Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha a szexuális felvilágosítás...

Ha a szexuális felvilágosítás (amely során szó esik a biszexualitás és homoszexuálitásról, hogy van ilyen) lobbizásnak számít a gender és lmbtq jogokért, akkor a hittan, ami minden héten van azt miért nem nevezzük lobbi tevékenységnek a vallásért?

Figyelt kérdés
Én nem akarok hittant tanulni, főleg nem osotbaságokkal tölteni az időt. Én nem kételkedek benne, hogy van isten, de rám semmi hatással nincs, akkor miért erőltetik rám ezt az egész dolgot?

2022. dec. 28. 16:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
9%
#10: Nagyon sok embernek nem felel meg külföldön, csak nem szólhatnak ellene semmit.
2022. dec. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
8%
A hittan nem kötelező, úgyhogy az egész kérdés innentől értelmetlen.
2022. dec. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
78%

#11: A többségnek megfelel. Itthon sem felel meg nagyon sok embernek a kormány politikája, de senkit nem érdekel.

#12: Az lmbtq és gender témák sem lennének kötelezőek, itt viszont arról van szó, hogy megtiltották.

2022. dec. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
85%

" Nagyon sok embernek nem felel meg külföldön, csak nem szólhatnak ellene semmit."


Lásd Orbánia... :D

2022. dec. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
12%
A vallás segíti a lelki fejlődést, míg az LMBTQP propaganda akár az egész életét tönkreteheti valakinek.
2022. dec. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
12%
#14: Csak itthon kritizálhatod, hogy hittant tanítanak, míg nyugaton, ha kritizálod, hogy LMBTQ-t tanítsanak, akkor tönkretesznek.
2022. dec. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező hittant tanulni,mert választhatod azt helyette,hogy erkölcstant tanulsz.Abban viszont egyetértek veled,hogy nem kéne ráerőltetni ezt senkire.


Valaki még jó régen kitalálta,hogy attól lesz valaki jó ember,hogy szabályokat követ,de ezzel nem értek egyet.Tudod,miért?Most elmondhatnám az én saját sztorimat,de jobb lesz,ha egy könyvet hozok fel magyarázatul.Orwell:1984. A párttagok valamilyen szabályokat követnek,hisznek valami felsőbb erőben,valami felsőbb jóban(nagy testvérben),meg van tiltva nekik minden kb. és kiveszett belőlük minden érzelem,ezzel szemben a prolik még ha a saját szabados életüket is élik és van bennük valami gonosz,ígyis jobbak a párttagoknál,mert őbennük még van valami érzelem,mint például a szeretet(például amikor megakarta védeni az egyik proli a golyózáportól a gyerekét).Ezt látom én a hétköznapi életben is.Minél erkölcsösebb,álszentebb valaki annál rosszabb ember lesz,és minél hétköznapibb,annál jobb lesz.És mielőtt valaki azt mondaná,hogy a könyv egészen más,mint a valóság,annak elmondanám,hogy a könyv legelején Orwell párhuzamot von a zsidó Isten és Nagy Testvér között.Persze én máshogy látom a zsidó Istent,mert egészen máshogy értelmezem a Tórát meg a Bibliát,de a többsége a zsidó és keresztény vallások követőinek olyan,mint az "1984"-ben a párttagok.

2022. dec. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
A hittan csak egyházi iskolákban van, állami iskolában helyette az erkölcstan ( nálunk még ,, etika,, néven futott) van. Ha meg valaki egyházi iskolában tanul, vállalja, hogy igen, heti 2 hittan, ne hisztériázzon.
2022. dec. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!