Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ez milyen szöveg? Mi ez az...

Ez milyen szöveg? Mi ez az elfogultság?

Figyelt kérdés

[link]

Nem vagyok antiszemita, de ez milyen szöveg már: "A száz évvel ezelőtti rabbi példájánál maradva, a keresztények szokásai és erkölcsei iránt naivan érdeklődő kutató tehát valójában jól tette, hogy négy év terepmunkát kihasználva megírta művét. A hibát azonban ott követte el, ha ugyan elkövette, hogy a háború barbárságából túlzó általánosító következtetéseket vont le. Noha egyáltalán nem annyira egyszerű probléma az sem, hogy vajon több köze van-e az európai civilizációnak, a humanizmusnak, a kereszténységnek a militarizmushoz, a feneketlen hódítási étvágyhoz, a vandál pusztításhoz, a vallás- és polgárháborúkhoz, mint a gótikus katedrálisokhoz, a szerződéses viszonyok diktálta kölcsönösséghez, a szolidaritáshoz és az elidegeníthetetlen emberi jogokhoz. De ezt most hagyjuk is.

"így a cigány mellé – mint tettestárs – a „szociológus” kerül a vádlottak padjára. "


2010. szept. 28. 17:22
 1/5 A kérdező kommentje:
a kiragadott szöcvegrészletre gondoltam, mikor az antiszemitizmust felhoztam
2010. szept. 28. 17:23
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha nem tűnt volna fel, az idézett szöveg éppen az elfogultságot kritizálja.
2010. szept. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

hát ez nem tűnt fel.

nézőpont kérdése

2010. szept. 29. 16:01
 4/5 anonim ***** válasza:

ma 16:01


Gyakorold az olvasást. A szövegértés nem nézőpont, hanem gyakorlat kérdése.

2010. szept. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

mint ahogy az elfogultság sem az ugye?

idióta

2010. okt. 1. 03:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!