Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Lehet már tudni hogy mi...

Lehet már tudni hogy mi okozta a chemtrail jelenséget?

Figyelt kérdés
Nagy a csend körülötte.
2023. ápr. 10. 08:12
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 anonim ***** válasza:
32%

Pedig tudod a választ, le is írtad.

Más magasság, más időjárási viszonyok, más hajtómű.

Nemrég propelleres gép által húzott kondenzcsíkot is láttam...

2023. ápr. 15. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 anonim ***** válasza:
78%

Nézd, nekem az a véleményem, hogy nem létezik semmiféle chemtrail jelenség. Előfordul, hogy a kondenzcsík hosszan megmarad, mert nincs, ami elfújja, elolvassza. Máskor meg pár mp múlva eltűnik. Olyan is van, hogy ez nehány km-ként váltakozik, ami szintén normális.


Azzal sem értek egyet, hogy ez a jelenség kb fél évig tartott volna. Ezt a chemtrail elméletet először úgy 2013-ban olvastam, akkor sorra osztották meg ezeket a képeket, amiket te is mutatsz, a cikázó kondenzcsíkokról. És még manapság is vannak fb ismerőseim, akik maguk fotóznak le össze-vissza kondenzcsíkokat, és osztják meg fb-on, ilyen kommentekkel, mint "Csanádpalota 12:32 - megint szórnak".


Én nem látok semmi rendkívülit. Nekem inkább az a véleményem, hogy egy időben felkapott volt a téma, akkor elkezdtek rá sokat figyelni.

2023. ápr. 15. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/65 anonim ***** válasza:
70%
Nem értem mit kell ezen annyit vitázni. Nem titkolják hogy mindenféle vegyi anyagokat juttatnak a levegőbe időjárásváltoztatás céljából. Évtizedek óta csinálják. Azt viszont nem vizsgálják hogy ez milyen hatással van pl az emberi egészségre. Lehet hogy kísérletek során juttattak ki olyan anyagokat is ami káros. Naná, hogy nem fogják nagydobra verni.
2023. ápr. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/65 anonim ***** válasza:
82%

#53

"Nem titkolják hogy mindenféle vegyi anyagokat juttatnak a levegőbe időjárásváltoztatás céljából."


Ha a jégkármérséklő rendszerekre gondolsz azokat nemigazán lehet időjárásmódosítóknak nevezni.

Próbálják kicsapatni a párát a légkörből mielőtt nagyra btudnának hízni a jégszemek.

Vagy sikerül, vagy nem.

Meg nem "mindenféle vegyi anyagokat", hanem ezüst-jodidot.


"Évtizedek óta csinálják. "

Igen, ezt már régóta csinálják.


"Azt viszont nem vizsgálják hogy ez milyen hatással van pl az emberi egészségre"

De, vizsgálják.

Az ezüstjodid elbomlik ezüstre és jódra. Ezek élettani hatásaikat meg már ismerjük.


Nem magadból indulj ki, hogy ha te nem tudsz valamit akkor más sem...

2023. ápr. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/65 anonim ***** válasza:
76%
54, Mivel személyeskedés nélkül nem bírtad ki - Okoska - elmondom hogy mindezt amit leírtál régóta tudom. Nem kell hozzá professzornak lenni, gyanítom te sem vagy az csak játszod az eszed mert olvastál ezt-azt a neten és most te "felsőbbrendű" vagy, mi? Azt nem olvastad, hogy nem csak jégkármérséklést csinálnak? Egyébként már ez is időjárásba való belekontárkodás, de létezik "esőcsinálás" vagy mondjuk épp az ellenkezője, mikor szép napos időt akarnak ezért felhőtlenítenek. Ez mind mind időjárás módosítás, még akkor is ha a kis egós pöcsök, mint Te ezt nem ismerik el. És nem, még Te sem tudhatsz mindent. Szar ügy, de együtt kell vele élned! :)
2023. ápr. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/65 anonim ***** válasza:
20%

#55

Ez távolról sem időjárásmódosítás.

Az időjárás nem csak eső.

Hőmérséklet, légnyomás, szél, stb.

Ezeket nem lehet módosítani.

A "felhőtlenítés" is pont úgy történik, ahogy a jégkármérséklés, csak nagyságrendekkel több kondenzációs magot szórnak ki.


Attól, hogy ilyen néha csinálnak lokálisan, még nem változik az időjárás globálisan.

Mindenki mehet tovább, nincs itt semmi látnivaló.

Feleslegesen gereblyézed itt a vizet...

2023. ápr. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/65 anonim ***** válasza:
100%

"létezik "esőcsinálás" vagy mondjuk épp az ellenkezője, mikor szép napos időt akarnak ezért felhőtlenítenek"


Bocs, hogy kívülről beugatok, de mindhárom esetbem ugyanarról van szó: ezüst-jodidról. Az esőcsinálás és a jégkármérséklés ugyanaz: beveted a felhőt ezzel az anyaggal, amire kicsapódik a vízpára, és lejön a víz.


Esőcsinálás szempontjából azért jó, mert esőt csinál. Jégkármérséklés szempontjából azért, mert kevés, nagy jégszem helyett sok kicsi lesz, ami jó eséllyel elolvad, mire leér, és ismét eső lesz, vagy semmi. Felhőtlenítés szempontjából meg azért jó, mert ha még az előtt beveted a felhőt, hogy föléd gomolygott volna, akkor hamarabb kiadja az esőt.


Ugyanakkor sugárhajtású repülőkben ennek semmi értelme nincsen. Azok sokkal magasabban, sokkal gyorsabban repülnek annál, hogy felhőket szórogassunk be vele.

2023. ápr. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/65 anonim ***** válasza:
67%

"Az időjárás nem csak eső" - már ezzel elismerted, hogy nekem van igazam.


Akkor befejezem a mondatod. Az időjárás nem csak eső, de az eső is időjárás.


Egy ilyen okos ember mint te egész biztosan hallott már a pillangó-effektusról, nem kell ezt magyarázni. Sok kis lokális belekontárkodás pedig igenis kihat a globálisra is. De téged szerintem ez nem érdekel, nem hiszel ebben. Te ilyen ember lehetsz - valszeg valami panelpatkány - aki úgy gondolkozik, hogy ha kibaxxa a redvás cipőjét a bejárati ajtó elé a lépcsőházba akkor az már nem is büdös. Mindenki mehet tovább. A szemeted elviszi a szemetes, akkor az már meg is van oldva, nem kell figyelni, hogy lehetőleg kevesebb szemetet termelj, lebomló anyagú csomagolást válassz stb, hisz lokálisan meg van oldva, mert elviszik. Igaz, hogy utána a műanyag a tengerben köt ki a többi meg valami szeméttelepen, "mindenki mehet tovább, nincs itt semmi látnivaló". Gratulálok.

2023. ápr. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/65 anonim ***** válasza:
51%

#57

Amúgy repülőről is csinálták mert ugye talajgenerátorokkal csak kis mennyiséget tudnak a légkörbe juttatni.

Viszont azok alacsonyan, kis sebességgel haladtak és úgy szórták ki tonnaszámra a cuccot.

Ez csak párszor fordult elő.


De amúgy sincs köze a kondenzcsíkokhoz, amiket pár agyhalott permetezésnek hisz...

2023. ápr. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/65 anonim ***** válasza:
100%

Megint beleugatok, de


1: te sem bírtad ki személyeskedés nélkül, sőt


2: a hozzászóló nem mondott olyat, hogy ennek ne lenne globális hatása, csak annyit, hogy azért ez nem időjárámódosítás. Mindössze annyiról van szó, hogy a meglévő felhők meglévő tartalmát más formában hozod le a földre.


Én nem állítom, hogy ennek nincs globális hatása, simán kiderülhet, hogy van, de igazából nem tudjuk. A témához nem sok köze van szerintem.

2023. ápr. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!