Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért nincs semilyen MAGYAR...

Miért nincs semilyen MAGYAR márka/termék?

Figyelt kérdés

Pl mindenki kocsival jár de az mind külföldről importált kocsi. Vagy pl a buszokon magyar feliratot se látsz.

Minden cucc vagy a hanyatló nyugatról vagy keletről jön.

Kínai telefon koreai tv német kocsi stb.


MAGYAR termék nem létezik. Még a gabona is ukrán volt, mostmár az se lesz.


Szóval hol van a szupertehetséges felsőbbrendű MAGYAR nép? Semmire se képes.


2023. ápr. 27. 06:37
1 2 3 4 5 6 7
 21/70 progizo ***** válasza:
96%

A rendszerváltás előttig sokminden volt magyar, akkor önellátóbb volt az ország: Ikarus, Ganz, Orion, Videoton, Csepel, Tungsram és még sorolhatnám.

1990 után egy darabig még eléldegéltek, de aztán szinte mindegyiket tönkretette a vadprivatizáció és az ország piacának kiszolgáltatása a külföldnek. Pedig meg lehetett volna oldani patriótább gazdaságpolitikával, felerősítve-megvédve az ígéretes ágazatokat, pl. a járműgyártást meg az elektronikát.

De a rövidtávú haszonért feláldozták ezek jövőjét.

Pedig pl. a Videoton is beharangozott azidőtájt olyan világújdonságokat, mint a video-walkman vagy a 3D TV. Aztán ki tudja miért, egyikből sem lett semmi.

A magyar találékonysággal semmi gond nincs; a baj azzal van, hogy egyrészt kicsi a belső piacunk (Trianon miatt), másrészt itt évtizedek óta olyan a politikai légkör, amely szűklátókörűségből és/vagy haszonszerzésből nem támogatja az innovációt.

A Videoton fő profilja: a TV-gyártás is megszűnt 1995 táján, pedig azelőtt képesek voltak olcsó és jó minőségű készülékek előállítására, lásd pl. ezt az összehasonlítást 1993-ból a Video Magazin-ban:

[link]

Én például a mai napig vennék Videoton TV-t, ha lehetne kapni az üzletekben, mert régen is volt olyanunk és rajongok a hazai termékekért.

De Orion készülékeket még forgalmaznak, ám ezek is már mind külföldön készülnek, külföldi alkatrészekből - ennyit a hazai iparról, meg annak általunk történő megbecsüléséről. :-(

2023. ápr. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/70 A kérdező kommentje:

Trianon miatt"


Tudtam én hogy előkerül a gyúrcsány szál.

2023. ápr. 27. 09:36
 23/70 anonim ***** válasza:
79%

[ma 08:58]: "2015-ben a Prezinek 60 millió regisztrált felhasználója volt"

- 2021-ben pedig már bő 100 millió.


"(...) senki se ismeri."

- Vakfrancut. Hogy Hugyos Jóska nem hallott róla a kocsmában, az lehet, de a világ rogyásig van olyan dolgokkal, amikről Hugyos Jóska nem hallott a kocsmában.


"És nem nevezhető magyarnak."

- Namármost miért nem?

2023. ápr. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/70 anonim ***** válasza:
23%

Ne prezizzél már..amerikában adózik amúgy is.

Logmeln ugyanaz,valami 600 dolgozóval amerikában.a tisza cipővel nem találkoztam a szocializmus óta.

Opel. 20 ezer dolgozó csak Németországban,kétszer ennyi európában.

2023. ápr. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/70 anonim ***** válasza:
76%
Ha az elvtársaid nem kótyavetyélték volna el aprópénzért a teljes magyar ipart, akkor több magyar termék lenne.
2023. ápr. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/70 anonim ***** válasza:
60%

Tipikus balek a kérdező 😁

Ott van Szentkirályi is meg még rakás dolog, de mindent megmagyaráz.

Gondolom valami közmunkás lúzer, aki semmire nem vitte.😂

2023. ápr. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/70 anonim ***** válasza:
96%

[ma 10:28]: Bocs, félreértettem a helyzetet, nem tudtam, hogy fekete öves holdkóros vagy. Ennek fényében újrafogalmazom a választ: ha leszámítunk minden magyar márkát valami mondvacsinált okból (emez élelmiszer, amarról nem hallott Hugyos Jóska, vagy éppen zsidók csinálták), akkor igazad van, valóban nincs egy magyar márka se. Igazad van, örüjjé'!


Ezen a ponton hozzátenném, hogy ennyi erővel egyetlen márka sincs a világon, mert mindegyikre lehet valami kifogást találni, amiért az nem számít márkának. Vagy márkának számít, de nem a világon levőnek. A holdkór kötelez.

2023. ápr. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/70 A kérdező kommentje:

Leírom úgy hogy te is megértsd.


Magyarországon épül a bmw gyár. A magyarok olcsón összerakják, aztán az egész világon árulják.

A bmw egy márka.

Vagy pl a samsungnak is van gyára magyarországon. A samsung is egy márka.

Akku gyár is lesz, de az nem magyar akku lesz hanem kínai (ide jönnek szennyezni meg pocsékolni a termőföldet meg a talajvizet)


Magyarországon max legyártják, de a világszintű termékekhez ostobák a magyarok.


De ha bemész pl egy plázába 99%-ban nem-magyar terméket találsz.

2023. ápr. 27. 11:21
 29/70 anonim ***** válasza:
21%
Ma má'n nincs igény, piaca neki. Meg bejön valami külföldi cucc, osztan ráteszik, hogy "magyar", oszt meg is van a "magyar termék". Lásd a renalut-Rába tűzoltók, vagy a Volvo-Ikarus kooperációk.
2023. ápr. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/70 anonim ***** válasza:
67%

[ma 11:21]: Értem én, hogyne érteném.


"De ha bemész pl egy plázába 99%-ban nem-magyar terméket találsz."


"Akku gyár is lesz, de az nem magyar akku lesz hanem kínai (...)"

- Erre mondja a kínai holdkóros, hogy igazából nem is kínai lesz, mert nem náluk gyártják, és különben sem kapni akkut a plázában. Tehát nincs is kínai márka, bosszankodik szegény kínai holdkóros.

2023. ápr. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!