Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha drasztikusan javul a...

Ha drasztikusan javul a forint árfolyam, akkor miért emelkednek továbbra is pofátlan mértékben az árak a Lidl-ben?

Figyelt kérdés

Pár hét alatt 415-ről 385-re csökkent a forint árfolyama, mégis a boltokban csak egyre drágább és drágább minden. A lengyeleknél fele annyiért lehet kapni mindent mint nálunk, de a németeknél és az osztrákoknál is sokkal olcsóbb szinte minden.

A legpofátlanabb a Lidl, ott iszonyatosan brutális mértékben emelik az árakat, holott tudom, hogy sok esetben csökkennek a beszerzési árak. Az üdítő, amit tavaly 230-ért vettem, a múlt héten már 360 volt, ma meg már 450. A tavaly 79 forintos kifli már 240 forint. Gusztustalan amit csinálnak.

Van esély rá, hogy a forint árfolyamának javulása hatására talán visszaállnak az élelmiszerárak is a normális szintre?



2023. febr. 2. 19:24
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
50%
A drasztikusan javuló forintoddal nem tudod talán kifizetni?
2023. febr. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
40%
Ha az alapanyagok stb ára lecsökken pl kezdésnek az kéne.
2023. febr. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
78%

Ezt már én sem értem! Ekkora mértékű drágulást már nem lehet a háborúra fogni. Ahogy előttem is írták, pár éve 3-4 ezer forintból már étteremben ettél. Most meg kb vehetsz rajta egy menüt a KFC-ben. Veszek 25 deka sonkát meg sajtot és már 2000 Ft el is ment?! Egy üdítő is már 600?!? Egy kis nyomorult péksütemény 300?!? Nevetséges!

Én nem tudom, mi kéne már, hogy a magyar végre tömegesen az utcára menjen...

2023. febr. 3. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
Szerintem a versenyhivatalnak is lépne kellene, de valamiért becsukják a szemüket és befogják a fülüket.
2023. febr. 3. 09:02
 25/25 anonim ***** válasza:
83%

100 km-ről járok Szlovákiába vásárolni. Már 40.000 Ft-os bevásárláson bejön az üzemanyag.

De pl. legutóbb hoztunk 30 kiló vajat család-rokon-szomszédságnak, ezen nagyságrendileg 100.000 Ft-os spóroltunk, mintha itthon vesszük meg.

Szóval nekem senki nem mondja, hogy teljesen rendben van, 30-40 éve csak tartós fogyasztási cikkért álltunk sorba a valutalappal, nem alapvető élelmiszert vásárolni euróért a hanyatló nyugatról...

2023. febr. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!