Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha véletlenül sikerül elkerüln...

Ha véletlenül sikerül elkerülnünk a világháborút, akkor... A mostani borzalmas életmód és a középkorúak elég nagy halandósága meg fog látszódni hamarosan a várható élettartam nevű statisztikán?

Figyelt kérdés
2022. dec. 18. 20:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
62%
A mostani borzalmas életmódot nem mások kényszerítik ránk. És annyira nem borzalmas, hogy bárkinek meglátszódjék. Viszont néhányaknak nem "fog", hanem jelen idő: látszódik.
2022. dec. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Miért, te hogyan kerülöd ki a környezetszennyezést? Az ok, ha saját állataid és terményed van enni (akkor a mozgás, a szabad levegő is megvan), de hogyan kerülöd ki a szennyezett talajt, levegőt, vizet?
2022. dec. 18. 23:06
 3/20 anonim ***** válasza:

Az átlagéletkor jelenleg is növekszik.

Innen kezdve mi a kérdésed?

2022. dec. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Az átlagéletkor azért növekszik, mert elöregedő a társadalmunk. Jelent ez bármit is a mi életkilátásainkra nézve? :D
2022. dec. 30. 17:36
 5/20 anonim ***** válasza:
67%

Ez most butaság volt.

A társadalom azért öregedő, mert kevés a születés, ennek nincs köze az átlagéletkorhoz.

Jelenleg az növekszik. Ha nem lesz világháború, akkor tovább fog növekedni.

2022. dec. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Tudod, mi az az átlagéletkor? A jelenleg élő emberek korának átlaga.
2022. dec. 30. 17:43
 7/20 anonim ***** válasza:
Átlagéletkort nem arra szokás mondani, hogy átlagosan hány éves korig élnek az emberek?
2022. dec. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Nem.


Az várható élettartam....

Esetleg az zavarhat meg, hogy születéskor várható átlagos élettartam.

Várható (...) élettartam.


De miért nem gondolsz bele, mit jelenthet a szó, amit használsz? Lusta vagy, vagy pedig buta? Bocsánat, tudom, hogy ez nyers, de ilyekor ez jut eszembe....



Amúgy pont arról szól a kérdésem, hogy irreális a születéskor várható élettartam és hogy valószínűleg csökkenne III. világháború nélkül is.

2022. dec. 30. 18:30
 9/20 anonim ***** válasza:

Igen nyers, mivel nem is én használtam a kifejezést, az egy másik hozzászóló volt...

És miért ne lehetne az átlagéletkor az átlagos elhalálózási életkor? Elvégre az már nem várható, mert múltbeli adatok alapján van számolva, halott emberek életkorából

2022. dec. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Mert az átlagéletkor szó azt sugallja, hogy a jelenleg élő emberek életkorának átlagáról van szó, mellesleg sok kontextusban azt is érdemes vizsgálni....
2022. dec. 30. 18:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!