Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az Amerikában élő magyarok...

Az Amerikában élő magyarok között mennyire jellemző a turbómagyar viselkedés?

Figyelt kérdés
Olyanokra gondolok, hogy Amerikában él, de mégis magyar zászló van a lakásában, gulyást eszik hetente, akcentussal beszél magyarul, a magyar Himnusz a telefonon a csengőhangja. Mi ennek az oka?
2022. dec. 19. 13:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%
Semennyire.
2022. dec. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%
Még Magyarországon se nagyon van ilyen, nemhogy Amerikában.
2022. dec. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Most ezt kérdezed vagy tudod? A fokerdes kizárja a leirasodban feltett kerdesedet....
2022. dec. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Én egy ilyen videóst láttam. Ezért kérdezem, hogy mennyire gyakori.
2022. dec. 19. 14:38
 5/17 anonim ***** válasza:
82%

Nem értem. Miért "turbó" az, aki nem akarja elfelejteni, hogy honnan származik?! Ez szerintem természetes dolog.

A kínaiak is nyithatnak kínai éttermet, vagy kínai boltot Kínán kívül. Akkor ők már "turbókínaiak"? Vagy talán az olaszoknak sem szabadna saját pizzériát működtetniük Olaszországon kívül, mert akkor már "turbóolasznak" minősülnek?

Még a kifejezés is röhejes. 🤣

2022. dec. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
29%

Magyar nacionalizmus erős megélése amerikai magyarként az '56-osokra jellemző, ld. Pongrátz testvérek. Vagy ld. Wass Albert, aki erdélyiként nem '56-os, de szintén antikommunista amerikai magyar volt.


Esetleg el tudok képzelni fiatalabb generációból valakit, aki keresi az identitását. És mivel úgy látja, hogy az amerikaiak imádják a saját nemzeti jelképeiket, mindenhol ott az amerikai zászló, stb., így a magyar nagymamája okán az ő magyar identitását is ilyen "amerikaias" módon éli meg.

2022. dec. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
42%
Ezt a kifejezést a magyarellenes Magyarországon élő de hazátlan egyének találták ki.
2022. dec. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Értem. Nem volt rossz szándékom vele, én is úgy hallottam, hogy az ilyen emberekre ezt szokás mondani. Régebben én sem ismertem.
2022. dec. 19. 17:28
 9/17 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem az egész USA-ban nem találsz összesen 10 ilyen magyart, akinek a magyar Himnusz a csengőhangja.

Az meg miért turbómagyar, ha akcentussal beszél magyarul? Vagy arra gondoltál, hogy erős magyar akcentussal beszéli az angolt? Az szerintem tök független attól, hogy ki mekkora turbómagyar. Az inkább annak függvénye, hogy mennyit mozog angol nyelvű körökben, mennyit használja a nyelvet.

2022. dec. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
71%
Nem jellemzo. 1-2 ember van aki neha magyar cimeres poloba megy el pl magyar talalkozora, vannak akik kepesek kiadni 5szor annyit pick szalamiert meg turo rudiert.
2023. jan. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!