Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nem érdemes már kint dolgozni...

Nem érdemes már kint dolgozni ilyen erős forint mellett?

Figyelt kérdés

Sima, egyszerű munkákra gondolok , 1500-2000 euró között.

1700 euró ma 640 ezer Ft.

430 forintos eurónál 731 ezer Ft volt ugyanez (a magyar bérek viszont nőttek valamelyest).

A legtöbb embert az motiválja a külföldi munkavállalásban, hogy itthon ingatlanhoz tudjon jutni, manapság 6-700 ezer ehhez nem elég, főleg hogy a megélhetés sem olcsó nyugaton. Az árak ráadásul már nyugati szinten vannak itthon is, nem lehet spórolni itthoni bevásárlással pl. és arra sem lehet kalkulálni, hogy a kint megkeresett pénzed, ha hazajössz többet ér majd.

A kormánynak azt is sikerült elb_znia, hogy külföldi kulimunkával mentse az ambiciózusabb fajta a seggét, hogy azzal biztosítson be egy jövőt magának itthon. A nyugati árak senkinek se jó.



2023. ápr. 4. 11:29
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
95%
De mi az a munka, amiért kint is és itthon is nettó 1700 euró(nak megfelelő forint) a fizetés?
2023. ápr. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb embert az motiválja a külföldi munkavállalásban, hogy emberi módon élhessen. Méltó fizetésből tisztességes környezetben.

Azok, akikre te hivatkazol a szobafestő-mázoló vendégmunkások. Lehet, hogy te őket tekinted a fideszes propagandadumádban példának. De te is érzed, ők nem számitanak.

2023. ápr. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Erős forint? :D A FIDESZ hatalomátvételekor 270 HUF volt 1 EUR.


Amúgy meg össze sem lehet hasonlítani kis hazánkat a nyugattal. Teljesen más a hozzáállás az emberhez. Próbáld ki, menj el Németországba és random mosolyogj rá tíz emberre az utcán. Nézd meg, hogy hányan fognak visszamosolyogni.

2023. ápr. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Ad1, 1 hónapja jelentették be a népszámlálás eredményét, amiből kiderül, hogy az emberek többsége, nem igy gondolja, csak 2019 után 150.000 ember tűnt el az országból hivatalosan és, ha azt nézem, hogy 200.000 ember, a Brexit utáni összedőlő Angliában is szivesebben marad, mintsem, hazamenne, nem hiszem, hogy van miről beszélni

Ad2, ahogy előttem is irják, a pénz sem minden. Ilyen oktatás és egyészségügy mellett, akármennyit fizethetnének, akkor sem mennék haza családot alapitani. Nem akarom a gyerekemet rasszista kampányoknak kitenni és ilyen környezetben nevelni, ilyen jövőképet adni.

2023. ápr. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Nem tudom én elvagyok itt, nem szeretnék sem Angliában, sem Németorszagban, vagy Ausztriában élni életem végéig. Soha nem tudnék németté, vagy angollá válni. Egy kis pénz kéne csak, ingatlant akarok venni, családot akarok alapítani (és nem hiszem hogy csak én vagyok így ezzel, a legtöbben hazajönnek, vagy tervben van legalábbis). A rasszizmus nem érdekel, az egészségügy külföldön jobb, de megfizethetetlen. Az oktatásról annyit, hogy maradt pár jó iskola még és azt akarom hogy a gyerekem magyarként nőjön fel.


"A legtöbb embert az motiválja a külföldi munkavállalásban, hogy emberi módon élhessen. Méltó fizetésből tisztességes környezetben."


Nem hiszem hogy átlag betanított, nekünk kelet-európai migránsoknak szánt munkákból annyira meglehet élni kint, pl. ingatlanhoz hogy jutsz ott, vagy vállalkozáshoz?


Jó jönnek majd a kommentek, hogy nem csak kulimunka van, de abból meg itthon is megtudsz élni már nem azért.

2023. ápr. 4. 11:46
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Azért a munkáért, amiért kinn 1700 eurót kapsz, Magyarországon kapsz 400-at. Ugyanis az 1700 is a minimálbér és a 400 is. Csak az egyik Ausztriában, a másik Magyarországon.
2023. ápr. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

"Próbáld ki, menj el Németországba és random mosolyogj rá tíz emberre az utcán. "


Nem izgat, mert nem egy nyelvet beszélünk, és ez akkor se változik, ha megtanulok németül, más kultúra az egész.

Tudom amúgy, hogy kedvesének a külföldiek, de mégis idegenként érzem magam köztük.

2023. ápr. 4. 11:50
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
5-ös én 10 éve jöttem el, bárminemű terv nélkül. Kipróbálom magam, aztán előbb-utóbb, haza megyek. 10 év után eszembe sincs, mégegyszer otthon élni, bármennyire is van honnvágyam, mert van, de azok a körülmények, amik otthon vannak, nem annak való, aki már egyszer elment.
2023. ápr. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

"Azért a munkáért, amiért kinn 1700 eurót kapsz, Magyarországon kapsz 400-at."


Nem kapsz azért 400-at (vidéken legalábbis, bruttó 300 az alap bér) de ha így is lenne, akkor méginkább nem érdemes kimenni. Az ingazas is pénzbe van.


Én ki akartam menni félreértés ne essék, de már azt látom hogy ugyanúgy nem viszem semmire akkor sem, akkor meg jó itthon is.

2023. ápr. 4. 11:54
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Én Homeoffice-ban dolgozok kint, már 3 éve, irodai melót. Meg tudnám oldani, hogy hazamenjek, ennek ellenére, nem szeretnék hazamenni.
2023. ápr. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!