Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A legradikálisabb feministák...

A legradikálisabb feministák általában leszbikusok is?

Figyelt kérdés

2022. nov. 28. 15:01
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
9. Tévedsz 😏
2022. nov. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Egy radikális feminosta, aki hetero, annak milyen férfi felelne meg?
2022. dec. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
12. Olyan, aki egyenjogú és egyenrangú partnerként tekint a társára. Szerencsére már egyre több ilyen férfi létezik.
2022. dec. 17. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
#13: Ez mit jelent a gyakorlatban?
2022. dec. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
#14 elég gáz, ha magadtól nem tudod. Pl azt, hogy a háztartást ketten közösen viszik, nincs cseléd szerepben egyik fél sem. És a feladatok elosztása nem abból all, hogy az egyiknek könyörögnie kell a másiknak, hogy végezze el a saját munkáját. Vagy a fontos döntéseket együtt, közösen hozzák meg, stb
2022. dec. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
#15: Ezzel egyetértek, én szegény anyámat is sajnáltam, hogy mindent neki kellett megcsinálnia, mert apám semmit nem volt hajlandó rendesen, meg magasról szart arra, ha valami rendbe volt rakva, ki volt takarítva, ugyanúgy összecseszte. Miközben anyám ugyanúgy dolgozott, és nekünk, gyerekeknek is mindent ő intézett. Ráadásul apámnak derogált még a közös vasárnapi ebédre is leülni velünk, vagy beszélni két szót. Szóval, én ebben egyetértek, pedig jobboldali vagyok. Ha lesz feleségem, eleve olyat választok, aki nem szarik bele mindenbe, akivel közösen tarthatjuk rendben a lakást, neveljük a gyerekeket. De ez szerintem nem férfi-nő konfliktus, hanem együttélésre képtelen és képes emberek konfliktusa.
2022. dec. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
#16 igen, ez alapvetően emberi hanyagság és nemtörődömség kérdése, de mindenképpen van egy nemi szerepvállalás is ebben. Vagy nem is vállalás, hanem hagyománynak tettetett elnyomás. Ilyenekre gondolok, hogy csak a lány gyereket kérik meg, hogy segítsen mosogatni, vagy a lány gyerekre bízzák a kistesót, a fiúra nem, az nem az ő dolga (én ilyen családból jövök). Erre még hozzájön, hogy sok férfi (szerencsére egyre kevesebb, de meg így is jó sok) ezt nem kezeli kritikával, és belekényelmesedve várják a párjuktól hogy ezt a modellt vigye tovább. Sajnos még mindig gyakori ez a szemlélet mód, én elsősorban a nevelést hibáztatom, de igaz, ha van az emberben empátia és motiváció, akkor ezt felül tudja bírálni, és tud tenni ő is a változásért.
2022. dec. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
#17: Jó, azért apám védelmére szóljon, hogy gyerekkorunkban ő is sokat foglalkozott velünk, és alapvetően nem mondanám rossz szülőnek. De az biztos, hogy a hozzáállásával gond volt, és a legnagyobb baj, hogy bárhogyan próbáltad a tudtára adni, a legkisebb változtatásra se volt hajlandó, pedig mindenkinek nyilvánvaló volt, hogy neki kellene máshogy viselkedni. Én nem tudok jobbat, mint azt tanáncsolni mindenkinek, hogy alaposan gondolja meg, kivel köti össze az életét. A korosztályomban is rengeteg olyan kapcsolatot láttam, ami már a legelején látszott, hogy nem fog működni, mégis együtt maradnak. Ezt nem szabadna. Közben ugyanezek az emberek azt nézik lúzernek, aki nem menekül mindenáron bármilyen kapcsolatba, csak azért, hogy ne legyen egyedül.
2022. dec. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
#17 Fiúktól meg azt várják hogy tudjon szerelni, pakolni.
2022. dec. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
#19 és ezek napi tevékenységek egy kamasznak, ugye?
2022. dec. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!