Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért fordultak meg a pólusok...

Miért fordultak meg a pólusok 30-40 év alatt?

Figyelt kérdés
Akkor aki balos volt, az a ruszkik felé húzott, aki jobbos az meg nyugat felé. Ma meg fordítva
2023. jan. 30. 23:05
 1/5 anonim ***** válasza:
16%
Talán mert 40 éve kommunista Szovjetunió volt, ma meg egy konzervatív Oroszország van. Az USA-ban Reagan és hasonló fickók voltak, ma meg woke, gender és Kamala meg Biden bácsi.
2023. jan. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
28%
Jobbos vagyok, de most sem húzok az oroszok felé. Viszont az olcsó energiát tőlük kapjuk és erre márpedig szükségünk van függetlenül attól, hogy Putyin bácsi most épp háborúzik. Én a nyolcvanas években még gyerek voltam, de a '90-es években, tizenévesen sem érdekelt túlzottan a politika. Annyit persze tudtam, hogy a szovjet blokk összeomlott, nekünk pedig lehetőségünk adódott a hőn áhított Nyugathoz közeledni. Aztán az elmúlt 10-15 évben eléggé kiábrándító volt látni azokat a folyamatokat, amelyek Nyugaton zajlanak. Az EU régi tagállamai nem tekintik egyenrangú partnernek a Kelet-Közép Európaiakat. Azt hiszik, hogy ránk erőltethetik az akaratukat, mi pedig szolgalelkűen teljesítjük azokat. Leginkább a menekültkvóta belengetése verte ki a biztosítékot. Mostanában pedig a nekünk járó helyreállítási pénzek szándékos visszatartása. Hogyan vélekedjek egy olyan EU-s politikusról, aki kijelenti, hogy térdre fogja kényszeríteni Magyaroroszágot? (Mark Rutte) Hogyan vélekedjek az agresszív és kettős mércét alkalmazó magyargyűlölő EU-s politikusokról (Sargentini, Verhofstadt, Cohn-Bendit, Weber, Timmermans, stb.)? Mi a vonzó pl. a jelenlegi Franciaországban, ahol állandó a terrorveszély a rengeteg migráns miatt, évekig tartó rendkívüli állapotot vezettek be, autók százait gyújtják fel a bevándorlók minden Szilveszterkor, no-go zónák létsülnek, ahová még a rendőrök sem merészkenek? Az idealizált Nyugatnak már 15-20 éve vége, ez már nem az a Nyugat, ami volt.
2023. jan. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Reagan miben más mint Trump meg Biden bácsi?
2023. jan. 30. 23:32
 4/5 anonim ***** válasza:
71%
3: Reagan egy igazi konzervatív volt. És az USA is egészen más volt, mint ma.
2023. jan. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Alex Fly ***** válasza:
46%
Mert azelőtt az oroszok a Szovjetunió részeként kommunizmust akartak építeni, jelenleg viszont egy náci ideológián alapuló szélsőjobbos diktatúra. Nyilván az azonos elveket vallók szimpatizáltak velük akkor os, most is...
2023. jan. 31. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!