Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha drasztikusan javul a...

Ha drasztikusan javul a forint árfolyam, akkor miért emelkednek továbbra is pofátlan mértékben az árak a Lidl-ben?

Figyelt kérdés

Pár hét alatt 415-ről 385-re csökkent a forint árfolyama, mégis a boltokban csak egyre drágább és drágább minden. A lengyeleknél fele annyiért lehet kapni mindent mint nálunk, de a németeknél és az osztrákoknál is sokkal olcsóbb szinte minden.

A legpofátlanabb a Lidl, ott iszonyatosan brutális mértékben emelik az árakat, holott tudom, hogy sok esetben csökkennek a beszerzési árak. Az üdítő, amit tavaly 230-ért vettem, a múlt héten már 360 volt, ma meg már 450. A tavaly 79 forintos kifli már 240 forint. Gusztustalan amit csinálnak.

Van esély rá, hogy a forint árfolyamának javulása hatására talán visszaállnak az élelmiszerárak is a normális szintre?



2023. febr. 2. 19:24
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
67%
Nemcsak a Lidl-ben, minden boltban. A hipermarketek gátlástalanul kartelleznek és emelik az árrést.
2023. febr. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
A többi boltban is, de az arány tekintetében a Lidl viszi a prímet. Régen kedvező árú volt, ma meg már az egyik legdrágább. A többi disznóságáról meg ne is beszéljünk.
2023. febr. 2. 19:29
 3/25 anonim ***** válasza:
96%
Olyan még SOHA NEM VOLT, hogy egy-egy általános áremelés UTÁN az árakat csökkentik!
2023. febr. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
96%
Hozzáértők éppen emiatt javasolták a kormánynak az árstop eltörlését. A hatósági áras termékek eltűntek és a hazai élelmiszer gyártók megváltozott termékstrukturája miatt fokozódik az élelmiszer import is. A külföldi élelmiszer láncokat meg miért érdekelje a magyar vevő, ha akkor is megveszik a terméket, ha emelik az árát ??
2023. febr. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Addig emelik, amíg van aki megveszi.
2023. febr. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom, de itt valami amúgy baromira nem stimmel.

Neten egyre több a videó, hogy az osztrák 400 forintos termék itthon 1200.

Azért álljon már meg a menet.

Értem, hogy szar az árfolyam, de azért ne legyen már 3* ár.

2023. febr. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
98%
Reméljük, hogy ez a versenyhivatalt is érdekelni fogja. Tényleg nehéz megmagyarázni. Mert hogy már a közületi gázárak is csökkenőben vannak. Ukrajnából pedig ömlik az országba az olcsó gabona.
2023. febr. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
76%
Hogy egy klasszikust idezzek: Kinek mit intezett a kormanya...
2023. febr. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
27%

Ha nem értené valaki. Ez már a 3. világháború, mely nagyrészt gazdasági területen zajlik, ha a többség kifizeti a termékeket, remekül ki tudják így az országot fosztani.

Én már csak főtt krumplin, kenyéren, retken, céklán, káposztán és hagymán élek. Nem azért mert nem tudnám megvenni a dolgokat, hanem mert ne nézzen engem senki bazári majomnak!

2023. febr. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
81%

"ha akkor is megveszik a terméket, ha emelik az árát ??"


Pont ez az, hogy baromira nem veszik meg.

Maga a KSH hozta le, hogy 20-25%-kal csökkent a bevétel.

2023. febr. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!