélek). Az én családomnak felső kategóriás bútorüzlete van és bőven van vevő (olyanok, akik pl. 5 milliós kanapét vesznek). Még most a válság alatt is. A rokonságomban is mindenki tehetős, saját cégeik vannak.


Nem kétlem, hogy sok a szegény is Magyarországon, de egy jó nagy gazdag réteg is van. Hát, ki mint vet, úgy arat.

2022. okt. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
100%

23:

De gondolom azért tisztaban vagy vele, hogy amit írsz, az a felső jövedelmu decilisnek is csak egy töredéke?


Nekem sem megy rosszul, nem panaszkodhatok, de ettől még tisztában vagyok az ország helyzetével.

2022. okt. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
10%
#24 na de ezaz, hogy szerintem messze nem olyan tragikus a helyzet, mint ahogy a kérdező leírja. Aki akar, az itthon is jól meg tud élni, csak nem szabad leragadni minimálbéres szar munkáknál.
2022. okt. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
83%

#25

Akkor tőled is megkérdezem: ha mindenki jobban fizető munkára vált, akkor ki fogja megcsinálni az alulfizetett munkákat?

2022. okt. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 Psycho ***** válasza:
89%

#17: "Inkabb szakmat kene tanulni es elmenni dolgozni. 🙂 Az ok, amiert az emberek szegenyek, mert sokak segelyekbol akarnak megelni. Konnyebb, mint felemelni a fenekuket es dolgozni."


Elmentem tanulni. 12 év alap- és középiskola után 7 év egyetemet csináltam végig. 3 diplomám van, de jobb hónapokban is max 300ezret keresek. Ha egyedül élnék, éhenhalnék. Egy forint segélyt nem kapok, nem is kértem, nem is jár. 🙂 Kérjek elnézést, mert azt a szakmát űzöm, amit szeretek?

2022. okt. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
10%
Siman lehet jol keresni itthon is.. Van a villanyszerelo, festo, taxis, klimas haverom is pl aki siman 400 folott keres. Vendeglatasba enis. Aki meg tanul is pl programozo, konyvelo stb az meg 2-3x annyit
2022. okt. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
68%

25:

Ha azzal érvelsz, hogy mennyi gazdag embert ismersz a környezetedben, az nem mond semmit arról, hogy valójában milyen a helyzet.


Ennél még egy fokkal butább érvelés a szokásos "tele vannak a bevásárlóközpontok". Mert nem mindegy hol, kikkel vannak tele, és mennyi bevásárlóközpont van lakosságra vetítve. Pl. osztrákoknál van hogy egy fele akkora kisvárosban van 3-szor annyi, mint Magyarországon, és akik vásárolnak, egyenként is többet hagynak ott.

2022. okt. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
100%
Itt erre van igény.
2022. okt. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!