Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miféle kognitív disszonancia...

Miféle kognitív disszonancia az, ha egy nőies, akár meleg pasira azt mondják az emberek, hogy ő nem pasi, de egy transznemű nőre habzó szájjal mondják, hogy az pasi?

Figyelt kérdés

Értelmező szótár a transznemű nőhöz:


Biológiailag férfi, de nőként érzi jól magát, ha férfiként kezelik, illetve a férfias tulajdonságai nemi diszfóriát okoznak neki. Esetleg hormonkezeléseken, és műtéteken átesett, hogy nőiesen jelenhessen meg, és enyhítse a diszfóriáját.



2023. ápr. 10. 15:12
 1/7 anonim ***** válasza:
9%

A FÉRFI nemcsak a biológiai férfi létre vonatkozik.


Egy FÉRFI nézzen ki férfiasan, viselkedjen férfiasan.


Egy nő pedig legyen nőies, és biológiailag is legyen NŐ.



Konklúzió: A melegek általában nem viselkednek komoly férfiként, nem lehet rájuk úgy tekinteni, ezért mondják rájuk, hogy "nem férfi, csak b*zi"


Egy transznemű nő pedig nem valódi nő, biológiailag férfi, ezért "az egy pasi, nem igazi nő"



Azonban jómagam tiszteletben tartok mindenféle szexualitást és egyebet, amíg nem "fújják fel"

2023. ápr. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
10%

Ha nő lenne, nem nőt akarna.

Ha férfi lenne, nem férfit akarna.


Tehát, ciki neki a homoszexuális bélyeg. Mit lehet tenni ez ellen?

És ekkor jön jól a genderológia. "Férfi testbe születtem, a férfiakat kívánom, de tök ciki. Várjcsak! Én férfi teste zárt nő vagyok!"


Okos technika, de engem ne vertek át!

2023. ápr. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

#2, és mi a helyzet azokkal a férfiakkal, akik nőként hivatkoznak magukra, mégis a nőkhez vonzódnak? Leszbikusok? ...


És amúgy mi újság a biszexekkel?

2023. ápr. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%
Ezen már én is elgondolkodtam... Ilyenek ezek.
2023. ápr. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
94%

"Egy nő pedig legyen nőies..."


És ha egy transznemű nő annyira nőiesen néz ki, hogy nem tudod róla ránézésre megmondani, hogy biológiailag nem nő, akkor mi van?

2023. ápr. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%
A kognitív disszonancia itt épp ellenkezőleg működik. Ezeknek az embereknek van egy kialakult világképük, mégpedig az, hogy aki pénisszel és XY kromoszómával született, az férfi, aki meg vaginával és XX kromoszómával, az nő. Az is beletartozik a világképükbe, hogy egy férfi erős, kigyúrt, domináns, határozott és elrejti az érzelmeit, egy nő pedig gyengéd, gondoskodó, finom, szép és alárendelt. Számukra épp az okozna kognitív disszonanciát, ha találkoznak valakivel, aki ebbe nem fér bele és el kellene ismerniük az identitását. Azért, hogy megvédjék a kis világképüket, elkezdik sértegetni ezeket az embereket, mintegy megerősítve magukat, hogy az ő világképük a helyes. Kézenfekvő, hogy a nemi identitásuk megtagadása a legjobb eszköz arra, hogy rossz érzéseket keltsenek bennük. Egy feminin férfi, akinek férfi identitása van, meg fogja kapni azt, hogy ő nem férfi, de ha valaki transz nőként azonosítja magát, rögtön el lesz tőle véve a női címke és rá lesz ragasztva, hogy ő férfi. De ugyanígy, maszkulinabb nők és transz férfiak is szenvednek ezektől. Az sem zavarja ezeket az embereket, ha egy és ugyanazon emberről van szó, aki később találta meg az identitását – ha szóvá teszed, akkor megkapod, hogy te ilyen nyomorék vagy, azt sem tudod, hogy ki vagy és mit akarsz. Lényeg, hogy eltiporjon és ezzel felsőbbrendűnek érezze magát.
2023. ápr. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ennél sokkal egyszerűbb a magyarázat. Nem tudnak kimaradni más emberek életéből, és mindegy hogy mit képvisel a másik, annak az ellenkezőjét mondják. A lényeg hogy ártani akarnak, direkt sértegetni. Semmi mondanivalójuk nincs, csak ártó szándék.
2023. máj. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!