Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha drasztikusan javul a...

Ha drasztikusan javul a forint árfolyam, akkor miért emelkednek továbbra is pofátlan mértékben az árak a Lidl-ben?

Figyelt kérdés

Pár hét alatt 415-ről 385-re csökkent a forint árfolyama, mégis a boltokban csak egyre drágább és drágább minden. A lengyeleknél fele annyiért lehet kapni mindent mint nálunk, de a németeknél és az osztrákoknál is sokkal olcsóbb szinte minden.

A legpofátlanabb a Lidl, ott iszonyatosan brutális mértékben emelik az árakat, holott tudom, hogy sok esetben csökkennek a beszerzési árak. Az üdítő, amit tavaly 230-ért vettem, a múlt héten már 360 volt, ma meg már 450. A tavaly 79 forintos kifli már 240 forint. Gusztustalan amit csinálnak.

Van esély rá, hogy a forint árfolyamának javulása hatására talán visszaállnak az élelmiszerárak is a normális szintre?



2023. febr. 2. 19:24
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudom, de ekkora különbségek esetén biztos, hogy a kormány is ludas. Sok a bújtatott különadó, ami beépül a termékárakba. Ráadásul a hazai mezőgazdaság nagyon elavult. Hiába jött sok támogatás pénz rá, de a pénznek lába kélt, fejlesztés meg nem történt
2023. febr. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
94%

"de ekkora különbségek esetén biztos, hogy a kormány is ludas"



Persze, hogy ludas, de egy 300% emelkedést még ez se indokol.

2023. febr. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
95%
A Lidl-ben? Menj be a Tescoba, az árakat látva vissza fogsz futni a Lidlbe.
2023. febr. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
72%
Annyira nem fognak felmenni, hogy én lefogyjak...
2023. febr. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
61%
Ha én bolt lennék, beáraznám a kockázatát annak, hogy a jövő héten milyen "kiváló" intézkedést fog hozni a kormány (természetesen azonnali vagy visszamenőleges hatállyal). Ez egyfajta instabil gazdasági helyzet. A Lidl (de a többi üzletlánc is) elköltött egy csomó pénzt az országban, telket vett, felhúzta a boltokat stb., és a bizonytalan helyzet miatt ez nagy kockázatú befektetés. Simán lehet, hogy holnap jön egy intézkedés, ami elviszi a boltok teljes hasznát, így soha nem térül meg a befektetett pénz. Az élelmiszerbolt nem jótékonysági hálózat.
2023. febr. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
28%

"A lengyeleknél fele annyiért lehet kapni mindent mint nálunk"


Ez megint úgy minden, mint amikor mindennek az ára haromszorosára emelkedett, mert egyes termékek ára haromszorosára emelkedett, és ez magyarul azt jelenti, hogy "minden"? 😄

2023. febr. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
16%
Mert a csíra németek mindent ellopnak.
2023. febr. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogják pont ezt írtam egy régebbi kérdésnél, hogy az árstop miatt az üzleteknek lehetősége nyílt játszani az árakkal és a kiesett bevétele fogni az emelkedést, holott nagyon is nyilvánvaló hogy már az árstop miatti termékek veszteségét többszörösen visszahozták a többi termékek megemelt árai, és sajnos az árstop eltörlése után sem fogják ezeket csökkenteni, hiszen minek is ? Eddig is vették az emberek ezután is fogják
2023. febr. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

"Neten egyre több a videó"


Az a vicces, hogy már nem csak neten. Facebookon ismerősi körökben is látom a megosztásokat azoktól akik kint élnek és vagy kint voltak bármilyen okból. Konkrétan odakint olcsóbb egy csomó termék, nem kicsit, hanem nagyságrendekkel.


De az sem normális, hogy egy sima ebédért 3-4.000 Forintokat kell kifizetni egy sima bevásárlóközponti kajáldában. Pár éve ennyiből étteremben lehetett enni.

2023. febr. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk könnyen emelnek, mert enni minden embernek kell.(sajnos valakinek már ez is luxus lesz lassan)
2023. febr. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!