Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért nincs semilyen MAGYAR...

Miért nincs semilyen MAGYAR márka/termék?

Figyelt kérdés

Pl mindenki kocsival jár de az mind külföldről importált kocsi. Vagy pl a buszokon magyar feliratot se látsz.

Minden cucc vagy a hanyatló nyugatról vagy keletről jön.

Kínai telefon koreai tv német kocsi stb.


MAGYAR termék nem létezik. Még a gabona is ukrán volt, mostmár az se lesz.


Szóval hol van a szupertehetséges felsőbbrendű MAGYAR nép? Semmire se képes.


2023. ápr. 27. 06:37
1 2 3 4 5 6 7
 31/70 anonim ***** válasza:
82%

"Erre mondja a kínai holdkóros, hogy igazából nem is kínai lesz, mert nem náluk gyártják"


Azt furcsállnám, ha a németek szerint a B Merga magyar termék lenne pusztán csak azért, mert itt szerelik össze :)

2023. ápr. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/70 anonim ***** válasza:
100%

24:

Prezi itt fejleszt, a sales van az USA-ban.


Tisza cipő eléggé régóta újra van, és elég jó cipőket gyárt, jobb az ár-érték aránya mint más bőrcipőknek hasonló minőségi szinten.

2023. ápr. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/70 anonim ***** válasza:
94%

"Magyarországon max legyártják, de a világszintű termékekhez ostobák a magyarok."


Ez nem ostobaság kérdése. Azok a presztízs termékek, amiket reklamálsz (tv, telefon, autó) kb a világ 190+ országa közül nagyjából 5-6-ban készülnek.


Autót nagyjából vehetsz franciát, olaszt, németet, japánt, amerikait, dél-koreait. Oké, van még spanyol és cseh, ami igazából már német, meg van román, ami francia, illetve svéd, ami kínai. Ha nagyon perverz vagy, vehetsz még oroszt is. De szerintem ennyi.


Telefont vehetsz amerikait, kínait, dél-koreait, tawianit és ennyi. TV-ben még akad svéd, holland, japán, meg még néhány. Btw, ebben akad magyar is Orion néven, de szingapúri tulajdonban van és kínában gyártják.


Nem a magyarok hülyék, hanem egyszerűen baromi kevés márka maradt fenn a versenyben, és azok közül is egy csomó nem az eredeti tulajdonban van. Pl mondhatjuk, hogy a románoknak van autómárkája, de renault tulajdon, ahogy a skoda meg vw.


"De ha bemész pl egy plázába 99%-ban nem-magyar terméket találsz."


Ez meg nettó nem igaz. Divatos márkák, mint a Devergo, a Mayo Chix, a Budmil magyar tulajdonúak. Ha boilert veszel, nagy eséllyel vehetsz Hajdut, ami még hazai tulajdonban van. A Tisza cipőt is említettük Martűről, rosszat még nem nem hallottam róla. A gyógyszertárban rengeteg dolgon rajta a Richter márka. A környék egyik legnagyobb olajipari neve a MOL.


Ezen kívül - bár kizártad a kajákat - Abonett, Fornetti, Sole-Mizo, Pick, Hertz, Törley, Győri.


A LogMeInt és a Prezit lehet támadni, hogy nem magyar cégek, de igazából magyarok alapították - a LogMeInt konkrétan Budapesten - és vezetik a mai napig. Tény, hogy az üzleti tevékenységük a szilícium völgyben zajlik, nem úgy magyar cégek, mint amennyire egy Bosch német, de én mégis hazai produktumként tekintek rá, mivel a fejlesztés javarészt magyar.

2023. ápr. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/70 anonim ***** válasza:
76%

"ha a németek szerint a B Merga magyar termék lenne pusztán csak azért, mert itt szerelik össze :)"


A kérdező logikája szerint a B merga se német, mert kb X másik ország termékeiből áll össze.

2023. ápr. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/70 anonim válasza:
76%
digic pictures esetleg?
2023. ápr. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/70 anonim ***** válasza:
16%

#33 ezek nem divatos márkák, max a 2000-es évek elején voltak.


Hajdu bojler már nem hiszem hogy létezik, szinte esélytelen hogy új vásárláskor ilyenbe botoljál. Tisza cipőről is csak múltból hallani. Ha van is, akkor a fentiekkel együtt, kínában gyártatott, itthon felmárkázott cuccok lehetnek.


Mol egy állami vállalat, mint a 4ig. Nem azért nagy mert jó, hanem azért mert toljuk, akaratlanul is.


IT-ben dolgozóként hallottam a logmein-ről, és a preziről, de sehol sem láttam használatban ezeket, igaz én a produktív területeken vagyok, ahol iszonyodnak a prezentációktól... meg azt is hallottam róluk, hogy magyar nemzetiségűek az alapítóik, és hogy mint sok más cég olcsó magyar fejlesztőket is alkalmaz, de ennyi.

2023. ápr. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/70 anonim ***** válasza:
94%

Úristen 36.

Inkább maradj csendben 😂

Hajdú bojler 2000 évek elején?

Nézz már rá az Árukeresőre.

A MOL-ról is sikerült egy jó nagy baromságot írni 😂

2023. ápr. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/70 anonim ***** válasza:
94%

36, teljes hülyeség, amit írtál.


"Hajdu bojler már nem hiszem hogy létezik"


[link] (csak a modernebbet linkeltem)


"Tisza cipőről is csak múltból hallani. Ha van is, akkor a fentiekkel együtt, kínában gyártatott, itthon felmárkázott cuccok lehetnek."


[link] Pécs környékén gyártják, és k.rva jó cipők. Egy csomó embert látok ilyenben.


"Mol egy állami vállalat, mint a 4ig. Nem azért nagy mert jó, hanem azért mert toljuk, akaratlanul is."


Nem állami vállalat - bár a szektor miatt erősen összefonódott az állammal -, és nagyon bivaly cég. Én is csak mostanában döbbentem rá, hogy mekkora és milyen modern cég is a MOL. A horvát olajvállalatban többségi tulajdonos, saját kitermelést folytat, saját technológiával, kutatásfejlesztéssel rendelkezik. A MOL nem egy mutyicég, hanem nagyon erős régiós szereplő.


"hallottam a logmein-ről, és a preziről, de sehol sem láttam használatban ezeket"


Ez a te szegénységi bizonyítványod, hamachit, logmein remote desktopot, goto meetingst baromi sokat használtunk régen, a lastpass is egy nagyon bevett termék. Ez csak a logmein. Van irodájuk Kanadában, USA-ban, Guatemalaban, Németországban, Budapesten, Szegeden, tökömtudja még hol. Elég jól menő cég attól, hogy te nem használod.

2023. ápr. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/70 anonim ***** válasza:
94%

36:

Ezek olyan dolgok, aminek egy egyszerű google kereséssel utánajárhatnál.


A Hajdú bojlereket nem csak gyártják, de a piaci részesedése talán a elgnagyobb Magyarországon, ha bemész az Obiba vagy a Praktikerbe, fele Hajdú a bojlereknek, másik fele olasz.


A Tisza cipőket itthon gyártják, ha rákeresel vannak markaboltjaik. Igazából azért tudnak versenyképesek lenni, mert egyféle modellt gyártanak (bár lehet hogy tévedek és van hosszú szárú is, akkor kettő), csak a színek eltérőek, így viszonylag kicsi piaccal is nagy a mérethatékonyságuk, nincs 500 féle cipőjük, mint a nemzetközi sportmáfkáknak. Egyébként kiváló minőségűek, feleségem sok éve tapos egy ilyet. Nem olcsók, de bőrcipőt hasonló minőségben nem kapsz olcsóbban.


Mol nem állami vállalat, sok tulajdonosa van, hazai és külföldi is, az állami részt amúgy a Fidesz már kilopta magánalapítványokba. Amúgy a 4ig sem állami, hanem NER maffiózók vették meg.


Prezit világszerte használják cégek, egyetemek, magánemberek is, nagyon népszerű szoftver. Logmein passz, de utánanézhetsz ha akarsz.


Kínában gyártott felmárkázott cipői amúgy a Winknek vannak.

2023. ápr. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/70 anonim ***** válasza:
69%
Glossin Beauty
2023. ápr. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!