Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a 4 napos...

Mit gondoltok a 4 napos munkahétről?

Figyelt kérdés
Már hazánkban is volt kísérleti jelleggel a telekomnál. Szerintetek ez elfog terjedni?

2022. dec. 2. 09:48
 1/7 anonim ***** válasza:
45%
Az Orbánisztán nevű összeszerelő üzemben inkább a 8 napos munkahét fog elterjedni, nehogy a prolinak egy adóforintja is kárba vésszen.
2022. dec. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

Remélem nem.

Ilyen mentalitású országokban ahol a termelő munkásréteg alacsony értelmi képességű inkább a folyamatos heti 6-7 nap munkának van értelme,hogy alaposan lefáradjanak a melótól,ne legyen energiájuk politizálni és a minimálbért alacsonyan tartva a munkádréteget további munkára motiválják.

2022. dec. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Én örülnék, ha elterjedne. Kérdés, hogy az orvosok, rendőrök, tűzoltók esetében hogy lehetne megoldani.
2022. dec. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Irodai munkakörökben simán meg lehet oldani szerintem, nem mindenkinek ugyanaz lenne a szabadnap. Kb olyan, mintha mindig lenne valaki szabin.
2022. dec. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az biztos, hogy aki alkalmazni fogja, az versenyelőnyben lesz, és ez kényszer lehet a többi cégnek is. Amúgy minden munkakörben megoldható, munkaidő beosztást eddig is alkalmaztak több helyen. Bármelyik nap tudsz például vásárolni a Tescoban, úgy, hogy nem ugyanazokon a napokon dolgozik mindenki.
2022. dec. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem oly mindegy. Vállalkozóként 7 napos munkahetem van úgyis. A szabad napokon mindenesetre lehet gyakorolni egy kis helyesírást.

Nem "elfog terjedni", hanem EL FOG TERJEDNI.

2022. dec. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
84%
Bizonyos szempontból jó lenne... de sok kérdést vet fel.
2022. dec. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!